kredytobiorca

    kredytobiorca

    Jeżeli klient banku nie spłacał kredytu na czas, placówka wysyłała do kredytobiorcy komornika bez procesu sadowego. Teraz, po latach, bankowy system egzekucyjny został zlikwidowany. Czy dłużnicy mogą odetchnąć z ulgą? W jaki sposób banki będą mogły ściągać swoje należności? Czy trudniej będzie dostać kredyt? Zapytaliśmy o to dziennikarza Pawła Blajera.

    Czy wystarczy mi na kolejną ratę? Z czego muszę zrezygnować? Jak zmieni się mój komfort życia? Z takimi pytaniami borykają się młodzi ludzie, którzy żyją z kredytem hipotecznym. Jaką motywację ma człowiek decydując się na spłatę kredyru przez 30 lat? Co się wówczas dzieje z psychiką ludzką? Jakie to uczucie, kiedy trzeba poprosić rodziców o pomoc? O tym, jak żyć z kredytem hipotecznym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawiali: dziennikarz Andrzej Mandel, który spłaca kredyt oraz psychoterapeuta Robert Rutkowski.

    Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopę referencyjną do rekordowo niskiego poziomu. Dlaczego? Co to oznacza dla kredytobiorców i czy warto brać teraz kredyty? A może jest to pułapka? Na pytania prowadzących Dzień Dobry TVN Doroty Wellman i Marcina Prokopa odpowiedział Paweł Blajer, dziennikarz TVN24 Biznes i Świat.