artystka

  artystka

  Julia "Yulia" Czub, zanim pojawiła się na scenie, była dziennikarką w Londynie. W brytyjskich mediach relacjonowała wydarzenia zarówno muzyczne, jak i polityczne. Tuż przed pandemią odwiedziła rodziców w Polsce, a lockdown uniemożliwił jej powrót na Wyspy. Czas spędzony w Warszawie wykorzystała więc na realizację swoich pomysłów. Artystka stworzyła nietypowy audiowizualny projekt, o którym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Patrycja Obarewicz jest ikonopisarką. Swoja artystyczną drogę odnalazła dzięki prababci Bronisławie Trefler, która już w gimnazjum pobierała nauki tworzenia ikon. Dlaczego zdecydowała się na tę formę sztuki i jak tworzy się tradycyjne ikony?

  Violetta Villas to jedna z nielicznych polskich artystek, która odniosła sukces w Stanach Zjednoczonych. Niestety po latach świetności spadła na samo dno. Co było tego powodem? O nieznanym obliczu Violetty Villas rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dziennikarką Justyną Kopińską.

  Od momentu wydania pierwszej płyty Urszuli minęło 35 lat. Co artystka przygotowała z tej okazji dla fanów? Czy synowie Urszuli słuchają jej muzyki? Jak wokalistka ocenia polski rynek muzyczny? Urszula była gościem Dzień Dobry TVN. A na naszej scenie wykonała piosenkę "Za Twoje zdrowie mała". Posłuchajcie!

  Daria Zawiałow to polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Na scenie Dzień Dobry TVN artystka wykonała utwór „Na skróty”.

  Jessie Ware to angielska piosenkarka i autorka tekstów. Na swoim koncie ma m.in. płytę Tough Love, która w Polsce pokryła się podwójną platyną. Teraz artystka powraca z nowym albumem Glasshouse. Dlaczego do promocji tej płyty wybrała piosenkę Alone? Jak szło jej pisanie tekstów, kiedy była w ciąży? Zastanawia się czasami, w jakich okolicznościach fani słuchają jej muzyki? Czy ktoś się oświadczył podczas jej koncertu? Jakiego świata pragnęłaby dla swojej córki? Z artystką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

  Irena Santor została uhonorowana tytułem doktora honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi. Pierwsza Dama polskiej estrady została uznana za "najbardziej zasłużoną dla kultury ojczystej piosenkarkę". Doceniono w ten sposób bogaty dorobek artystyczny Pani Ireny Santor i jej doskonałe kreacje wokalne. Jest jedyną polską artystką, która została uhonorowana tym tytułem. Na scenie, jak policzył Marcin Prokop, Irena Santor występuje już 66 lat! Jak przyjęła to wyróżnienie? Panią Irenę poprosiliśmy w Dzień Dobry Wakacje o to, by oceniła artystów młodego pokolenia.

  Pochodzi z artystycznej rodziny. Jest córką dyrygenta, skrzypka i kameralisty oraz altowiolistki, malarki, hobbystycznie zajmującej się projektowaniem ubrań. Gościem Dzień Dobry TVN była dziś tegoroczna reprezentantka Polski podczas Konkursu Piosenki Eurowizja 2017 - Kasia Moś: "Pracowałam na to wiele lat. Ogromnie się cieszę i doceniam. Dziękuję wszystkim, którzy nas wsparli". Na spotkanie z wokalistką zapraszamy też o 16:25 w programie "Misja pies" TVN.

  Edyta Górniak przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Czy decyzja dotycząca przeprowadzki była spontaniczna, czy gruntowanie przemyślana? Jak zamieszkanie w Los Angeles wpłynęło na jej syna Allana? Czy 2016 rok był dla wokalistki dobry? Jak oboje znoszą stres? Jak artystka zareagowała na wieść o tym, że jej były mąż wyszedł z aresztu? Czy Dariusz szuka z nimi kontaktu? Co zawdzięcza producentowi Davidowi Fosterowi? Edyta Górniak w szczerej rozmowie z dziennikarką Dzień Dobry TVN Agnieszką Jastrzębską.

