Sport i fitness

Łukasz Fraś  - człowiek guma. Nie uwierzycie, co robi ze swoim ciałem

Sport i fitness

Łukasz Fraś  - człowiek guma. Nie uwierzycie, co robi ze swoim ciałem

Łukasz Fraś łączy w tańcu elementy kontorsjonistyki i ekwilibrystyki. Podczas występów wygina ciało do granic ludzkich możliwości. Od kiedy trenuje? Dużo ćwiczy? Tancerza gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Mogliśmy też zobaczyć próbkę jego umiejętności.

Łukasz Fraś (aka LUQO) jest tancerzem, który podczas swoich występów łączy elementy kontorsjonistyki, czyli akrobatyki polegającej na demonstrowaniu elastyczności ciała i ekwilibrystyki - jednej z dyscyplin sztuki cyrkowej obejmującej ćwiczenia wymagające zachowania równowagi w utrudnionych warunkach.

>>> Zobacz także:

Jego przygoda z tańcem zaczęła się w 2002 roku w krakowskim Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży od nauki break dance. Jednak z czasem – zafascynowany eksperymentalnymi formami – obrał żmudną i pełną wyrzeczeń artystyczną drogę polegającą na przekraczaniu granic fizycznych możliwości ludzkiego ciała. Niezliczone godziny spędzone na treningach, litry wylanego potu, sprawiają, że sztuka, którą tworzy cały czas ewoluuje.

Poświęcam temu co robię dużo czasu i wysiłku, aby ten poziom utrzymać i go podnosić na jeszcze wyższe stopnie. To wiele lat ciężkiej pracy.

- przyznał w naszym studiu.

Łukasz jest jedną z nielicznych osób na świecie, które wykonują taką sztukę. A czy w Polsce jest ktoś jeszcze, kto może pochwalić się takimi umiejętnościami jak on?

Z tego co się orientuję, jestem jedynym tego typu artystą w naszym kraju.

- wyjaśnia Łukasz.

Co sądzisz o tym artykule?
60
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0