artystka

  artystka

  Narodziny dziecka były dla Joanny Pilkowskiej momentem przełomowych. Właśnie wtedy podjęła decyzję o zmianie zawodu. Sprzedała szkołę językową i zajęła się malowaniem obrazów. Zobaczcie, co sprawia, że jej prace są tak wyjątkowe.

  Ewa Błachnio to polska artystka kabaretowa, która na scenie występuje już kilkanaście lat. Do niedawna związana z kabaretem Limo, od roku pracuje na swoje własne nazwisko. Kto miał największy wpływ na to, jaką dziś jest artystką? Jak zaczęła się jej przygoda ze sceną kabaretową? Co łączyło ją z Abelardem Gizą? W kim Ewa ma największe oparcie? Czy wiedzieliście, że Ewa Błachnio jest również aktorką dramatyczną? I kto jest największą miłością Ewy?

  W ciągu ostatnich czterech miesięcy grała koncerty w Australii, Izraelu i Japonii, występując na głównych scenach największych festiwali jazzowych na świecie. Właśnie zaczęła trasę koncertową w Polsce. Z Anną Marią Jopek spotkała się Gabi Drzewiecka. Dziennikarka Dzień Dobry TVN usłyszała m.in. o koncercie, podczas którego artystka śpiewała siedząc w wannie i jej sposobie na krnąbrnych słuchaczy. Gabi dowiedziała się również, dlaczego artystka nie chce wystąpić w programach typu talent show.

  Kate Ryan, popularna belgijska piosenkarka, bardzo często bywa i występuje w Polsce. Co ją tu przyciąga? Jak postrzega naszą kulturę i Polaków? Czy wiedzieliście, że Kate Ryan lubi robić u nas zakupy? ;) Piosenkarkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Mary Komasa to jedna z najbardziej obiecujących polskich artystek młodego pokolenia. Jest córką aktora i wokalistki, siostrą reżysera i śpiewaka operowego, żoną kompozytora muzyki filmowej. Artystka mieszka w Berlinie. I tam właśnie spotkała się z nią Gabi Drzewiecka. Dziennikarka Dzień Dobry TVN miała okazję zobaczyć uwielbiane przez Mary miejsca i jej studio nagrań. Mary opowiedziała gabi o swoim życiu w stolicy Niemiec.

  Dnia 20 grudnia Justyna Steczkowska koncertowała wraz ze swoją cygańską orkiestrą w Toruniu. Koncert zakończył się o 17.30. Prosto z Torunia Justyna ruszyła w drogę do Krakowa, gdzie o 19.00 miała zagrać drugi koncert - tym razem z Jose Carrerasem. Niestety nie dojechała tam na czas. Dlaczego? W Dzień Dobry TVN artystka powiedziała nam, co przytrafiło jej się w drodze do Krakowa. Czy Justyna zaśpiewa jeszcze z Jose Carrerasem? Gdzie piosenkarka spędzi Święta Bożego Narodzenia?

  Wielu artystów przeprowadza się do Warszawy, ponieważ tutaj dużo się dzieje w świecie rozrywki. Nie dotyczy to jednak Julity "Juli" Fabiszewskiej, która zdecydowała się zostać w swoim rodzinnym mieście. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska wybrała się więc do Łomży, aby odwiedzić miejsca, które piosenkarka kocha. Na spacerze towarzyszył im ulubieniec fanów Julki - pies Fado :) Kasia miała okazję przyjrzeć się również pracy Juli i jej męża Marcina w studiu.

  Krystyna Mazurówna w Polsce znana jest jako tancerka i choreografka, a w Paryżu - głównie jako mama, babcia i właścicielka kilkunastu mieszkań. Anna Kalczyńska odwiedziła artystkę, aby podpatrzeć jej kolorowe paryskie życie. Prowadząca Dzień Dobry TVN miała okazję zobaczyć jedno z mieszkań Pani Krystyny i galerię sztuki niechcianej. Dowiedziała się również, dlaczego artystka twierdzi, że jej dzieci są od niej starsze.

