Zobaczcie gdzie znaleziono skamielinę na stronie Dzień Dobry TVN.
Sprawdź, co odkryli naukowcy na stronie Dzień Dobry TVN.
W Pniu znajduje się cmentarzysko osób odrzuconych, których obawiano się nawet po śmierci.
Przenosi na ludzi mięsożerną bakterię.
Innowacyjna terapia ma 90-procentową skuteczność.
Czy lornetka wystarczy?
Międzynarodowe media żyją "grobem wampirzycy" z Polski, który odkryto w niewielkiej wsi pod Toruniem. Naukowcy zastanawiają się, w jakich okolicznościach zginęła oraz kim była kobieta.
Opublikowane zostały kolejne efekty "kosmicznej wędrówki" teleskopu Jamesa Webba. Przełomowe zdjęcia przedstawiają poszczególne elementy przestrzeni kosmicznej, która dotąd była dla ludzkości znacznie większą tajemnicą. To osiągnięcie świętuje również Google. Co udało się zaobserwować?
Po raz drugi w historii naukowcom udało się zrobić zdjęcie czarnej dziury. Znajduje się ona w centrum naszej galaktyki. W Dzień Dobry TVN o tym, co to dla nas oznacza, opowiedział Karol Wójcicki.
Kilka tygodni temu media obiegła informacja, że udało się odkryć tzw. tarczę niewidzialności. Na czym ona polega? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział ekspert ds. nowych technologii, Maciej Kawecki.
Etycy alarmują: "To kwestionuje nasze wyobrażenia o tym, kiedy następuje śmierć".
Specjaliści z jednego z amerykańskich uniwersytetów przeprowadzili badania dotyczące wpływu wykształcenia na sprawność umysłową i funkcje poznawcze. Okazało się, że nauka ma istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Wyniki testów przeprowadzonych w grupie kobiet po 75. roku życia pozwoliły ekspertom wysnuć ciekawe wnioski na temat zależności pomiędzy poszerzaniem wiedzy a ryzykiem występowania objawów demencji.
Dzięki zabawkom wiemy, czym są prądy morskie.
Co najmniej jedna czwarta gwiazd podobnych do Słońca pochłania w trakcie swojego życia jedną z otaczających je planet - wynika z najnowszych badań zespołu astronomów z Obserwatorium Astronomicznego w Padwie i Uniwersytetu Monasha.
Kąpiele w zimnej wodzie mają korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Zwiększają odporność, poprawiają wydolność układu sercowo-naczyniowego, a nawet redukują stres. Okazuje się, że mogą także zapobiegać demencji, o czym przekonują naukowcy z Uniwersytetu z Cambridge.
Przez kilkadziesiąt lat Muzeum Narodowe w Warszawie myślało, że jest w posiadaniu mumii kapłana, jednak okazało się, że to ciężarna kobieta. To odkrycie na skalę światową, o którym mówi cały świat - kilka dni temu donosiło już o tym BBC i "New York Times". Co wiadomo o tym eksponacie?
Naukowcy z Wysp Brytyjskich dokonali sensacyjnego odkrycia. Okazuje się, że najstarszy mieszkaniec Wysp Brytyjskich miał ciemną skórę, niebieskie oczy, brązowe, kręcone włosy. Na podstawie jakich badań brytyjscy naukowcy doszli do takich wniosków? Jak to się stało, że na przestrzeni 10 tys. lat wizerunek człowieka z Wysp tak bardzo uległ zmianie? Gościem Dzień Dobry TVN był antropolog Łukasz Maurycy Stanaszek.