Zasłużona Artystka Ukrainy daje koncerty na Krakowskim Przedmieściu. "Muzyka jest dla mnie wszystkim"

Halyna Toporovska - bandurzystka o nieprzeciętnym talencie
Źródło: Dzień Dobry TVN
Historia bandurzystki z krakowskiego przedmieścia
Historia bandurzystki z krakowskiego przedmieścia
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Halyna Toporovska całe życie poświęciła muzyce. Utalentowana bandurzystka przez wiele lat pracowała w filharmonii, występowała na festiwalach i spełniała się jako wykładowca jednej z ukraińskich uczelni muzycznych. Jej życie zmieniło się po przyjeździe do Polski. W Dzień Dobry TVN artystka opisała zmienne koleje swojego losu.

Halyna Toporovska - bandurzystka o nieprzeciętnym talencie

Halyna Toporovska może poszczycić się wieloma sukcesami. Absolwentka Ukraińskiej Narodowej Akademii Muzycznej przez lata zachwycała rodzimą publiczność talentem podczas koncertów i festiwali, dzieliła się także swoją wiedzą ze studentami szkoły wyższej w Riwnem. Z uwagi na liczne osiągnięcia w 2002 roku została wyróżniona tytułem Zasłużonej Artystki Ukrainy. Dziś jej życie wygląda zgoła inaczej.

- Jestem pedagogiem, kompozytorem, piosenkarką, bandurzystką. Muzyka jest dla mnie wszystkim. To całe moje życie (...). W Polsce jestem około trzech lat (...). Muszę pracować fizycznie - przyznała 59-letnia artystka w rozmowie z reporterką Dzień Dobry TVN, Bianką Zalewską.

Halyna Toporovska i jej życie w Polsce

Po przyjeździe do Polski Halyna Toporovska znalazła zatrudnienie jako sprzątaczka. W weekendy można spotkać ją pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. To właśnie tam artystka daje wyjątkowe koncerty, poruszając serca przechodniów.

- To takie miłe, że ludzie zakochują się w instrumencie, że ludziom podoba się, gdy gram (...). Bardzo bym chciała przekazywać swoją muzyczną wiedzę młodszym pokoleniom - wyznała ceniona bandurzystka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Reporter: Bianka Zalewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości