Dziecko

Koszulki strażackie dla dzieci – jakie powinny być?

Dziecko w stroju strażackim

Fot. Dmitry_Mordolff/ Getty Images

Dziecko

Koszulki strażackie dla dzieci – jakie powinny być?

Dziecko w stroju strażackim

Fot. Dmitry_Mordolff/ Getty Images

Koszulki strażackie podobnie, jak koszulki lekarskie lub policyjne, kierowane są zwłaszcza do rodziny strażaków, która niewątpliwie może być dumna z wyboru takiego zawodu. Mówi się, że prawie każdy chłopiec marzy przez chwilę o tym, by zostać w przyszłości strażakiem. Koszulki strażackie dla dzieci to świetny pomysł na prezent na każdą okoliczność. Sprawdzamy, jak odpowiednio wybrać koszulkę strażacką dla dziecka i dla dorosłego.

Koszulki strażackie możemy podzielić na kilka kategorii. Po pierwsze, wyróżniamy koszulki strażackie OSP (Ochotniczej Straży Pożarnej) i PSP (Państwowej Straży Pożarnej), które różnią się od siebie napisami lub symbolami. Możemy zdecydować się na nadruk (tzw. print) klasyczny (matowy), fluorescencyjny lub odblaskowy. Wybierając odzież z motywem straży pożarnej, możemy zdecydować się na koszulkę strażacką z własnym nadrukiem, dzięki czemu otrzymamy dokładnie taką grafikę lub napis, jaki pragniemy. Do koszulek strażackich warto przy okazji zakupić kilka mniejszych gadżetów, jak np. czapkę z daszkiem, okulary strażackie lub kamizelkę odblaskową.

Koszulki strażackie – moda na bycie strażakiem

Zawód strażaka od zawsze cieszył się dużym uznaniem zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Stereotyp mówi się o tym, że każdy chłopiec (a czasem nawet i dziewczynka) w pewnym momencie swojego życia marzył o tym, by zostać strażakiem. W wielu stereotypach jest jednak ziarno prawdy i tak też jest w tym przypadku – koszulki strażackie to świetny pomysł na prezent . Z dumą chodzą w nich zarówno dorośli, jak i dzieci .

Koszulki strażackie to bluzy, koszulki z długim rękawem i t-shirty z napisem „straż” lub podobnym . Często posiadają różne motywy graficzne związane z tematyką strażacką i gaszeniem pożarów. Istnieją także koszulki strażackie z własnym nadrukiem, dzięki któremu mogą być całkowicie spersonalizowane. Jak pokazują badania, zawód strażaka ze wszystkich służb mundurowych cieszy się w Polsce największym uznaniem i zaufaniem społeczeństwa . Nic więc dziwnego, że nastała nawet moda na noszenie ubioru związanego ze strażą pożarną. Oprócz tego koszulki strażacki często są noszone przez rodzinę strażaka oraz przez jego samego.

Koszulki strażackie dla dzieci rozdawane są nierzadko w trakcie festynów strażackich i zajęć edukacyjnych przeznaczonych dla najmłodszych. Mają one na celu przybliżenie zawodu strażaka, a docelowo zachęcenie do wybrania maluchów właśnie tego zawodu w przyszłości. Zajęcia takie organizowane są zarówno przez jednostki Państwowej Straży Pożarnej (PSP), jak i Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP). Z tego powodu znajdziemy także adekwatnie koszulki strażackie OSP .

Dla kogo koszulka strażacka może być dobrym pomysłem?

Odzież związana z tematyką strażacką może być rewelacyjnym pomysłem dla znajomego strażaka lub członków jego rodziny. Kupując na prezent koszulkę strażacką dla dziecka, możemy być pewni, że trafimy „w dziesiątkę”. Zastanawiając się nad koszulką strażacką dla dziecka, mamy do wyboru wiele motywów i materiałów. Popularne są odblaskowe koszulki strażackie , które wyglądem przypominają faktyczny strój strażacki.

Coraz częściej można napotkać także na oferty koszulek strażackich przeznaczonych dla dziewczynek . Zwykle charakteryzują się bardziej „dziewczęcymi” fasonami i innym stylem obrazków lub napisów. Pamiętajmy oczywiście, że najlepszy prezent to prezent spersonalizowany, dostosowany bezpośrednio do osoby, której chcemy go wręczyć. Z pomocą przychodzą oferty bluz i koszulek strażackich z własnym nadrukiem. Na odzieży możemy umieścić dowolny wzór, napis lub obrazek. Często stosowaną praktyką jest drukowanie imion na koszulce.

Jak wybrać koszulkę strażacką dla dziecka i dla dorosłego?

Wybór koszulki strażackiej, z własnym nadrukiem lub bez, możemy podzielić na kilka etapów. W zależności od oferty konkretnego sklepu internetowego mogą się one od siebie nieco różnić, choć większość pozostaje ta sama.

Pierwszym krokiem jest oczywiście decyzja odnośnie do rozmiaru koszulki oraz jej koloru. W tym zakresie wybór jest prawie nieograniczony, chociaż z oczywistych powodów największym uznaniem cieszy się kolor czerwony . Drugi krok to decyzja o głównym motywie strażackim, który będzie widoczny na koszulce. Możemy zaproponować własny napis lub wybrać już istniejący . W tych drugich wyróżniamy takie napisy na koszulkach strażackich OSP i PSP, jak np. „Straż”, „Straż pożarna” lub po prostu „OSP”. Warto zdecydować się na jakiś humorystyczny wariant, np. „Najlepszy strażak na świecie”, „Przyszły Strażak” lub „Strażacy to Twardziele”. Koszulki strażackie z dumą noszone mogą być przez członków rodziny strażaka. Nie brakuje więc napisów w stylu „Super-Żona Strażaka”, „Teściowa Strażaka” i innych.

Oprócz wzoru nadruku wybieramy także materiał koszulki (najczęściej koszulki strażackie mają w swoim składzie 100% bawełny) oraz sposób nałożenia napisu na materiał (tzw. print ). Zwykle do koszulek strażackich używa się nadruków fluorescencyjnych (świecących w ciemności), odblaskowych (przypominających strój strażacki) lub matowych , dostępnych w najszerszych gamach kolorystycznych. Po wybraniu wszystkich powyższych parametrów, pozostaje już tylko oczekiwać na przesyłkę, by następnie z dumą nosić koszulkę strażacką.

Zobacz film: Strażaczki ochotniczki. Źródło: Dzień Dobry TVNCo sądzisz o tym artykule?
58
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0