Związki i seks

Badania: 2 stycznia w Wielkiej Brytanii zostaje poczętych najwięcej dzieci

Związki i seks

Badania: 2 stycznia w Wielkiej Brytanii zostaje poczętych najwięcej dzieci

2 stycznia w Wielkiej Brytanii nazywany jest potocznie "National Baby-Making Day". To właśnie wtedy zostaje poczętych najwięcej dzieci. W Polsce jest podobnie, ponieważ - jak wynika ze statystyk - największy współczynnik urodzeń przypada na wrzesień, co oznacza, że koniec i początek roku to czas, kiedy kochamy się najchętniej i najowocniej. Dlaczego tak jest?

Według badań, najwięcej dzieci zostaje poczętych w Wielkiej Brytanii 2 stycznia o godzinie 22.36. Wynika to ze współczynnika urodzeń, który przypada na 26 września.

Jakob Kosel uważa, że 2 stycznia kochamy się chętniej z powodu magii balu sylwestrowego. Tego samego zdania była Agnieszka Wielgosz, która urodziła się 19 września.

Próbowałam od rodziców wyciągnąć, jak to było. Na początku nie pamiętali, ale w końcu ojciec zadzwonił i powiedział <<mama sobie przypomniała, to mogło być po balu sylwestrowym>>. No więc jest atmosfera magiczna, cudowna, wraca się przez zaspy śniegu, człowiek trochę zmarznie, no i to jest idealny moment.

- powiedziała.

Z tą teorią zgodziła się także seksuolog, Izabela Jąderek:

Wszystko się potwierdza. Słucham tego z żywym zainteresowaniem, bo faktycznie różne badania mówią, że w czasie mniej więcej od 17 września do początków stycznia najwięcej jest seksu, który później może zaowocować urodzeniem dziecka. No i ta atmosfera, taka więziotwórcza, wszyscy okazują sobie uczucia, są pięknie ubrani, mają dla siebie trochę więcej czasu, słuchają siebie i są wypoczęci.

Według naszych gości zbliżeniom pod koniec grudnia i stycznia sprzyja pogoda, przez którą nie chce nam się wychodzić z domu, a także krótkie dni.

>>> Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
91
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0