  Niezwykle zabiegana aktorka, bizneswoman i mama - Roma Gąsiorowska znalazła chwilę, by opowiedzieć nam, jak wygląda jej codzienne życie. "Tak, daję radę. Tak, mam wszystko 'poorganizowane'. Jeśli mnie zapytacie, jaki jest na to sposób - ORGANIZACJA. (...) Nie wyobrażam sobie, że mogłabym pójść w jednym kierunku i czegoś zaniechać, coś zostawić"

  Kariera Rity Zimmermann zaczęła się od kilku lajków na Instagramie. Na jej profilu codziennie pojawiał się przynajmniej jeden kolaż lub animacja. Pewnego dnia do polskiej artystki mieszkającej na stałe w Sidney odezwał się... firma Gucci! Otrzymała propozycję współpracy i stworzyła papierową historię miłosną trampka. Z kim współpracuje dzisiaj? Dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Łukaszowi Radwanowi artystka opowiedziała o swojej miłość do papieru.

  Gdzie, w najbliższym czasie, będzie można zobaczyć Justynę Steczkowską i w jaki muzyczny projekt jest aktualnie najbardziej zaangażowana? Artystka opowiedziała nam także o tym, jak wyglądają święta w jej domu. Od rana mieliście także okazję porozmawiać z gwiazdą na naszym czacie.

  Genowefa Magiera całe życie spędziła w Dąbrowie Chełmińskiej, ukończyła cztery klasy szkoły podstawowej, nigdy nie wyszła za mąż i nie miała dzieci. W wieku 88 lat zamieszkała w ośrodku opieki - to tam podczas warsztatów odkryła w sobie niezwykły talent artystyczny. Jej obrazy trafiają do muzeów i rąk kolekcjonerów. Zobaczcie, jak wyglądają.

  Dla rzeźbiarki Justyny Stoszek las jest bardzo inspirujący. Zakochała się w nim już w dzieciństwie. Mogliśmy zobaczyć, co powstaje z tej miłości.

  Ella Eyre jest uznawana za jedną z najzdolniejszych wokalistek na świecie. Dzięki swemu talentowi ma na swoim koncie wiele nagród. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Gabi Drzewieckiej powiedziała o dorastaniu w show-biznesie, trenowaniu pływania, fanpag'u jej... włosów i przyjaźni z mamą. Za co lubi Polskę?

  Jakiś czas temu Edyta Górnik przeprowadziła się z Warszawy do Krakowa. Artystkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, czy ona i jej syn zaaklimatyzowali się już w nowym miejscu zamieszkania i gdzie dzisiaj wystąpi. Z wokalistką rozmawialiśmy również o jej linii ubrań i podejmowaniu ryzyka. O co Edyta zaapelowała do polityków?

  Kora to znana wokalistka rockowa, autorka tekstów i solistka zespołu Maanam. Od dwóch lat zmaga się z chorobą. Przy okazji premiery filmu dokumentalnego "Ma nam być pięknie" Kora spotkała się z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Mateuszem Hładkim. Powiedziała mu o obecnym etapie swojego życia, domu na Roztoczu i miłości do alpak. Dowiedzieliśmy się również, czy artystkę drażni obecny show-biznes i czy wspomina czasami Marka Jackowskiego? Życzymy Korze powrotu do zdrowia!

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpiła Soniamiki. Piosenka „Fantazi” jest jest singlem z najnowszej płyty artystki „Federico”. Jak Wam się podoba?

  Maria Strzelecka to artystka wszechstronna. Grała już punk-rocka, projektowała ubrania, malowała obrazy i grała w filmach, między innymi u swojego męża Xawerego Żuławskiego. Która z tych profesji jest obecnie Marii najbliższa? W studiu Dzień Dobry TVN artystka opowiedziała o swoim najnowszym projekcie, jakim było stworzenie animowanego teledysku do piosenki Doroty Masłowskiej "Żona piłkarza". Strzelecka pracowała nam nim aż dwa lata. Dlaczego było to tak czasochłonne zajęcie? I jakie ma plany na najbliższą przyszłość?