Katarzyna Kałduńska zapewnia umierającym godną śmierć.
Z wielkiej empatii i potrzeby zmiany założyła prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo medyczne. Dziś Beata Drzazga udowadnia, że ciężka praca i upór potrafią skutkować wielkim sukcesem.
- Byłem pełny podziwu, że mama ma jeszcze siły - komentuje w materiale Dzień Dobry TVN syn Barbary Król.
Czy da się przyzwyczaić do tego, że ukochane osoby odchodzą?
Osoby zatrudnione w szpitalach i hospicjach niemal codziennie mają styczność z umierającymi pacjentami. Widok ostatnich chwil ludzkiego życia to nieodzowny element ich pracy, ale i cenna lekcja pozwalająca dobrze poznać sygnały rychłego zgonu. Jakie słowa padają z ust chorych tuż przed śmiercią? Czy ludzkie ciało zmienia się na chwilę przed ustaniem bicia serca?
Zobacz, jak możesz pomóc.
Czym jest łabędzi śpiew i jak go rozpoznać?
Dr Paweł Grabowski porzucił pracę w wielkim mieście i przeniósł się na Podlasie. To właśnie tutaj medyk spełnia swoje największe zawodowe marzenie - buduje hospicjum. Na jakim etapie są prace? Kiedy do placówki trafią pierwsi podopieczni?
W słupskim hospicjum znaleziono w torbie ponad 100 tys zł. W plastikowej reklamówce było również Pismo Święte. Trwają poszukiwania właściciela. Wszystko wskazuje na to, że była to darowizna dla hospicjum. Kto ma pierwszeństwo do pieniędzy, pielęgniarka, która znalazła torbę czy placówka? Z dyrektor hospicjum Teresą Jerzyk rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Gościem Dzień Dobry TVN był dr Łukasz Przysło, który opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi w hospicjum. Co jest najtrudniejsze w pracy lekarza w hospicjum? Jak się żyje ze świadomością, że codziennie asystuje się przy śmierci? Czy można przygotować się do śmierci własnego dziecka?