dziedziczenie

  dziedziczenie

  Czy talent, choroby i inteligencję możemy odziedziczyć po naszych przodkach? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w książce znanej profesor biologii Ewy Bartnik "Co kryje się w naszych genach", która ukaże się już 21 października. W naszym programie autorka przybliżyła nam nieco temat genetyki i opowiedziała, jakie cechy najczęściej są przekazywane przez rodziców.

  Czy przodkowie determinują nasze życie? Okazuje się, że tak. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarkę i pisarkę Katarzynę Drogę oraz wizjonerkę Aidę Kosojan-Przybysz, która zaznaczyła, że oprócz genów nosimy w sobie echo przodków. Co to znaczy? Okazuje się, że nauka również idzie w tym kierunku. Neuro epigenetyka dowodzi, że istnieje coś takiego jak pamięć komórkowa. Czy neuroprzekaźniki mogą przekazać następnym pokoleniom np. lęki po przodkach?

  Według naukowców w 2098 roku na Facebooku będzie więcej profili osób zmarłych niż żyjących. Czy możemy zarządzać kontami społecznościowymi bliskich, którzy odeszli? W Dzień Dobry TVN adwokat Joanna Parafinowicz opowiedziała o dziedziczeniu w Internecie.

  W skład spadku wchodzą nie tylko aktywa, ale i długi spadkodawcy. Do tej pory zasadą przy ustawowym dziedziczeniu było przyjęcie spadku bez ograniczenia odpowiedzialności za długi. Oznaczało to, że spadkobiercy odpowiadali za wszystkie długi spadkodawcy całym swoim majątkiem. Po nowelizacji prawa spadkowego zasadą jest dziedziczenie długów tylko do wysokości odziedziczonego majątku. O tym, jak należy rozumieć nowelizację prawa spadkowego gość Dzień Dobry TVN adwokat Magdalena Wilk.

  Radek Liszewski zostawia disco-polo. Nawiązuje współpracę z Norbim. Zamierza zmienić repertuar na mieszkankę jazzu, popu i rocka. W studiu Dzień Dobry TVN Norbi i Liszewski opowiedzieli nam o swojej nowej współpracy. Kto jeszcze dołączy do nowego zespołu Radka Liszewskiego?