  Irlandzka wokalistka, współzałożycielka zespołu Moloko, autorka wielu hitów Roisin Murphy właśnie wydała swoją trzecią solową płytę. Spotkała się z nią dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka. Panie rozmawiały o trudnych chwilach w dzieciństwie artystki, początkach jej kariery i nowej płycie. Co najbardziej lubi w swojej pracy? Do śpiewania jakiego utworu zmuszała ją rodzina? Co odkryła dzięki mediom społecznościowym?

  Gość Dzień Dobry TVN modelka, performerka i piosenkarka Viktoria Modesta ze swojej niepełnosprawności uczyniła niezwykły atut. Jej bioniczna noga sprawia, że trudno o artystce zapomnieć. Przyjechała do Polski, aby odebrać specjalną nagrodę Przyjaciół Integracji. W naszym studiu powiedziała, od kiedy jest niepełnosprawna i czy jej niepełnosprawność była od początku akceptowana. Jaką ma misję do spełnienia? Skąd czerpie siłę do działania? Opowiedziała nam również o swoich szalonych planach.

  Marta Podulka, znana z czwartej edycji programu Mam Talent, wydała swoją debiutancką płytę "Nie przeszkadzać". Z tego albumu pochodzi utwór "Jest pięknie", który artystka zaprezentowała na scenie Dzień Dobry TVN.

  Bożenna Biskupska i jej córka Zuzanna Fogtt kupiły byłe sanatorium doktora Brehmera w Sokołowsku, aby stworzyć w nim "międzynarodową kolonię artystyczną". Budynek rozsypywał się i ogrom pracy zniechęciłby wielu. Ale nie je. Silna wizja artystyczna sprawiła, że Bożena i Zuzanna nie poddały się. W Dzień Dobry TVN pokazały efekt swojej pracy. Jesteśmy pod wrażeniem.

  "Nigdy nie uważałam się za osobę, z którą coś jest nie tak. Interesowałam się modą i muzyką, uważałam że jestem fajną osobą, chciałam się obracać wśród innych fajnych ludzi i robić fajne rzeczy". Urszula Chincz wybrała się do deszczowego Londynu by spotkać się z Viktorią Modestą, brytyjską artystką, która ze swojej ułomności uczyniła atut. Zobaczcie piękny dom, interesującą garderobę i designerskie protezy Viktorii!

  Ostatnie miesiące bez wątpienia należały do Sarsy. Jej piosenka „Naucz mnie” została okrzyknięta piosenką lata, a jej fanklub powiększa się z dnia na dzień. Kilka dni temu ukazała się płyta artystki. Jakie są pierwsze recenzje albumu? Okazuje się również, że Sarsa jest również poważną panią muzykolog, która otworzyła niedawno przewód doktorski. Jaki jest tytuł przewodu? Z Sarsą rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  To już czwarty Międzynarodowy Zlot Fanów Ewy Farnej. Jak co roku, wielbiciele artystki spotkali się w Złotoryi. Jakie przygotowano dla nich atrakcje? Skąd przyjechali? Za co kochają artystkę?

  Dorota Koziara nazywana jest przez wielu ambasadorką polskiego designu na świecie. Z kim współpracuje? Jak wygląda jej pracownia? Całą rozmowę dziennikarza Dzień Dobry TVN Łukasza Radwana z artystką zobaczycie w najbliższą sobotę w Dzień Dobry Wakacje.

  Jaka, na co dzień, była Cesaria Evora i jak zaczęła się ich wielka przyjaźń? Gościem Dzień Dobry Wakacje była Elżbieta Sieradzińska, wieloletnia przyjaciółka piosenkarki i autorka książki, w której pokazuje nieznane oblicze artystki oraz opowiada o jej niełatwym, ale fascynującym życiu. "Przychodzi czas kiedy trzeba oddać to co się dostało i myślę, że ta książka to jest takie moje podziękowanie za te wszystkie lata, które spędziłam u jej boku"

  Magdalena Abakanowicz to najbardziej rozpoznawalna polska artystka. Kolekcjonerzy biją się o to aby mieć, w swojej kolekcji, chociaż jedną jej rzeźbę. Łukasz Radwan wybrał się do Berlina, na wystawę jej dzieł, by dowiedzieć się na czym polega fenomen artystki.

