Gdzie jest punkt G? Wszystko o kobiecym i męskim punkcie G

Kobieta i mężczyzna w łóżku
Fot. KatarzynaBialasiewicz/ Getty Images
Punkt G to szczególnie wrażliwy obszar na ciele człowieka. Jego znalezienie umożliwia partnerom odkrywanie nowych doznań seksualnych. Chcesz wiedzieć, gdzie znajduje się punkt G i wykorzystać tę wiedzę w celu sprawienia przyjemności swojej drugiej połówce?

Punkt G zawdzięcza swoją nazwę lekarzowi, Ernstowi Gräfenbergowi, który po raz pierwszy opisał go w naukowej publikacji w 1957 roku. Choć początkowo punkt G dotyczył miejsca na ciele kobiety, współczesna medycyna takim samym określeniem nazywa męski gruczoł prostaty. Dlatego też odpowiedź na pytanie, gdzie jest punkt G, nie jest jednoznaczna. W zależności od płci, znajduje się on w innym miejscu i pełni zupełnie inne funkcje. Jedynymi wspólnymi cechami męskiego i kobiecego punktu G jest wrażliwość na dotyk oraz produkcja ejakulatu.

Punkt G u mężczyzny – gdzie jest i jak go znaleźć?

Męski punkt G to nic innego jak prostata, należąca do układu moczowo-płciowego. To właśnie ten gruczoł krokowy jest odpowiedzialny za produkcję substancji, w której znajdują się plemniki. Dzięki prostacie mężczyzna jest zdolny do posiadania potomstwa. Punkt G umiejscowiony jest pod pęcherzem moczowym, w odbycie mężczyzny .

Jak znaleźć punkt G u mężczyzny? Najprostszym sposobem na jego znalezienie jest delikatne wsunięcie palców do odbytu. W odległości około 6-7 centymetrów od wejścia powinno znajdować się niewielkie, wypukłe zgrubienie.

Przeczytaj też: Gdzie znajduje się męski punkt G i jak go stymulować?

Jak wygląda kobiecy punkt G?

Punkt G kobiety znajduje się wewnątrz pochwy, na jej przedniej ściance. Jest to obszar silnie unerwiony, uważany za jedno z najbardziej erogennych miejsca na ciele kobiety. Kobiecy punkt G silnie reaguje na wszystkie bodźce, a jego prawidłowa stymulacja może doprowadzić nawet do kobiecego wytrysku.

Gdzie znajduje się punkt G u kobiet? Przyjmuje się, że najczęściej jest on umiejscowiony na głębokości około 2-3 centymetrów od wejścia pochwy. U niektórych kobiet może znajdować się znacznie bliżej, u innych nawet o kilka centymetrów wyżej. Aby odnaleźć punkt G, należy włożyć do pochwy jeden lub dwa palce , a następnie delikatnie przesuwać je w głąb po przedniej ściance. Gąbczasta i nieco szorstka wypukłość, która będzie się tam znajdować, jest właśnie kobiecym punktem G.

Jak powinna wyglądać stymulacja punktu G?

W zależności od płci, stymulacja punktu G wygląda inaczej. Oprócz ogólnych zasad, podczas pieszczot, warto kierować się także reakcją partnera i wskazówkami, których może udzielać.

Męski punkt G

Jak stymulować punkt G u mężczyzn?

Przed stymulacją męskiego punktu G warto wykonać lewatywę i dobrze nawilżyć zarówno palce, jak i odbyt. Dobrym pomysłem jest wzięcie gorącej kąpieli lub inna forma relaksu, która pozwoli mężczyźnie przygotować się do stymulacji (fizycznie oraz psychicznie). Rozluźnienie mięśni jest niezwykle ważne, aby pieszczoty okazały się być dla mężczyzny przyjemne.

Dopiero później można przejść do stymulacji prostaty i jej masażu lub delikatnego uciskania palcami. Do pieszczot punktu G można wykorzystać także erotyczne akcesoria i gadżety, które urozmaicą życie seksualne obojga partnerów.

Stymulacja kobiecego punktu G

Kobiecy punkt G najlepiej pieścić palcami lub przy użyciu gadżetów erotycznych. Choć dla niektórych może być to zaskakujące, znalezienie go przy pomocy penisa jest praktycznie niemożliwe. Dopiero po zapoznaniu się z budową pochwy partnerki, można zacząć eksperymentowanie z pozycjami seksualnymi, które ułatwiają jego stymulację. Jak pieścić punkt G u kobiet? Przesuwanie palcami w kierunku góra-dół jest dobrym rozwiązaniem na początek. Warto pamiętać o tym, aby palce były złączone i nawilżone lubrykantem. Kobieta powinna leżeć w wygodnej pozycji, takiej, która umożliwia mężczyźnie swobodny dostęp do pochwy. Pobudzony punkt G powiększa się i zaczyna delikatnie pulsować, przez co jest też wrażliwszy na bodźce. W stymulacji punktu G poleca się także eksperymenty z wibratorem. U kobiet, których punkt G znajduje się wyjątkowo blisko wejścia pochwy, partnerzy mogą wykorzystać do stymulacji także język.

Jakie są zalety i wady stymulacji punktu G?

Do głównych zalet należą:

  • Silniejsza reakcja na bodźce. Wiedząc, jak wygląda punkt G , partnerom o wiele łatwiej jest doprowadzić się nawzajem do orgazmu.
  • Większość pozycji od tyłu pozwala na stymulację punktu G z dowolną intensywnością. W tym celu dobrze sprawdza się, przykładowo, pozycja na łyżeczkę.
  • Przy prawidłowej stymulacji kobiety są w stanie osiągnąć kobiecy wytrysk.
  • Wśród wad wyróżnia się przede wszystkim:
  • Niektóre kobiety mogą w pierwszej fazie pieszczot odczuwać silne parcie na pęcherz i potrzebę oddania moczu, co nie jest dla nich przyjemne.
  • Ze względu na to, że punkt Grafenberga znajduje się w odbycie, wielu mężczyzn nie jest w stanie przekonać się do takiej formy pieszczot seksualnych. Nie jest to więc rozwiązanie dla każdego.

Zobacz film: Preferencje seksualne Polaków

Zobacz film: Preferencje seksualne Polaków. Źródło: Dzień Dobry TVN. 

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości