Hobby

Pomóż swojemu dziecku spełnić marzenie – dowiedz się, jak narysować dinozaura w łatwy sposób!

maly chlopiec siedzi przy stole przed figurka dinozaura rysuje

Getty Images

Hobby

Pomóż swojemu dziecku spełnić marzenie – dowiedz się, jak narysować dinozaura w łatwy sposób!

maly chlopiec siedzi przy stole przed figurka dinozaura rysuje

Getty Images

Dinozaury to jedne z ulubionych motywów najmłodszych. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam, że odtworzenie pradawnego zwierzęcia wcale nie jest takie trudne. Zobacz, jak narysować dinozaura ze swoim maluchem!

Jak narysować dinozaura?

Dinozaury zdobią dziecięce ubranka, zabawki, artykuły szkolne. Motyw ten jest także wykorzystywany przez rodziców w dekorowaniu dziecięcych pokojów. Dinozaury w końcu to często główni bohaterowie bajek czy kreskówek. Nie da się ukryć – dinozaury zawojowały życiem niejednego malucha. Dzięki dzisiejszemu poradnikowi dowiecie się, jak narysować dinozaura w naprawdę łatwy sposób. Możecie dzięki temu zrobić prezent swojemu dziecku, albo spędzić z nim czas, rysując z nim tenże motyw. Nasz dinozaur jest na tyle łatwy, że jeśli malec zechce sam stworzyć swoje dzieło z dinozaurem w roli głównej, nie powinien mieć z tym trudności. Zapraszamy!

Jak narysować dinozaura krok po kroku?

Potrzebujemy na początek zaopatrzyć się w dobrej jakości miękki ołówek, gumkę do ścierania oraz papier. Jeśli chcecie, aby dinozaur miał barwy, należy również przygotować kredki lub farby plakatowe.

Teraz przejdźmy do praktyki – oto, jak narysować dinozaura krok po kroku :

Krok pierwszy:

Na początek rysujemy plecy naszego dinozaura. Górna część korpusu zwierzęcia powinna mieć kształt dużego owalu. Od pleców powinny odchodzić w dół dwie linie, które będą dalszą częścią ciała zwierzęcia.

Krok drugi:

W dalszej kolejności rysujemy mały owal, który będzie głową dinozaura. Następnie staramy się naszkicować szyję zwierzęcia, czyli łączymy plecy z głową za pomocą linii zakrzywionych ku górze.

Krok czwarty:

Jeśli zastanawiamy się, jak narysować dinozaurowi ciało, warto jest skupić się na nakreśleniu zwierzęcia za pomocą figur geometrycznych. Dzięki owalom rysujemy kolejne części ciała dinozaura – korpus, brzuch, nogi. Korpus powinien być dużym owalem, brzuch nieco mniejszym, natomiast nogi to osiem małych owali. Cztery owale to trzony, bezpośrednie nogi dinozaura, natomiast pozostałe cztery to stopy zwierzęcia.

Krok piąty:

Teraz przyszedł czas na narysowanie ogona. Warto wiedzieć, że ogon dinozaura powinien być tej samej długości, co jego szyja. Kształt również jest ten sam, ogon jedynie różni się od szyi tym, że jest bardziej zadarty, pofalowany, przypomina dużego węża. Gdy uda nam się nakreślić ogon, możemy przejść do dalszych części. Teraz wiemy już, jak narysować dinozaurowi ogon.

Krok szósty:

Gdy już całe ciało zwierzęcia jest gotowe, powinniśmy dopracować ogólny wygląd rysunku. Na tym etapie warto jest powycierać gumką do ścierania niepotrzebne linie pomocnicze, czyli części zbędne owali, które nachodzą na siebie i psują niejako wygląd obrazka.

Krok siódmy:

Teraz warto jest zadbać o dopracowanie pyska zwierzęcia. Ponieważ chcemy, aby dinozaur był łagodny i serdecznie nastawiony do otoczenia, rysujemy mu uśmiech za pomocą płynnego łuku. Zarysowujemy również kształt zębów i języka.

Krok ósmy:

Na każdym kroku staramy się wycierać gumką zbędne linie, cieniować ostre zakończenia. Można również nieco poprawić, pogrubić kontury obrazka.

Krok dziewiąty:

Teraz przyszedł czas na dopracowanie spojrzenia dinozaura. Tworzymy mu więc oczy. Powinny być one duże, wyraźne i okrągłe. Na środku powinna być tęczówka i źrenica. Z uwagi na to, że nasz dinozaur jest sympatyczną postacią, także oczy powinny być łagodne. Podobnie na delikatność zwierzęcia powinny wskazywać brwi – nie powinny być zmarszczone, ostro wykończone.

Krok dziesiąty:

Nasz dinozaur powinien być także ozdobiony. Na korpusie zwierzęcia rysujemy zatem małe kółeczka-łatki. Kółka należy rysować aż do trzonu ogona.

Na koniec raz jeszcze wszystko dopracowujemy, ścieramy gumką zbędne linie, cieniujemy niektóre miejsca. Jeśli nasze dziecko życzy sobie, aby dinozaur był czarno-biały, w takiej formie możemy go już zostawić. Natomiast jeśli wolimy nadać mu nieco koloru, warto sięgnąć po kredki lub farby plakatowe. W kwestii koloru ciała dinozaura, dobrze jest postawić na odcienie beżowo-brązowe. Na przykład możemy pokolorować cały korpus na jasny brąz, a łatki na brąz nieco ciemniejszy. Oczy mogą być zielone, język i zarys ust – jasnoczerwone. Ponieważ jednak dinozaur należy do naszych dzieci, to im powinniśmy oddać możliwość decydowania o wyborze kolorów. A znając dziecięcą wyobraźnię, nasz stwór z pewnością będzie miał niezwykłą barwę.

Teraz wiecie już, jak narysować dinozaura dla dzieci . Nie jest to trudne zadanie, jednak dobrze jest zadbać o szczegóły rysowanego stwora, by jak najbardziej przypominał realnego dinozaura, a naszym dzieciom przyniósł mnóstwo radości.

Zobacz film: Tomasz Karolak o grze dla dzieci. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
74
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0