żółwie

  żółwie

  Żółw skórzasty jest żółwiem morskim, zamieszkującym wszystkie ciepłe morza i oceany świata. Tylko samice opuszczają wodę w celu złożenia jaj. Choć żółw skórzasty jest najbardziej rozprzestrzenionym gatunkiem tych gadów, jest bardzo rzadko spotykany. Jego populacja zmniejsza się drastycznie, dlatego został uznany za zwierzę zagrożone wymarciem.

  Sezon wakacyjny to czas odpoczynku i wyjazdów, które coraz częściej stają się przyczyną porzucania zwierząt domowych. Okazuje się, że Polacy pozbywają się nie tylko psów i kotów, nierzadko rezygnują też z opieki nad rybkami, pająkami czy gadami, które zamieszkiwały akwaria i terraria w ich domach. W ten sposób skazują zwierzęta na śmierć i zaburzają działanie ekosystemu.

  Żółw sępi przypomina wyglądem wyobrażenia o drapieżnikach, które zamieszkiwały Ziemię w czasach dinozaurów. Lepiej jednak nie ulegać fascynacji tym gatunkiem, ponieważ siła nacisku szczęk jest u niego tak duża, że może pozbawić człowieka palca. W Polsce można mu się przyjrzeć z bliska tylko w ogrodach zoologicznych.

  Żółw z gatunku jaszczurowatych to niebezpieczne zwierzę, które nie jest polecane dla początkujących hodowców. Gad ten posiada silne szczęki i ostre pazury, które mogą zadać głębokie rany. Żółw jaszczurowaty potrzebuje przestronnego terrarium oraz odpowiedniej diety, opartej głównie na surowym mięsie gryzoni, ptaków i ryb.

  Zastanawialiście się, gdzie jest Bartek Jędrzejak? Opuścił nas na chwilę, by złapać trochę słońca przed zimą, ale nie zapomniał o widzach Dzień Dobry TVN. Poznajcie jego nowego przyjaciela! Gdzie chcielibyście uciec przed jesienną szarugą?