  Monika Chmielewska to prywatnie córka Papcia Chmiela. Jest cenioną artystką. Tworzy m.in. wieloformatowe gobeliny. Odwiedziła ją prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Kiedy Pani Monika przyjechała do Stanów Zjednoczonych? Jak wygląda dom artystki? Jaki był największy gobelin, który zrobiła? Jak długo go wykonywała? Jak wygląda jej życie prywatne? O czym marzy?

  Natalia Nykiel już przed wydaniem swojego pierwszego albumu została okrzyknięta najbardziej intrygującym i wyczekiwanym debiutem 2014 r. Na scenie Dzień Dobry TVN artystka zaprezentowała singiel "Bądź duży", który promuje jej płytę "Lupus Electro".

  Gość Dzień Dobry TVN Honorata Skarbek pracuje nad nowym albumem. Kiedy ukaże się płyta? Jaki będzie jej tytuł? Z kim współpracowała przy jej tworzeniu?

  Niedawno miała miejsce premiera najnowszej, 8. płyty Natalii Kukulskiej "Ósmy Plan". Artystka nagrała ją wraz z mężem Michałem Dąbrówką. Na płycie przeważa muzyka elektroniczna. Album powstawał w ich domowym studio, głównie nocami. Dzięki temu oboje mogli pogodzić role artystów i rodziców. Skąd fascynacja muzyką elektroniczną? Czy tarcia przy tworzeniu muzyki artyści przenoszą do życia prywatnego? Czy ich dzieci również kochają muzykę? O co pytają, kiedy wracają ze szkoły? Czy Natalia Kukulska jest wymagająca podczas pracy w studiu nagraniowym? Gdzie odbędą się najbliższe koncerty? Artystka zasiadła na kanapach Dzień Dobry TVN.

  Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Maję Hyży - uczestniczkę 3. edycji programu X Factor. Jak godzi wychowywanie dzieci z rozwijaniem kariery? Jaki będzie jej debiutancki album? Gdzie można spotkać artystkę w najbliższych dniach? Maja Hyży odpowiadała też na pytania internautów na naszym czacie!

  Debiutancki album Agyness B. Marry zatytułowany po prostu "Agyness B. Marry" zawiera 12 rockowych utworów. Wśród nich znalazła się piosenka "Rainbow", zaprezentowana przez artystkę na scenie Dzień Dobry TVN. Podoba się Wam?

  W warszawskim klubie Stodoła zaśpiewa Maria Peszek. Czy koncert w Dniu Kobiet to prowokacja? Czy w takim dniu artystka oczekuje od swojego partnera kwiatów? Jaka według niej jest definicja kobiecości? Z Marią Peszek rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Zwyciężczynią 6. edycji "Mam talent" została Ukrainka Tetiana Galitsyna. Serca widzów zdobyły jej obrazy "malowane" piaskiem. Czy spodziewała się, że zajdzie w programie tak daleko? Jak potoczyła się jej kariera po wygraniu "Mam talent"? Ile osób przychodzi na jej występy? Co robi w wolnym czasie? Czy córka Tetiany ma talent artystyczny?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpiła Paulla. Zaprezentowała utwór "Nigdy o Tobie nie zapomnę", który jest efektem współpracy artystki z DJ Adamusem. Podoba się Wam?

  18 listopada wystąpi z jubileuszowym koncertem, celebrującym 20-lecie jej pracy na scenie.Jak wspomina swoje początki. Czy, jej zdaniem, młode gwiazdy w dzisiejszych czasach mają łatwiej czy trudniej i jaką mamą jest Kasia Kowalska? Zobaczcie!

  Wszyscy mamy swoje blizny... czyli wspomnienia o ciężkich momentach w życiu. Na nowej płycie Tatiana Okupnik zmierzyła się z własnymi demonami i postanowiła się bardziej otworzyć i opowiedzieć o swoich emocjach. Jak fani zareagowali na ten krążek?