Ubierał m.in. Billa Clintona, Baracka Obamy, Franka Sinatry czy Leonarda DiCaprio.
Była więźniarka w rozmowie z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Marcinem Sawickim powróciła wspomnieniami do obozowego piekła i porad matki.
Dariusz Wiaderek był więźniem Auschwitz-Birkenau i Neuengamme koło Hamburga. Jego syn Sławomir Wiaderek nie tak dawno otrzymał zdjęcia i dokumenty ojca. Jak wyglądało życie w niemieckim obozie koncentracyjnym?
"Sam kontakt z nim po prostu człowieka uskrzydlał".
Historia Lidii Maksymowicz jest niezwykle poruszająca. To ona była najdłużej żyjącym dzieckiem w Auschwitz-Birkenau. Spędziła tam 13 miesięcy. Jak udało jej się przeżyć w miejscu, w którym zginęło aż 200 tys. dzieci? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN i opisała w książce "Dziewczynka, która nie potrafiła nienawidzić".
Eddie Jaku, były więzień niemieckiego obozu Auschwitz i świadek Holokaustu, odszedł w wieku 101 lat. Jego pamiętnik pt. "Najszczęśliwszy człowiek na Ziemi" ukazał się w Polsce we wrześniu br. - Australia straciła wielkiego człowieka - powiedział minister skarbu Australii Josh Frydenberg.
84 lata temu Niemcy przeprowadzili pierwszą deportację Polaków do obozu Auschwitz. Z więzienia w Tarnowie przywieźli 728 mężczyzn. Polacy stali się pierwszymi więźniami Auschwitz, gdyż to dla nich Niemcy utworzyli obóz. Aby upamiętnić to wydarzenie, 14 czerwca obchodzony jest w Polsce jako Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.
Zofia Posmysz, była więźniarka trzech niemieckich obozów koncentracyjnych, po 70 latach opowiedziała swoją historię w wywiadzie-rzece "Królestwo za mgłą". Jak udało jej się przetrwać? Co czuła, gdy po raz pierwszy przekraczała bramę Auschwitz? "Niosłyśmy kilka osób zemdlonych - nie wytrzymały" - tak wspomina powrót z pola, na którym pracowała. Z pisarką i dziennikarką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.