Podróże

Cesenatico - dlaczego warto odwiedzić tę miejscowość we Włoszech?

Cesenatico, Włochy

Nicola Battistini/Getty Images

Podróże

Cesenatico - dlaczego warto odwiedzić tę miejscowość we Włoszech?

Cesenatico, Włochy

Nicola Battistini/Getty Images

Cesenatico to urocza miejscowość we Włoszech, która stanowi idealne miejsce na urlop. Słynie z pięknych plaż, a także zabytków, które po prostu trzeba zobaczyć. Co możesz zwiedzić w Cesenatico i jak spędzić tam czas? Sprawdź.

Szukasz odpowiedniego miejsca na urlop? Co powiesz na Cesenatico, włoską miejscowość z pięknymi plażami? Możesz liczyć na nadmorski klimat, pyszne ryby oraz owoce morza, a także szerokie i piaszczyste plaże. Zobacz, co jeszcze sprawia, że Cesenatico to odpowiedni kierunek na urlop.

Cesenatico - urocza miejscowość nad Adriatykiem

Jeśli szukasz małej miejscowości, w której spędzisz miło wakacje, wybierz się do Cesenatico we Włoszech. Mówi się, że czas płynie tu wolniej i przyjemniej. Miasto znajduje się w regionie Emilia-Romania w prowincji Forli-Cesena i leży nad Adriatykiem. Podczas wakacji turyści chętnie wybierają Cesenatico jako miejsce swojego urlopu. Jednocześnie może tam przebywać nawet 100 tysięcy turystów, choć miasteczko pozornie jest niewielkie i mało zaludnione.

W Cesenatico pracował i żył Leonardo da Vinci, co przykuwa zainteresowanie turystów. To także świetne miejsce na bazę wypadową do innych włoskich miast, takich jak Bolonia, Modena czy Rimini. Warto także odwiedzić Toskanię i Lombardię.

Plaże Cesenatico

Wzdłuż wybrzeża znajdują się piękne i piaszczyste plaże. Słyną one z łagodnego zejścia do Adriatyku. Nie ma problemu ze znalezieniem wolnego miejsca, nawet w miesiącach najbardziej obleganych przez turystów. Plaża jest szeroka, a piasek miękki i przyjemny dla skóry.

Plaże w Cesenatico w większości są płatne lub należą do hoteli, które znajdują się wzdłuż wybrzeża. Warto sprawdzić dokładnie informacje na ten temat podczas planowania wakacji.

Bezpłatne plaże w Cesenatico są oddalone od centrum miasta. Zdecydowanym plusem takich miejsc jest mniejsza liczba turystów, co zwiększa komfort wypoczynku i zapewnia prywatność. Można spędzić tam czas z całą rodziną.

Wzdłuż plaży ciągnie się uroczy deptak Lungomare Lavente i Via Carneli, doskonałe miejsce do spacerów. Chwilę relaksu możesz sobie zapewnić na placu Piazza Andrea Costa, na którym znajduje się roślinność oraz ławki.

W północnej części miasta, przy deptaku Lungomare Ponente, znajdują się piaszczyste i szerokie plaże. To miejsce jest mniej zatłoczone, dlatego wypoczynek może być bardziej komfortowy.

Tuż przy wejściu do kanału portowego oddzielającego dwie strony miasta znajduje się betonowy falochron, na którym turyści i mieszkańcy także chętnie spacerują.

Port w Cesenatico

Jednym z bardziej uroczych miejsc w Cesenatico jest mały port, w którym cumują statki oraz kutry. Znajduje się on w północnej części miasta. Port został zaprojektowany w 1502 roku przez samego Leonardo da Vinci. Na kanale znajduje się pływające muzeum, w którym warto zobaczyć stare łodzie handlowe i rybackie. Całe miasteczko nawiązuje do morskiej historii Cesenatico, dawniej słynącego z przemysłu rybackiego. Na wybrzeżu znajdują się zabytkowe kutry, a w restauracjach można spróbować lokalnych dań rybnych.

Warto wybrać się w podróż statkiem do pobliskiego miasta Rimini, w którym można zwiedzić delfinarium.

Cesenatico - restauracje, sklepy i atrakcje

Jedną z ciekawszych ulic, na której znajdziesz sklepy, kawiarnie i restauracje jest Viale Giosuè Carducci. Znajduje się ona tuż przy plaży, a większą część tego miejsca zajmują hotele.

Warto wybrać się także na starówkę miasta, która mieści się wokół Fosso Vaneralla, czyli kanału wodnego. Wzdłuż niego znajdują się – zlokalizowane w pięknych, zabytkowych kamienicach – restauracje. Warto tam skosztować ryb i owoców morza, podziwiając starówkę oraz cały port. O poranku, kutry ruszają na połów, a w okolicy kanału wodnego jest organizowany targ rybny, również warty odwiedzenia, gdyż stanowi ciekawą atrakcją Cesenatico .

W restauracji można spróbować lokalnych dań, w tym zupy rybnej brodetto, a także pieczonego lub duszonego węgorza. Będąc we Włoszech, trzeba także skosztować pysznego wina i owoców, które są hodowane przez lokalnych mieszkańców, w tym brzoskwinie czy gruszki.

Do Cesenatico warto wybrać się całą rodziną. Niedaleko znajduje się ogromny park rozrywki Mirabilandia, w którym znajduje się zarówno tradycyjne wesołe miasteczko, jak i aquapark. Największą atrakcję stanowi nowoczesna kolejka górska iSpeed.

Cesenatico – dyskoteki i nocne życie

Po całym dniu spacerów i odpoczynku na plaży warto spędzić trochę czasu na dyskotekach lub w barach. W nadmorskim Cesenatico życie nocne jest rozwinięte, jednak zarówno turyści, jak i mieszkańcy preferują spotkania towarzyskie przy drinku w barze, a nie imprezy do białego rana. Wieczorami turyści przebywają na głównej ulicy, Viale Giosuè Carducci, gdzie można dobrze zjeść, a także wypić kolorowe zimne drinki. Wieczorem uroczym miejscem do wypicia drinków jest także starówka i kanał portowy.

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
50
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0