Prace Igora Polasiaka w cyklu "Młoda Polska" przybliżył widzom reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.
"Nie ma na moją działalność paragrafu".
Przed studiem Dzień Dobry TVN wyczarowali św. Mikołaja i tron.
Czym zaskoczył tamtejszych mieszkańców?
O nowym zainteresowaniu artysty opowiedziała reporterka Sandra Hajduk-Popińska.
Niewielu Polaków zna jego nazwisko, ale zdecydowana większość dobrze kojarzy i lubi prace, które wykonuje. Mało tego, spora część ma je właśnie przy sobie. Sebastian Mikołajczak, bo to nim mowa, jest odpowiedzialny za projekt monet.
Tomasz Górnicki to wschodząca gwiazda polskiej rzeźby. O swojej twórczości opowiedział teraz w cyklu "Sekrety sztuki" w Dzień Dobry TVN.
"Antyk jest uniwersalnym językiem"
Rzeźbiarstwo jest jedną z najstarszych dziedzin sztuki. To dyscyplina, w której największe sukcesy odnoszą ludzie cierpliwi i pracowici. Dowiedz się, kim są współcześni rzeźbiarze i na czym polega ich praca.
Restauracja Roberta Wyskiela pewnego dnia spłonęła. Mężczyzna nie miał pieniędzy na jej odbudowę. Chwycił więc za dłuto i zacząć rzeźbić. Tak odkrył swój talent. Poznajcie jego niezwykłą historię.
Lech Majewski to jeden z najbardziej uznanych na świecie polskich reżyserów filmowych i teatralnych. Jest jednocześnie malarzem, pisarzem i rzeźbiarzem. Podczas ostatniego festiwalu filmowego w Gdyni przewodził jury. Już od czasów studenckich współpracował z największymi gwiazdami światowego kina. O swoich planach opowiadał w rozmowie z Kingą Burzyńską.
Dżentelmeńskie zakłady należy traktować poważnie - przekonał się o tym August Zamoyski, wybitny polski rzeźbiarz. W ramach zakładu Polak pokonał na rowerze trasę z Paryża do Zakopanego.
Na wrocławskich ulicach można spotkać krasnale. Jednym z ich ojców jest rzeźbiarz Piotr Makała. Artystę postanowiła poznać Dorota Wellman. Mężczyzna pokazał prowadzącej Dzień Dobry TVN, jak "rodzi "się" krasnal. Czym charakteryzują się jego krasnoludki? Kto je projektuje?
Szkło towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. W Wrocławiu mieszka jeden z najwybitniejszych artystów zajmujących się szkłem. To Wojciech Olech, którego w jego pracowni odwiedził Łukasz Radwan.
Jean Lambert-Rucki do Paryża przyjechał mając zaledwie 17 franków w kieszeni i zamieszkał na ławce w Ogrodach Luksemburskich. Po latach jego nazwisko zalicza się, obok Modiglianiego, Picassa czy Chagalla, do mistrzów Montparnasse. Oto historia tego genialnego artysty. Anna Klaczyńska odwiedziła w prywatnym muzeum sztuki w Konstancinie Marka Roeflera, który od kilkudziesięciu lat kolekcjonuje działa Lamberta-Ruckiego.
Byliśmy z kamerą na wystawie prac Pawła Orłowskiego, o którym mówi się, że w twórczości nie boi się formy ani przestrzeni. Co wyróżnia jego prace? Co znajdziemy w pracowni rzeźbiarza? Kto kupuje jego rzeźby? Z Pawłem Orłowskim spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.
Marcin Bluma jest niedosłyszącym zawodnikiem gdyńskiej drużyny footballu amerykańskiego i utalentowanym rzeźbiarzem. Jakie wrażenie robi na ludziach? Od kiedy pasjonuje się sztuką? Dlaczego postanowił trenować football amerykański? Jak komunikuje się z zawodnikami na boisku? Zapraszamy na spotkanie z interesującym człowiekiem.