Historia tragicznej śmierci 10-letniej Sary, pół Polki, pół Pakistanki wstrząsnęła polską i brytyjską opinią publiczną. Jak przekazało BBC, ojciec, macocha oraz wuj dziewczynki właśnie zostali uznani za winnych jej tragicznej śmierci.
Aldona i Daniel Saganowie opowiedzieli o kulisach życia w trasie.
"Myślałam o najgorszym, bo nie było po nich żadnego śladu".
"Córce grozi wczesne wyjście za mąż i sprzedanie".
Arbab Khizer Hayat nosi pseudonim "Hulk". Jest jednym z najcięższych mężczyzn na świecie i bardzo chciałby założyć już rodzinę. Siłacz ma jednak bardzo konkretne wymagania, które musi spełniać jego wybranka.
Pochodzący z Pakistanu ośmioletni Hindus został oskarżony o bluźnierstwo. Chłopiec miał oddać mocz w niedozwolonym miejscu w szkole muzułmańskiej. Jak podaje "The Guardian" chłopiec jest najmłodszą osobą w historii, która usłyszała takie zarzuty. Grozi mu kara śmierci.
Kilka miesięcy temu pewna kobieta została zgwałcona na oczach swoich dzieci. Teraz zapadł wyrok skazujący jej oprawców na karę śmierci. Winowajcy planują odwołać się od decyzji sądu.
Maja Klemp jest pisarką, blogerką, tłumaczką, obywatelką świata… i żoną pakistańskiego "księcia". Jej życie nie było jednak tak bajkowe, jak może się nam wydawać, bowiem jak sama podkreśla, jej mąż był rozpieszczonym do granic możliwości najstarszym synem w rodzinie z kilkoma służącymi! Egzotyczną historią Polka postanowiła podzielić się jakiś czas temu w sieci. Nam opowiedziała natomiast, czym jest dla niej miłosna globalizacja.
Ula Łysyk wraz z dziećmi musiała wyjechać z Pakistanu, ponieważ groziło im niebezpieczeństwo ze strony prześladowców, którzy postrzelili jej partnera. Kobieta z pociechami są już w Polsce, ale potrzebują pomocy ludzi dobrej woli. Oto jej historia.
Pakistański Urząd Telekomunikacyjny (PTA) blokuje aplikacje randkowe "mając na uwadze negatywne efekty niemoralnych i nieprzyzwoitych treści przesyłanych i pokazywanych w tych aplikacjach" - informuje jeden z tamtejszych dzienników.
Kobieta Na Krańcu Świata Martyna Wojciechowska odwiedziła Pakistan - kraj słynący ze swojej konserwatywności i panującego tam patriarchatu. To właśnie tam, na granicy z Afganistanem, żyje plemię Kalaszów liczące niespełna 5 tysięcy osób. Jest to niezwykła społeczność, którą rządzą kobiety. Plemię ma własną religię, swój język i system wartości. Są również jedynymi ludźmi w kraju, których nie obowiązuje prohibicja. W Dzień Dobry TVN Martyna opowiedziała o swoim spotkaniu z kobietami prawdziwie wyzwolonymi. Dlaczego mało brakowało, aby ten odcinek "Kobiety na krańcu świata" nie powstał?
W Pakistanie kobiety za "karę" są oblewane przez najbliższych kwasem. Oszpecone szukają ratunku u Mussarat Misbah - założycielki Fundacji Depilex Smile Again Foundation. Z kobietami spotkała się Martyna Wojciechowska. Dlaczego w Pakistanie kobiecy są tak okrutnie traktowane? Z jakich powodów są oblewane kwasem? Czy mężczyźni, którzy to zrobią ponoszą karę? O swoim pobycie w Pakistanie podróżniczka powiedziała w Dzień Dobry TVN.
Dawid Fazowski podróżuje po świecie za niewielkie pieniądze. Jakiś czas temu gościliśmy go w Dzień Dobry TVN. Wtedy opowiedział o swojej jedenastomiesięcznej podróży, w którą wyruszył z 800 zł w kieszeni. Zobaczył m.in. Gibraltar, Brazylię i Boliwię. Obecnie Dawid przebywa w Azji. Nasz reporter Michał Malinowski połączył się z nim za pośrednictwem skype'a. Od podróżnika dowiedzieliśmy się, ile tym razem przeznaczył pieniędzy na swoją wyprawę, jak jeździ się w Pakistanie autostopem i, pod jakim względem Iran jest podobny do Polski.
W Dzień Dobry TVN gościliśmy etnolożkę Joannę Kusy, która po wielu wahaniach zamieszkała w Karaczi z mężem Pakistańczykiem i jego rodziną. Pakistan nie przestaje być dla niej wyzwaniem, choć powoli staje się drugim domem. Jak Pani Joanna poznała męża? Czy zanim go poślubiła była wcześniej w tamtym regionie? Czy w Pakistanie spotykają ją jakieś nieprzyjemności? Czy może wyjść sama na ulicę? Czy musi zakrywać włosy?