Prokurator Ewa Antonowicz z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze ujawniła szczegóły tego tragicznego wydarzenia.
"Przegrałem około miliona złotych".
- Dopuściłam się kradzieży, bo nie miałam pieniędzy, żeby grać - wyznała na antenie.
W sidła uzależnienia od hazardu wpadają coraz młodsze osoby. Nie trzeba bowiem odwiedzać stacjonarnego kasyna, by móc przeznaczać niebagatelne sumy pieniędzy na grę. W spiralę długów równie dobrze można wpaść w zaciszu własnego domu, korzystając z podręcznych urządzeń elektronicznych, takich jak telefon, tablet czy komputer.
Uzależnienia behawioralne to szeroka grupa nałogów, które opierają się na niekontrolowanym nadużywaniu pewnych zachowań. Jednym z nich jest uzależnienie od hazardu. Objawy są charakterystyczne i często zauważalne przez ludzi z otoczenia osoby chorej.
Kiedy ktoś zmaga się z uzależnieniem, cierpią również członkowie jego rodziny. Narastające stopniowo problemy wpływają negatywnie na samopoczucie domowników, mają zły wpływ na relacje partnerskie i zaburzają prawidłowe funkcjonowanie całej rodziny. Hazard, narkotyki oraz nadmierne spożywanie alkoholu mają nie tylko destrukcyjny wpływ na samego uzależnionego, ale oddziałują też negatywnie na jego najbliższych.
Według statystyk około 2 mln Polaków jest uzależnionych od gier hazardowych. Zdaniem specjalistów pandemia sprzyja wejściu w nałogi oraz pogłębia te, z którymi już się zmagamy. Jak można sobie z tym poradzić ? O tym opowiadały dr Bernadeta Lelonek-Kuleta - specjalistka leczenia uzależnień, Beata Biały - autorka książki "Hazardziści. Gra o życie" oraz Urszula - była hazardzistka.
Gry hazardowe mogą doprowadzić do uzależnienia. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy muzyka Michała Wiśniewskiego i psychoterapeutę Roberta Rutkowskiego, aby porozmawiać o uzależnianiu od hazardu i konsekwencjach, jakie może to ze sobą nieść. Kiedy zabawa przemienia się w uzależnienie? Za pomocą jakich sztuczek kasyna przyciągają graczy? Czy Michał Wiśniewski był uzależniony od hazardu?
Klub Stade Rennais nie odnosił spektakularnych sukcesów dopóki nie pojawił się w nim Kamil Grosicki. Z piłkarzem spotkała się Ula Chincz. Sportowiec powiedział jej, jak został przyjęty przez kibiców, jak czuje się w klubie i czy poradził się sobie z uzależnieniem od hazardu. Dziennikarka Dzień Dobry TVN miała też okazję porozmawiać z żoną Kamila i zobaczyć ich dom. Piłkarz przyznał się, że ma swoją ulubioną bajkę dla dzieci.
Monika Mariotti zabrała widzów Dzień Dobry TVN do Neapolu, by pokazać uroki tego miasta i styl życia jego mieszkańców. Okazuje się, że neapolitańczycy są przesądni i lubią hazard. Wierzą, że obie te rzeczy są ze sobą ściśle związane. Czym zatem kierują się, wybierając numery w grach liczbowych? Monika również spróbowała swojego szczęścia w jednej z gier. Czy udało jej się wygrać?
Uzależnienie od hazardu zaczyna się niewinnie. Destrukcja nie przychodzi tak szybko, jak w przypadku uzależnienia od alkoholu czy od narkotyków. Skoro hazardzista nie gra dla wygranej, to po co? Co jest impulsem motywującym do łamania zasad? I jak się od tego uwolnić? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Robert Rutkowski, terapeuta uzależnień oraz Łukasz Cielemęcki, dziennikarz sportowy, który był uzależniony od hazardu.
W wieku 15 lat Krzysztof Antkowiak - za sprawą piosenki „Zakazany owoc” - stał się gwiazdą. Niestety okazało się, że w jego przypadku sława miała też mroczną stroną. Młody chłopak nie potrafił sobie poradzić z rozgłosem. Sięgnął po alkohol, który miał pomóc mu zapomnieć o problemach. Uzależnił się też od hazardu. W tym okresie na wiele lat odszedł od kościoła, choć pochodzi z wierzącej i praktykującej rodziny. O nałogach, lękach i miłości do Boga Krzysztof Antkowiak rozmawiał z dziennikarką Dzień Dobry TVN Katarzyną Olubińską.
Iluzjonista Y wprowadzi Was w świat magii i... ulicznego hazardu. Zobaczcie jego magiczny efekt z trzema kartami. Przekonajcie się, dlaczego nie warto grać w karty na ulicy.
Mąż wydziela jej pieniądze na dom. Sam zarabia 2500 złotych jako pracownik fizyczny. Daje żonie 200 zł. A resztę, jak mówi "wkłada do maszyny". Role się jednak odwróciły. Jak on sobie poradzi mając dziennie na życie mniej niż 10 zł? O tym dziś w "Rozmowach w Toku".
Bywa tak, że ogromna wygrana na loterii może stać się dla szczęśliwca przyczyną trosk i utrapień. Jak nagła wygrana wpływa na motywację człowieka? Czym jest "urojona księgowość"? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy socjologa Tomasza Sobierajskiego. Co zrobilibyście z pieniędzmi, gdybyście wygrali na przykład 30 milionów PLN?
"Niech no tylko się Służewiec zazieleni, ja natychmiast wtykam program do kieszeni..." śpiewał niegdyś Jarema Stępkowski. W jego ślady postanowił ruszyć reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Wybrał się więc na warszawski Tor Wyścigów Konnych Służewiec! Zobacz, czy udało mu się trafić kwintę!
Zawodnik światowej klasy, który nie wykorzystał swojej szansy. Andrzej Iwan, gwiazda futbolu lat 70. i 80., po latach opowiada w autobiograficznej książce "Spalony" o uzależnieniu od hazardu, alkoholizmie i próbach samobójczych. W swoim życiu zarobił około miliona euro, z czego jedna trzecia poszła na życie, a pozostałe pieniądze, jak wyznaje, poszły na hazard i picie. Co tak naprawdę wydarzyło się w restauracji "Stylowa" w Nowej Hucie? Czy wyleczył się z uzależniania od alkoholu? - Miewam okresy ciężkie, ale staram się nad tym zapanować - mówił w Dzień Dobry TVN Iwan.