Na pytania odpowiadała Klaudia Wiśniewska – dietetyk kliniczny.
Zabieg nie tylko poprawia jakość życia pacjentów, ale też chroni przed nagłą śmiercią.
Z jakimi problemami zdrowotnymi mierzy się wokalistka?
Katarzyna Grochola w ubiegłym roku przyznała, że wykryto u niej nowotwór płuc. W związku z tym pisarka przeszła dwie operacje. Jak obecnie się czuje? Głos zabrała jej córka, Dorota Szelągowska.
Na czym polegają metody lekarzy z Olsztyna i komu mogą dzięki nim pomóc?
Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
W ciągu 11 lat przeszedł aż 33 operacje, podczas których usunięto część z nich.
"To pomogło mi zdobyć więcej dziewczyn".
"Nawet noworodek z wadą wrodzoną musi czekać".
To defekt występujący u jednego na 5-6 milionów chłopców.
Skierowanie jest pisemną dyspozycją lekarza, który zleca wykonanie badań, udanie się na konsultację lub leczenie do poradni specjalistycznej, a także na leczenie szpitalne (w tym ma operacje i zabiegi) oraz sanatoryjne i rehabilitację. Prawo do wystawienia tego typu dokumentu ma lekarz pierwszego kontaktu oraz lekarz specjalista, a także każdy inny mający podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ile jest ważne skierowanie do szpitala i na leczenie innego typu?
"Problem jest i poważny, i trochę wesoły".
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od 4 maja wycofane zostają ograniczenia dotyczące zabiegów planowych. Wcześniej NFZ zaleciło ich wykonywanie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo, aby zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala.
Przez Polskę przetacza się właśnie trzecia fala zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Większa liczba pacjentów skłoniła NFZ do wydania nowych wytycznych dla szpitali. Fundusz zaleca placówkom ograniczenie do niezbędnego minimum lub całkowite zawieszenie wykonywania planowych zabiegów.
Narodowy Fundusz Zdrowia chce powrotu planowych zabiegów. NFZ uważa, że dotychczasowe zalecenia i ograniczenia, które miały ograniczyć transmisję koronawirusa SARS-CoV-2 należy przyjąć za nieobowiązujące. Od kiedy i na jakich zasadach będą się odbywały operacje?
Profesor Stanisław Czudek to wybitny chirurg i onkolog, który jako jeden ze stu lekarzy na świecie został wybrany przez NASA do zdalnego operowania astronautów. Jako pierwszy w historii przeprowadził także operację laparoskopową w Afryce. Na co dzień mężczyzna prowadzi szpital w Zawierciu, bo jak mówi, jego celem jest uszczęśliwianie ludzi.
10-miesięczna Antosia urodziła się z szeregiem wad genetycznych. U dziewczynki nie wykształciła się m.in. kość krzyżowa. Następstwem tego było odłączenie się bioder, koślawość kolan i powykręcane stopy. Tosia może nigdy nie stanąć na nogach. Ale jej bliscy rozpoczęli walkę o to, by jednak kiedyś stanęła na własnych nogach. Mamie Tosi Martynie Murczak udało się spotkać z wybitnym specjalistą z Florydy dr Paley'em, który specjalizuje się się w wydłużaniu nowatorskimi metodami. Wtedy usłyszała, że jest nadzieja dla jej córki. Tosię czeka kilka kosztownych operacji. Pierwsza operacja zaplanowała została na czerwiec 2018 roku. Ale do przeprowadzenia zabiegu i zorganizowania wyjazdu potrzeba miliona złotych. Pomóżmy Tosi stanąć na nogi!
Neurochirurg dr Maciej Miś oraz radiolog dr Marcin Miś opracowali unikalną metodę operowania tętniaków. Świat medyczny nazwał ją Teddy Bear Technique, czyli techniką na misia. Na czym ona polega? Czy sprzęt, który jest wykorzystywany przy zabiegach neurochirurgicznych jest drogi? Jednego z braci - dr Marcina Misia gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Katie Piper to brytyjska modelka i prezenterka telewizyjna. Świat usłyszał o niej, kiedy w 2008 r. - na zlecenie swojego była partnera - została oblana kwasem. Na skutek tego napadu straciła twarz. Katie spotkała się z Anną Senkarą. Dziennikarce Dzień Dobry TVN powiedziała, jak zmieniało się jej życie na przestrzeni lat. Miała problem, aby zaufać swojemu mężowi? Co powie swojej córce, jeśli ta zapyta, co jej się przytrafiło? czuje strach przebywając w miejscach publicznych? Jaki jest cel fundacji, którą założyła Katie?
W 1984 roku, w Prokocimiu, zaczęto wdrażać pierwsze zabiegi mikrochirurgiczne (również pierwsze w Polsce). Od tego czasu w Dziecięcym Centrum Oparzeniowym przeprowadzono wiele takich operacji, które zakończyły się sukcesem. O powstaniu i rozwoju tej dziedziny medycyny w Polsce opowiedzieli w Dzień Dobry TVN: prekursor polskiej mikrochirurgii - dr n. med. Tadeusz Łyczakowski i jego uczennica - dr n. med. Anna Chrapusta. Czy są jakieś granice mikrochirurgii? Jesteśmy dumni z takich lekarzy.
Lekarze nie dawali mu najmniejszych szans na przeżycie. Rodzice Teosia zdecydowali jednak, że ich syn przeżyje. Teoś urodził się z rozległą wadą wrodzoną głowy. Cała jego twarz pokryta była znamionami, naczyniakami i nerwiako-włókniakami. Teosia czeka jeszcze wiele operacji, na szczęście tylko plastycznych. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli rodzice Teosia: Monika i Wiktor Naturscy. Towarzyszył im brat Teosia - Bruno i sam Teoś. Jak dziś się czuje chłopiec?