Drony, choć obecne w przestrzeni powietrznej od dłuższego czasu, nadal są ulepszane przez inżynierów. Wielbiciele nowych technologii - Rafał Galiński i Maciej Babiński opowiedzieli o nowych możliwościach latających konstrukcji.
Może to być odpowiedź na problemy branży medycznej.
Według najnowszych danych coraz więcej osób pada ofiarą złodziei. Jak się okazuje, wraz z rozwojem technologii jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na włamania. Nasz gość Daniel Suchocki, biegły sądowy z zakresu informatyki ostrzega, na jakie zachowania powinniśmy być szczególnie wyczuleni.
"Widać tablice rejestracyjne, czy są zapięte pasy".
Funkcjonariusze będą zwracać uwagę m.in. na stan trzeźwości kierujących czy przekraczanie dozwolonej prędkości.
Zdjęcie wykonane przez Michała Sadowskiego zdobyło główną nagrodę w prestiżowym konkursie fotografii dronowej SkyPixel. Jak powstało? Czym zachwyciło jurorów?
Latanie dronem może sprawiać dużo frajdy. Aby tak się stało, trzeba nauczyć się podstawowych zasad pilotowania drona. Podczas pierwszego lotu warto lecieć wolno i przez cały czas trzymać palce na drążkach kontrolera. W początkowej fazie lotu najważniejsza jest orientacja drona.
Kinga i Łukasz Kiełtyka to młode małżeństwo, które pasjonuje się fotografią. W swoich mediach społecznościowych pokazują przepiękne zdjęcia wykonane w Dolinie Baryczy. Co najbardziej urzeka ich w tym miejscu? Co zyskali, kiedy zmienili sposób, w jaki wykonują zdjęcia?
Drony od kilku lat cieszą się ogromną popularnością. W swojej pracy wykorzystują je także artyści, a robione z ich pomocą zdjęcia, zdobywają coraz większe uznanie. Drone Photo Awards to konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszej fotografii wykonanej właśnie dronem. Wśród tegorocznych laureatów konkursu znaleźli się także Polacy.
Fotografia jest pasją, źródłem utrzymania i narkotykiem - mówi o swojej profesji Jan Ulicki. Fotograf został zauważony na jednym z największych festiwali fotografii na świecie. Ponadto hitem w sieci stały się również jego zdjęcia wykonane z drona. Na czym polega sekret jego warsztatu?
Andrzej i Bartek Bargiel wyruszyli na K2, żeby ... zjechać na nartach z drugiego, pod względem wysokości, szczytu na Ziemi! Nie przypuszczali, że ich wyprawa przybierze taki obrót. Okazało się, że dzięki dronowi, który miał dokumentować zjazd, pomogli uratować 65-letni ego brytyjskiego himalaistę - Ricka Allena. Jak do tego doszło i na kiedy planują zjazd z K2? Zobaczcie!
Limuzyny, dorożki, okazałe suknie, drony, sale bankietowe... To coraz częstsze rekwizyty towarzyszące przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej. Czy to za dużo? A może rodzice chcą tylko należycie celebrować ten ważny dla dziecka dzień? Czy takie prezenty jak quady, smartfony, konsole i tablety przysłaniają dzieciom prawdziwy sens tego wydarzenia? W Dzień Dobry TVN o współczesnych komuniach opowiedziała organizatorka imprez okolicznościowych Ewa Boruta. A jak wyglądała komunia zorganizowana przez Karolinę Ferenstein-Kraśko. Czy następne będą bardziej okazałe?
Poznajcie jeden z najmłodszych sportów świata: wyścigi dronów. Maciej Poschwald - pilot dronów: "Sterując nimi, nie patrzymy na nie z zewnątrz, tylko patrzymy przez gogle i widzimy bardzo dobrze to, co one widzą, czyli jesteśmy w środku takiego, małego drona".
W Polsce - mimo wielu dowodów na szkodliwość dopalaczy - rośnie liczba osób, które je zażywają i miejsc, gdzie można się w nie zaopatrzyć. Do narzędzi walki z tym problemem ma dołączyć projekt Fundacji Pro Familia Mea - „Nasze zasady, Twoje bezpieczeństwo”, wykorzystujący drony i specjalnie szkolone psy. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy prezesa wspomnianej fundacji Magdalenę Ignaczak oraz współpracujących z fundacją: Tomasza Surdyka i Sławomira Walkowiaka, aby powiedzieli nam o szczegółach projektu. Towarzyszył im pies, który jest szkolony do wykrywania dopalaczy. U nas też szukał dopalaczy - w... misce z wodą ;)
Pod koniec lipca na warszawskim Okęciu lądujący samolot omal nie zderzył się z dronem. Okazuje się, że latający sprzęt może kupić sobie praktycznie każdy. Ile taka zabawka kosztuje? I czy do latania dronami jest potrzebne szkolenie?
Kto nas obserwuje? Jaką na ten temat teorię mają Jolanta Pieńkowska i Bartosz Węglarczyk? :-)