Porady stylistki

Gorsety, dzięki którym będziesz miała talię osy

Wiele kobiet marzy o szczupłej talii. Jak ją uzyskać w kilka minut? Wystarczy zainwestować w dobry gorset. O tych, które warto wybrać mówiła w Dzień Dobry TVN gorseciarka Renata Boguszewska.

Podstawowy podział gorsetów

Overbust - gorset, w którym górna krawędź zachodzi na biust. Dzięki niemu sylwetka uzyskuje kształt klepsydry, wydaje się smuklejsza, piersi są uniesione i wymodelowane, a brzuch jest płaski. Górna część gorsetu overbuts może mieć różne wykończenia, np. w kształcie serca, linii prostej lub głębokiego wycięcia, natomiast krawędź dolna może być wykończona prosto, w kształcie trójkąta lub z wcięciami bocznymi. W przypadku tego typu gorsetu spotyka się:

  • modele długie, czyli z wydłużonym dołem, obejmujące cały brzuch oraz biodra, dzięki czemu doskonale zamaskowane są wszystkie niepożądane fałdki i boczki. Modele longline zalecone są przede wszystkim osobom wysokim;
  • modele krótkie, czyli kończące się na poziomie pępka lub o kilka centymetrów poniżej. Gorsety te przeznaczone głównie dla osób szczupłych i niskich.

Underbust – gorset, którego górna krawędź zaczyna się pod lub poniżej linii biustu. Sylwetka kobiet, które zdecydują się na ten typ gorsetu uzyska kształt klepsydry. Innym zadaniem tego typu bielizny jest uniesienie piersi oraz spłaszczenie brzucha. Ze względu na długość gorsety underbust dzielą się na klasyczne, longline i krótkie. Wśród gorsetów underbust dostępny jest również model waspie - krótki i kształtujący wyłącznie talię.

Midbust – gorsety, które sięgają do połowy biustu.

Zobacz także:

Stanik koronkowy – do czego go nosić?

Jak dobrać idealny stanik? Porady dla każdego rozmiaru

Podział gorsetów ze względu na przeznaczenie

Ze względu na funkcję gorsety można również podzielić na:

  • gorsety korygujące - mające za zadanie zmienić wygląd sylwetki; dobrze zawiązane mogą zmniejszyć talię nawet o kilka centymetrów;
  • gorsety modelujące - głównym ich celem jest uwydatnienie biustu oraz usztywnienie korpusu;
  • gorsety ozdobne - ich zadaniem jest podkreślanie urody i lekkie uwydatnienie wybranej części figury;
  • gorsety treningowe - stosowane są przez zawodniczki sportów sylwetkowych, gdzie poprzez krępowanie mięśni skośnych brzucha hamuje się ich nadmierny rozrost, mięśnie brzucha wydłużają się i wysmuklają, a talia staje się bardziej zarysowana.

Gorsety nosi się głównie dla poprawienia wyglądu sylwetki, ale okazuje się, że są one czasami zamawiane przez dietetyków, których klientami są osoby bardzo otyłe. Dlaczego? Ponieważ noszenie tego typu bielizny w czasie spożywania posiłków, ogranicza napady łaknienia.

Kto nie powinien korzystać z gorsetów?

Gorsety nie są dla wszystkich. Ich noszenie powinny sobie odpuścić osoby zmagające się z refluksem żołądka i wrzodami żołądka.

Co sądzisz o tym artykule?
54
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0