Masaż bambusami – na czym polega? Opis, wskazania, efekty

Masażysta masujący łydki za pomocą bambusa
Davide Ferreri / EyeEm
Masaż bambusami doskonale relaksuje i odpręża ciało, fantastycznie wpływa na kondycję skóry. Co więcej, eliminuje cellulit, przy okazji wspomagając odchudzanie. Zabieg ów składa się z elementów masażu Shiatsu, masażu tajskiego, a także akupunktury. W jaki sposób przeprowadza się go w profesjonalnych gabinetach?

Masaż bambusami wykazuje działanie relaksacyjne i lecznicze. Sam bambus nie wywołuje reakcji alergicznych, nie podrażnia skóry, a jednocześnie ma właściwości bakteriobójcze. Wykonane z niego kijki są lekkie i bardzo trwałe. Sprawdź, na czym polega masaż bambusami.

Masaż bambusami – opis zabiegu w gabinetach

Na początku każdego zabiegu wykonywany jest masaż ręczny, który ma na celu przygotowanie do masażu właściwego. Przed samym zabiegiem ogrzewa się bambusowe łodygi, a podwyższona temperatura powinna utrzymywać się przez długi czas. Tak przygotowanymi kijkami "wałkuje się" ciało, oklepuje je i głaszcze, co ma na celu rozluźnienie mięśni oraz pobudzenie tkanek głębokich.

Masaż bambusami przeprowadza się prawie na całym ciele, rozpoczynając od stóp, łydek i kolan, a następnie przechodząc do góry, aż do karku i głowy. Potem masażysta kieruje się w dół, do stóp. Wykorzystując kijki o średniej grubości, wykonuje on masaż przestrzeni pomiędzy żebrami. Następnie, korzystając z pałeczek o niewielkiej średnicy, masuje okolice mięśni kręgosłupa.

Podczas zabiegu pacjent leży na brzuchu, ale w pewnym momencie kładzie się na plecach – dzięki temu można dokładnie wymasować jego uda i brzuch, a także przestrzenie pomiędzy palcami dłoni i stóp. Następnie masowane są również mięśnie jego twarzy. Cały zabieg przeprowadzany jest na materacu lub stole, pacjent leży rozebrany, mając zakryte jedynie części intymne.

Masaż bambusami bardzo dobrze wpływa na krążenie i niweluje ból związany z napięciem mięśni. Masażyści wykorzystują w swoich praktykach różnego rodzaju olejki, dzięki czemu masaż staje się także formą aromaterapii. Często towarzyszy mu także muzyka, w niektórych gabinetach zapala się również świece.

Aby dobrze przeprowadzić zabieg, należy dopasować grubość kijków bambusowych do masowanych części ciała. Na początku wykorzystuje się łodygi o większej średnicy, do mniejszych części ciała używa się natomiast pałeczek i miotełek bambusowych – pozwalają one "wejść" w trudno dostępne miejsca, np. w przestrzenie między palcami. Pod koniec całego zabiegu znów przeprowadza się delikatny masaż ręczny. Wszystko trwa około 45–60 min.

Pałeczki i miotełki bambusowe są wielokrotnego użytku, dlatego należy dokładnie je umyć i zdezynfekować przed każdy zabiegiem.

Masaż bambusem królewskim – wskazania i przeciwwskazania

Zanim zdecydujesz się na masaż bambusem królewskim, sprawdź listę wskazań i przeciwwskazań do zabiegu.

Wskazania do masażu bambusami:

  • przemęczenie;
    • długotrwały i silny stres;
      • złe samopoczucie;
        • niedotlenienie organizmu;
          • brak dostatecznej aktywności ruchowej;
            • bóle głowy;
              • bóle mięśni i pleców;
                • zmiany skórne.

                  Przeciwwskazania do masażu bambusami:

                  • stany zapalne;
                    • powiększone węzły chłonne;
                      • krwotoki;
                        • ciąża;
                          • rany i niezagojone blizny;
                            • nowotwory.

                              Masaż bambusami – efekty zabiegu

                              Masaż bambusem królewskim poprawia krążenie na długi czas. Wykazuje on również działanie drenujące, wzmacnia mięśnie, eliminując z nich napięcie. Doskonale wpływa także na samopoczucie, uwalniając pacjentów od długotrwałego stresu.

                              Co więcej, masaż bambusami poprawia działanie układu trawiennego i przyspiesza proces pozbywania się toksyn z organizmu. Pobudza on tkanki głębokie oraz ma ogromny wpływ na dotlenienie komórek organizmu.

                              Masaż bambusami królewskimi modeluje sylwetkę, poprawia elastyczność skóry oraz pomaga w pozbywaniu się cellulitu. Odżywia całe ciało i wykazuje działanie regenerujące. Może być stosowany jako jedna z form liftingu twarzy. Stanowi rodzaj terapii przeznaczonej dla osób zmagających się z bólami pleców, mięśni oraz głowy.

                              Warto wiedzieć, że naturalnym składnikiem bambusów jest krzem, który doprowadza do zjawiska piezoelektryczności podczas masażu. Powoduje on wyzwolenie się potencjału elektrycznego, dzięki któremu masowana osoba odczuwa duży przypływ energii.

                              Zobacz także:

                              Zobacz wideo: Masaż bańką chińską. Na czym polega i co nam daje?

                              x-news

                              Autor: Adrian Adamczyk

                              podziel się:

                              Pozostałe wiadomości