Diety i odchudzanie

Konrad Gaca - wizjoner, żywieniowiec, ekspert w leczeniu otyłości? Dieta Gacy - efekty, zasady

Kobieta w ręczniku stoi na wadze

Flashpop / Getty Images

Diety i odchudzanie

Konrad Gaca - wizjoner, żywieniowiec, ekspert w leczeniu otyłości? Dieta Gacy - efekty, zasady

Kobieta w ręczniku stoi na wadze

Flashpop / Getty Images

Konrad Gaca to jeden z najbardziej znanych opinii publicznej specjalistów z zakresu żywienia w Polsce. Dieta Gacy już od wielu lat pomaga zrzucać zbędne kilogramy. Jednak czy model ten faktycznie działa? Czytaj dalej i sprawdź, jakie są zasady i efekty diety Gacy.

Konrad Gaca to jako prezes Stowarzyszenia Walki z Otyłością oraz konsultant CNC postawił sobie bardzo trudny do zrealizowania cel. Walka z nadmierną masą ciała to nie “bułka z masłem”, gdyż ogromne znaczenie ma w niej czynnik ludzki, co w niektórych przypadkach może być niemałym wyzwaniem.

Na czym polega dieta Gacy?

Dieta Gacy to model żywienia oparty na doborze produktów, które mają wspomóc organizm na wielu płaszczyznach. Zdrowe serce, redukcja stresu, unormowanie pH to tylko kilka z profilów, które można wybrać z oferty żywieniowca. Jednak czy schemat przygotowany przez Gacę jest skuteczny i przynosi pożądane efekty ?

Czy jadłospis opracowany przez Gacę faktycznie jest tak dobry?

Na stronie internetowej dietetyka możemy znaleźć wiele przykładów metamorfoz, które mają stanowić dowód na skuteczność diety Gacy . Jest to dowód nie do podważenia. Jednak warto uświadomić sobie, iż dieta redukcyjna to tak naprawdę nic trudnego, jeśli chodzi o ustalanie menu i zalecenia dotyczące spalania tłuszczu. Elementem szczególnym jest tutaj indywidualne, a czasami psychologiczne podejście do pacjenta, który musi być świadomy zmian i musi tego szczerze chcieć. Wtedy łatwiej osiągnąć zamierzony efekt .

Efekty, opinie - dieta Gacy

W zależności od modelu żywienia łatwo ocenić, jakie efekty przynieść może stosowanie się do poszczególnych zaleceń.

Dieta Gacy - efekty zakładane przy poszczególnych profilach

- Zadbaj o serce: poprawa zdolności układu sercowo-naczyniowego, poprawa kondycji, unormowanie ciśnienia tętniczego;

- Zredukuj stres: poprawa zdolności układu nerwowego, wzmożona odporność na stres;

- Utrzymaj zdrowie: poprawa kondycji i jakości życia osób odchudzających się;

- Witaminowy raj: wzmożona witalność i szczęście z życia;

- Dla wegetarian: coś dla pacjentów wykluczających mięso z diety;

- Unormuj pH: regulacja równowagi kwasowo-zasadowej jako klucz do zdrowia.

Dieta Gacy - efekty po tygodniu

W mniemaniu pacjentów stosowanie się do zaleceń przynosi bardzo szybki efekt . Oczywiście po tygodniu redukcja masy ciała nie będzie bardzo duża, jednak poprawa kondycji, jakości życia i wzmożona witalność to zauważalne rezultaty po włączeniu dobrze zbilansowanego jadłospisu.

Dieta Gacy - efekty po miesiącu

Warto zaznaczyć, że 30 dni to sporo czasu na zrzucenie zbędnych kilogramów. Wiele osób myśli, że odchudzanie trwa w nieskończoność. To nieprawda. Dieta redukcyjna przyniesie efekt w zmniejszeniu masy ciała w ciągu miesiąca nawet od 3 do 5 kg.

Czy cena diety gwarantuje nam jej skuteczność - ile kosztuje dieta Gacy?

Podstawowy pakiet kosztuje ok. 400 zł. Jest to dość wygórowana cena, jak na sieciówkę, która oferuje również szereg innych usług i produktów, w tym suplementów. Korzystanie z tych usług przyniosło w niektórych przypadkach efekt przeciwny do prozdrowotnego. W sieci można znaleźć wiele wpisów na temat skutków ubocznych podczas stosowania diety Gacy . Z drugiej strony znajdą się również i tacy, którym ten schemat żywienia pomógł.

Model żywienia oparty na zdrowiu

Niesienie pomocy w zakresie żywienia to obowiązek i powołanie osób, które faktycznie decydują się na kierunkowe wykształcenie z tego zakresu. Dieta Gacy wymyka się prostym ocenom, trudno jednoznacznie stwierdzić, czy jest dobra, czy zła. Warto jednak zastanowić się nad wyborem specjalisty w zakresie żywienia, gdyż nieprawidłowe podejście do posiłków może przynieść więcej złego niż dobrego.

Przykładowy jadłospis w diecie Gacy

· pierś z kurczaka faszerowana morelą i serem,

· omlet z kurczakiem i rukolą,

· zupa z soczewicy i dyni,

· gołąbki z kaszą jęczmienną i pomidorami.

Przepisy do diety Gacy można znaleźć m.in. w bogato ilustrowanych, wydanych przez Gacę książkach.

Zobacz film: Rozmowy w Toku - odchudzanie.


Zobacz film: Rozmowy w Toku - odchudzanie. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
87
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0