Hobby

10-letnia Matylda Sołtysik podbija serca swoim Hot16Challenge2. „Nie chcę maseczki i rękawiczek, znikaj na zawsze ty wstrętny Covidzie”

Hobby

10-letnia Matylda Sołtysik podbija serca swoim Hot16Challenge2. „Nie chcę maseczki i rękawiczek, znikaj na zawsze ty wstrętny Covidzie”

Matylda Sołtysik to utalentowana 10-latka z Częstochowy, która niedawno wzięła udział w Hot16Challenge2. Jej występ z miejsca podbił serca internautów. Do udziału w akcji nominował ją tata, Jakub, który również jest muzykiem. W programie opowiedzieli o pasjach dziewczynki i o tym, jak powstał jej utwór. 

Hot16Challenge2 Matyldy Sołtysik

Matylda ma 10 lat i razem z rodzicami mieszka w Częstochowie. Cała rodzina jest niezwykle muzykalna. Tata dziewczynki, jest znanym w lokalnych kręgach muzykiem i bardzo wspiera pasję swojej córki. To on nominował Matyldę do udziału w Hot16Challenge2. Mimo że początkowo była dość niechętna, szybko zmieniła zdanie.

Na początku nie chciałam tego nagrywać, nie wiem dlaczego 

– przyznała Matylda Sołtysik, uzdolniona 10-latka.

Ona nie ma żadnego problemu z występowaniem, z resztą chodzi do szkoły muzycznej 

– zauważył Jakub Sołtysik, muzyk, tata Matyldy.

Tekst utworu Matyldy powstał w trakcie… spaceru z psem. 10-latka sama napisała tekst piosenki i znalazła podkład, do którego chciała zaśpiewać. Samodzielnie też nagrała swój występ. W pracach nad utworem trochę doradzał jej tata, jednak jak zauważyła, były to jedynie kosmetyczne zmiany.

ZOBACZ: Hot16Challenge2 10-letniej Matyldy Sołtysik

Na czym polega #hot16challenge2?

#hot16challenge2 jest kontynuacją zainicjowanej w 2014 roku akcji rapera Solar. Wyzwanie polega na nagraniu tzw. „szesnastki”, czyli 16 wersów pod dowolny beat i nominacji kolejnych wykonawców. Czas przeznaczony na stworzenie utworu to 72 godziny.

Wyzwanie wspiera walkę z koronawirusem, więc wszyscy biorący w nim udział mogą wpłacić pieniądze na rzecz szpitali i lekarzy. Do tego samego zachęcają też wszystkich swoich obserwujących. Kwota jest dowolna, a link do zbiórki znajduje się tutaj

Wśród znanych osób, które rapowały w #hot16challenge2 znaleźli się: Łona, Kękę, Taconafide, Mata, Zeus, Bisz i Dwa Sławy, Dawid Podsiadło, Margaret, Artur Andrus, Rafał Brzozowski, Paweł Domagała, Igor Herbut, Natalia Szroeder, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Beata Kozidrak, Anja Rubik, Monika Brodka, Marcin Prokop, Kasia Moś, Kayah, Cleo, Maryla Rodowicz, Paulina Przybysz, czy Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Wyzwanie podjął nawet prezydent Andrzej Duda.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

11-letni Szymon Prokop z zespołem Aspergera rapuje w #hot16challenge2: „Jestem jak ty, chcę normalnie żyć”

Do akcji Hot16Challenge2 dołączyli aktorzy, dziennikarze i duchowni. Kto jeszcze wspiera medyków?

#hot16challenge2. Polscy raperzy zebrali milion złotych na walkę z pandemią COVID-19 w Polsce

Co sądzisz o tym artykule?
84
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0