Dziś, zamiast sięgać po kieliszek, promuje trzeźwość i zajmuje się muzykoterapeutą.
Celebrytka zdobyła się na szczere wyznanie.
- Kobiety piją. Coraz więcej - podkreśliła prowadząca Dzień Dobry TVN.
Problem alkoholizmu dotyka coraz więcej kobiet i choć częściej przypisywany jest mężczyznom, w równym stopniu dotyczy obu płci. W Polsce każdego roku odnotowuje się przypadki choroby alkoholowej, z którą zmagają się panie w różnym wieku, wykonujące rozmaite zawody, wychowujące dzieci i opiekujące się domem. Kobiecy alkoholizm jest inny, często głęboko skrywany pod pozorami bycia idealną żoną i matką. O tym, jak wpływa na życie dotkniętej nałogiem osoby i całej jej rodziny, opowiedziała nam Katarzyna Lubina, która dzieląc się swoją historią, pragnie uchronić inne kobiety przed błędem, jaki sama popełniła.
Rodzic powinien zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Zrobić wszystko, aby stworzyć mu jak najlepsze warunki do rozwoju. Niestety nie wszystkie dzieci mają tyle szczęścia. Niektóre od najmłodszych lat doświadczają przemocy lub muszą się mierzyć z uzależnieniem jednego lub obojga rodziców. W dorosłym życiu bardzo często rozpoznaje się u nich syndrom DDA lub DDD. Co się kryje za tymi skrótami? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kamilą Demczuk, psychoterapeutką.
Eksperci od lat biją na alarm, że Polacy coraz chętniej sięgają po alkohol. Jedni, by się odstresować, drudzy – bo jest ku temu okazja. A większość z nas nie wyobraża sobie sylwestra bez bąbelków. I tu pojawia się problem. Co zrobić, gdy partner nie potrafi poprzestać na jednym lub dwóch kieliszkach? Jak ma postąpić rodzina?
W Krakowie kończą się właśnie zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego "Pod mocnym aniołem". Będzie o alkoholizmie, zatracaniu się w czasie i podnoszeniu się z upadku - mówi Kinga Burzyńska. A sam reżyser zapewnia, że będzie bolało, ale przecież o to chodzi w kinie Smarzowskiego.