Wykonywanie operacji plastycznych w Turcji jest coraz popularniejszą praktyką. Niestety, relatywnie niskie ceny nie zawsze idą w parze z bezpieczeństwem i satysfakcją klientów.
Mały mors zbłądził na Alasce, pozostając samemu w wodnych przestworzach. Organizacja, która znalazła zwierzę, zapewniła mu natychmiastową pomoc. Pomimo stosowanych zaleceń, nie udało się uratować cielęcia.
Cyberprzestępcy wykorzystują e-recepty i wizerunek portalu pacjent.gov.pl, aby rozsyłać szkodliwe oprogramowanie. Co zrobić, aby nie paść ich ofiarą? NASK wyjaśnia, jak chronić swoje dane.
Ministerstwo zdrowia zapowiedziało wprowadzenie zmian dotyczących wystawiania recept. Dla niektórych pacjentów może to być utrudnienie, ponieważ zmuszeni będą częściej stawiać się w gabinecie lekarza.
Apteki w Polsce mają obowiązek realizowania recept, które zostały wystawiona w UE oraz poza jej granicami. Jednak w przypadku tych drugich konieczne jest spełnienie konkretnych warunków. Co musi znaleźć się na recepcie z Ukrainy, aby farmaceuta mógł wydać leki? Czy są wyjątki od tej zasady?
"Nie jest to wartościowe".
97 proc. dzieci przed 6. rokiem życia otrzymało lek przeciwbólowy lub antybiotyk. Połowa maluchów do lat dwóch była nimi kurowana średnio dziewięć razy w ciągu roku. Francuscy naukowcy zmierzyli częstotliwość wypisywania recept małym pacjentom. Do jakich wniosków doszli?
Od stycznia 2017 r. będzie można jednorazowo kupić w aptece już tylko jedno małe opakowanie leku na katar lub przeziębienie, zawierające pseudoefedrynę, kodeinę czy dekstrometorfan. Dlaczego zostały wprowadzone takie ograniczenia? O tym goście Dzień Dobry TVN: szefowa Monaru i certyfikowany specjalista terapii uzależnień Jolanta Łazuga-Koczurowska i wiceprezes Naczelnej Izby Aptekarskiej Marek Tomków.
Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł chce, aby tabletki "dzień po" znowu były sprzedawane na receptę, bo - jak twierdzi - są ona nadużywane przez kobiety, głównie nastolatki. Tymczasem dane mówią zupełnie co innego - według nich tzw. antykoncepcja awaryjna nie jest popularna w Polsce, a po tabletki te sięgają głównie kobiety po 25. roku życia. O mitach i faktach związanych z pigułkami "dzień po" rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN seksuolog Moniką Staruch. Kiedy warto po nie sięgać?
Polacy przodują w przyjmowaniu leków przeciwbólowych. A przecież w głowie nie ma co boleć. Mózg nie posiada receptorów bólowych. W takim razie, dlaczego dopada nas ból głowy i co wywołuje migrenę? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był dr Paweł Grzesiowski.
Jaki jest sekret trwałego związku? Jak przetrwać kryzys? Dlaczego pary uchodzące za idealne rozstają się? - Moim zdaniem nie istnieje idealny związek - powiedziała Dorota Wellman. Czy zgadza się z tym Edyta Pazura, Karolina Borkowska, Joanna Damięcka i psycholog Maria Rotkiel, które gościliśmy w Dzień Dobry TVN?
Doktor Piotr Gryglas i Katarzyna Sabiłło z Fundacji Lege Pharmaciae o tym, jak nowe listy leków refundowanych i zasady wpłynęły na pracę lekarzy i farmaceutów. Podpowiadają w Dzień Dobry TVN, jak odczytywać nowe recepty, na co powinni zwracać uwagę pacjenci, by nie byli zmuszeni do ponownej wizyty w gabinecie lekarskim.