Materiał promocyjny

Nietrzymanie moczu – to schorzenie, które można skutecznie wyleczyć

Projekt bez tytułu (22).jpg
Projekt bez tytułu (22).jpg
Według prof. Włodzimierza Baranowskiego, z Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, nietrzymanie moczu może dotyczyć nawet 3 mln osób, w tym głównie kobiet, ale cierpią z tego powodu także mężczyźni.

Z pewnością każdy słyszał o problemach z "prostatą". Nawet jeżeli nie wiemy na czym dokładnie polega, to orientujemy się, że dotyczy mężczyzn i kojarzy się z potrzebą częstego oddawania moczu, co bywa kłopotliwe. Mamy świadomość, że ważna jest regularna diagnostyka PSA (ang. Prostate Specific Antigen - antygen gruczołu krokowego), zwłaszcza po 45. roku życia i że dostępna jest suplementacja oraz różne formy leczenia, z operacyjną włącznie. A jak sytuacja wygląda w przypadku kobiet?

Nietrzymanie moczu - co je powoduje?

W przypadku kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu najważniejszym problemem są niedoszacowane statystyki. Wynika to głównie z faktu, że znaczna część kobiet nie podejmuje próby leczenia. Czasami z powodu zawstydzenia, a czasami z błędnego i zakorzenionego w tradycji przekonania, że popuszczanie moczu jest efektem przebytych porodów. Bywa też, że zwyczajnie część kobiet nie wie, że nie tylko można, ale i należy leczyć nietrzymanie moczu. A zatem do kogo się zgłosić?

W pierwszej kolejności zawsze można się poradzić ginekologa, którego kobiety powinny odwiedzać regularnie, mając na względzie profilaktykę chorób nowotworowych narządów rodnych. Często ginekolog, szczególnie ze specjalizacją uro-ginekologiczną lub zajmujący się ginekologią estetyczną, może wykonywać szereg zabiegów wspierających układ moczowy od strony wnętrza pochwy, takich jak założenie nici Aptos Intimate, laseroterapia, fala radiowa itp.

Ale kluczem do podjęcia właściwej terapii jest określenie przez urologa przyczyny nietrzymania moczu. Bywają przyczyny o podłożu neurologicznym. Najczęściej jednak mamy do czynienia z Wysiłkowym Nietrzymaniem Moczu. Dolegliwość ta dotyczy kobiet w każdym wieku, a sposób leczenia zależy od stopnia nasilenia problemu.

Ważne, aby na każdym etapie podejmować właściwe kroki i nie zaniedbywać leczenia. Noszenie wkładek pochłaniających mocz, jest tylko doraźnym wsparciem w utrzymaniu higieny, a nie rozwiązaniem tego problemu. Każdy kto na co dzień doświadcza nietrzymania moczu podczas wysiłku, ćwiczeń, śmiania, nie mówiąc już o sytuacjach intymnych, ten wie, jak bardzo to potrafi zniszczyć komfort życia i poczucie pewności siebie. W początkowym etapie sprawdza się fizykoterapia i elektrostymulacja. Jeżeli te metody nie przynoszą pożądanych rezultatów wdrażamy technologie laserowe, fali radiowej, czy tzw. HIFU, które oddziałują od wnętrza pochwy na zasadzie termicznej.

mat. prasowe

Wysoce skuteczne, bo działające w celu podparcia cewki moczowej od strony przedniej ściany pochwy są nici Aptos Intimate - wyposażone w specjalne wypusty oraz splot na wzór gęsto zwiniętej sprężynki. Taka konfiguracja dwóch struktur ułożonych naprzemiennie na wzór wachlarza, ma za zadanie naprowadzić tkanki, zagęścić i nawilżyć, nie zaburzając pełnej ruchomości tej strefy. Zaangażowane są do tego nici Aptos trzeciej generacji z kwasem hialuronowym oraz dwoma stymulatorami kolagenu i elastyny - kwasem polimlekowym i kaprolaktonem (P(LA/CL)HA), dzięki czemu uzyskujemy odmłodzoną i wzmocnioną tkankę.

Nici Aptos sprawdzają się także przy wielu innych dysfunkcjach stref intymnych, takich jak zbyt szerokie wejście do pochwy, w zespole luźnej pochwy, przy nawracających infekcjach, do korekcji estetycznej warg sromowych i krocza. Ponadto równie często znajdują zastosowanie w liftingu piersi, czy korekcji blizny po cięciu cesarskim w połączeniu z zastosowaniem własnej tkanki tłuszczowej.

Metoda Aptos Intimate - na czym polega?

Metoda Aptos Intimate jest szczególnie istotna w leczeniu Wysiłkowego Nietrzymania Moczu, a w połączeniu z całkowicie wchłanialnym preparatem Urolon, daje spektakularne efekty.

Tam, gdzie za wcześnie na szukanie rozwiązań operacyjnych z pomocą przychodzi Urolon. To jedyny w swoim rodzaju, wypełniacz cewki moczowej, bazujący na polikaprolaktonie – substancji całkowicie wchłanialnej przez organizm. Preparat podawany jest do podśluzówki cewki moczowej, którą wypełnia zmniejszając jej przepuszczalność. Jest bezpiecznym i skutecznym zabiegiem dla kobiet cierpiących na łagodne do umiarkowanego wysiłkowego nietrzymania moczu. Jednocześnie Urolon stymuluje produkcję własnego kolagenu, przebudowuje tkanki i wzmacnia je, co stanowi znaczące wsparcie w leczeniu, zwłaszcza kobiet w okresie menopauzalnym.

Wskazania do zastosowania metody ostrzyknięcia cewki moczowej preparatem Urolon

Zabiegi z zastosowaniem nici Aptos, jak również preparatu Urolon przynoszą zdecydowaną poprawę komfortu życia. Nie tylko rozwiązują wstydliwe problemy, ale poprawiają jakość doznań seksualnych. Wykorzystanie innowacyjnych produktów sprawia, że zabiegi są szybkie, bezpieczne, małoinwazyjne, przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie wymagają narkozy ani długiego okresu rekonwalescencji. Dobrze wykonany zabieg poprawia komfort życia, pacjentki wracają do ulubionych aktywności, czerpią radość ze sportów i korzystają z uroków życia. A na tym nam zależy najbardziej.

Jeżeli twój lekarz mówi, żebyś ograniczyła się do noszenia wkładek, to zmień lekarza, widocznie nie zna nowoczesnych metod leczenia, albo skupia się tylko na problemach męskiej prostaty. Możesz dowiedzieć się więcej o tych zagadnieniach w programie "Intymne Metamorfozy" na Discovery Life i TVN Style, gdzie dr n.med. Piotr Kolczewski pomaga kobietom rozwiązać ich problemy i przywrócić pewność siebie.

Nieleczone nietrzymanie moczu będzie się tylko pogłębiać, a leczenie operacyjne jak donosi najświeższa literatura, nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem. Nie czekaj aż będzie za późno.

Aptos + Urolon to połączenie doskonałe w ginekologii i urologii estetycznej, bezpieczeństwo i pewne rezultaty zabiegowe, a co najważniejsze poprawa samopoczucia tysięcy kobiet.

Autor: Adrianna Kowalczyk

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości