Hobby

Fotogadżety i maski do zdjęć – rekwizyty, które odmienią każdą imprezę

Mężczyzna z gadżetem do zdjęcia. Sztuczne usta.

Fot. Tara Moore / Getty Images

Hobby

Fotogadżety i maski do zdjęć – rekwizyty, które odmienią każdą imprezę

Mężczyzna z gadżetem do zdjęcia. Sztuczne usta.

Fot. Tara Moore / Getty Images

Spotkanie w gronie znajomych i rodziny to wyjątkowy czas, rządzący się swoimi prawami. Niezbędnym element takich przyjęć są zdjęcia, które stanowią później cenną pamiątkę nie tylko dla zebranych gości, ale i dla następnych pokoleń. Rekwizytem dodającym fotografiom humoru i pikanterii, są np. maski do zdjęć.

Dziś trudno wyobrazić sobie imprezę integracyjną lub huczne wesele bez fotobudki wyposażonej w zestaw masek. Papierowe wąsy, imitacja twarzy znanego piosenkarza czy duże okulary to jednak tylko niektóre z akcesoriów zaliczanych do bogatego inwentarza fotogadżetów, które można wykorzystać przy różnych okazjach.

Fotogadżety – niezbędne wyposażenie fotobudki

Zajmuje ona niewiele miejsca i w trakcie imprez urodzinowych, weselnych czy integracyjnych jest niemal wciąż oblegana. Fotobudka, bo o niej mowa, umożliwia zebranym gościom wykonanie pomysłowych zdjęć i zapewnia przy tym rozrywkę. Dzięki obecności fotogadżetów takim sesjom zdjęciowym towarzyszy wesoła atmosfera, która ma pozytywny wpływ na klimat przyjęcia. Postawienie takiej kabiny bywa również sposobem na dodatkowy zarobek i doskonale wiedzą o tym organizatorzy imprez.

Na wynajem fotobudki decyduje się coraz więcej osób. Nie tylko dlatego, że koszt usługi nie jest wysoki, niedrogie są również same rekwizyty. Już za kilkanaście złotych można kupić zestaw masek do zdjęć, tabliczek z napisami czy pomysłowych ramek. Ich twórcy są naprawdę kreatywni. Istnieją bowiem modele przeznaczone dla osób dorosłych, dzieci, a nawet takie o bardziej politycznym zabarwieniu. Wszystkie one wyzwalają wiele pozytywnych emocji i zachęcają uczestników do wspólnej zabawy. Rekwizyty dodają tym mini sesjom zdjęciowym teatralności.

Zobacz film: Gwiazdy radzą, jak ustawiać się do zdjęć. Źródło: Dzień Dobry TVN

Gadżety do zdjęć – które wybrać?

Możliwości jest naprawdę sporo. W pierwszej kolejności należy określić, jakiego rodzaju imprezę organizujemy. Z innych fotogadżetów skorzystamy na weselu, z innych na imprezie urodzinowej 5-latka, a z jeszcze innych podczas plenerowej sesji zdjęciowej utrzymanej, np. w hawajskim stylu.

Podczas przyjęć dla dorosłych odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach, największą popularnością cieszą się rekwizyty mocowane na patyczkach. To właśnie one są najczęstszym wyposażeniem wspomnianych fotobudek, gdyż są poręczne i dostępne w dużej ilości wzorów. Najczęściej można spotkać tam sztuczne wąsy, weneckie maski lub tabliczki z żartobliwymi hasłami.

Rekwizyty do zdjęć przeznaczone dla dzieci przeważnie nawiązują do motywów zwierzęcych i kreskówkowych. Cechują je również żywsze, purpurowe lub różowe kolory. Wśród takich gadżetów znajdują się również napisy do zdjęć.

Profesjonalni fotografowie podczas sesji plenerowych niekiedy wykorzystują kulki i fontanny dymne, które wytwarzają kolorowy dym. Gadżety te umożliwiają wykonanie artystycznych zdjęć, lecz powinno się ich używać wyłącznie na otwartych przestrzeniach.

Weneckie maski do zdjęć – ulubiony rekwizyt fotograficzny imprezowiczów

Te maski są popularnym fotogadżetami, które najczęściej można zobaczyć na karnawałowych przebieranych imprezach. Osoby je noszące zawsze wychodzą na zdjęciach nieco tajemniczo, intrygująco, a niekiedy i mrocznie. Nic dziwnego, że rekwizyty te cieszą się tak dużą popularnością i są szeroko dostępne.

Maski weneckie, jak wskazuje na to nazwa, pochodzą z Wenecji i zaczęły być modne w XII wieku. Pierwotnie służyły do ukrycia tożsamości. Osoby biorące udział w tamtejszym karnawale nie chciały bowiem zdradzać swojej przynależności klasowej. Trend ten jest wciąż żywy, mimo iż współcześni ludzie noszą maski z zupełnie innych powód. Dziś traktuje się je głównie jako ciekawy dodatek do kreacji.

Ten gadżet fotograficzny jest do nabycia w różnych wersjach – są maski mocowane na patyku oraz maski mocowane do głowy przy pomocy gumki. Weneckie zakrycia twarzy zapewnia osobie, która je nosi oryginalny wygląd i wyróżnia ją z tłumu imprezowiczów.

Jaki fotogadżet kupić znajomemu fotografowi na urodziny?

Fotografia to popularna dziedzina sztuki, którą zajmuje się wiele osób. Z pewnością większość z nas ma wśród znajomych kogoś, kto profesjonalnie lub amatorsko „pstryka” zdjęcia i raz w roku zaprasza nas na imprezę urodzinową. Branża fotogadżeciarska jest na tyle duża, że bez problemu można wybrać z jej oferty także prezent dla pasjonata fotografii.

Gadżety foto to nie tylko maski czy kulki dymne. W ich skład wchodzą także foto kubki, poduszki z wybranymi przez nas zdjęciami, foto kalendarze, foto puzzle itp. Przy użyciu tych produktów można stworzyć niepowtarzalny prezent, na którym znajdzie się np. jedna z fotografii solenizanta lub zdjęcie aparatu. Istnieją również droższe prezenty, do których można zaliczyć chociażby spersonalizowaną torbę na aparat.

Jak widać, gadżetów fotograficznych jest na rynku sporo i można je z powodzeniem wykorzystać zarówno jako dodatek do imprezy, jak i osobny prezent.

Co sądzisz o tym artykule?
66
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0