Jak wygląda pozycja na pieska?

Pozycja na pieska pozwala na głęboką penetrację i naprawdę intensywne doznania. Sprawdź, jaka to pozycja na pieska, jak się w niej kochać oraz dowiedz się, jakie są zalety stosunku na pieska.

Pozycja na pieska to wyjątkowe doznania dla partnerów, choć niektórzy twierdzą, że jest to propozycja z kamasutry, która przypadnie do gustu szczególnie mężczyźnie. To on jest stroną dominującą i to od niego zależy, jakie będą intensywność, tempo i głębokość penetracji. Stosunek na pieska dostarcza partnerom naprawdę silnych bodźców i ułatwia osiągnięcie wspólnego orgazmu. Dla mężczyzny szczególnie atrakcyjna jest możliwość obserwowania całego ciała swojej kochanki, która z kolei może liczyć na stymulację punktu G oraz dodatkowe pieszczoty ze strony partnera. Niestety zdarzają się sytuacje, w których kobiety skarżą się, że pozycja na pieska boli . Dlaczego tak się dzieje i na czym dokładnie polega ta pozycja?

Zobacz też: Jak kochać się na łyżeczkę?

Jak wygląda pozycja na pieska?

W pozycji na pieska kobieta klęczy na czworaka i opiera się na łokciach lub na całych dłoniach. Modyfikacją może być ułożenie ciała na łóżku lub krześle, a także opieranie się na całkiem wyprostowanych rękach. Czasem pary odbywają stosunek, gdy kobieta nie znajduje się na czworaka, a tylko delikatnie podciąga nogi pod piersi i wyciąga do przodu ręce. Wszystkie wymienione pozycje na pieska są wariantami tej samej pozycji kamasutry, a ich wybór zależy tylko od preferencji pary. Głębokość i intensywność penetracji zależą głównie od tego, na jakiej wysokości partnerka będzie trzymała pośladki – im wyżej, tym silniejsze będą doznania partnerów.

Mężczyzna klęka za pochyloną naprzód kobietą i to on ustala częstotliwość i głębokość pchnięć. Kobieta może pomagać mu ruchami bioder. Partner ma wolne ręce, może więc dodatkowo pieścić łechtaczkę lub piersi swojej kochanki. Dla niego jest to pozycja idealna, ponieważ zapewnia mu nie tylko odpowiednie doznania fizyczne, ale także wzrokowe. Jego ułożenie ciała pozwala mu cały czas obserwować partnerkę i jej reakcje, co powoduje jeszcze silniejsze podniecenie.

Pozycja na pieska – co może powodować ból?

Pozycja na pieska może być bardzo przyjemna zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Istnieją jednak dwa przypadki, w których może ona powodować dyskomfort. Dlaczego czasami stosunek w pozycji na pieska boli ? Warto zaznaczyć, że ból dotyczy tylko kobiet. Dla mężczyzn taka pozycja jest wprost idealna z wielu względów.

Pierwszym, głównym powodem, dlaczego pozycja na pieska boli, jest brak odpowiedniego nawilżenia . Najlepiej wykorzystać tę pozycję podczas stosunku jako jedną z końcowych lub wcześniej przeprowadzić naprawdę długą i urozmaiconą grę wstępną, która dobrze rozgrzeje kobietę. Można także wspomóc się lubrykantem.

Drobne kobiety mogą odczuwać dyskomfort, jeśli ich partner jest lepiej zbudowany i jeśli jego przyrodzenie jest rozmiarów większych niż przeciętne.

Dla niektórych kobiet sama świadomość tego, że są poddane woli mężczyzny nie jest przyjemna i odbiera radość z całego stosunku. Zbyt duża dominacja powoduje w takich sytuacjach poczucie upokorzenia. Dlatego też partnerzy powinni ze sobą porozmawiać i omówić jej zalety oraz wady, a dopiero później podjąć ostateczną decyzję, co do jej wypróbowania.

Z wyżej wymienionych powodów pozycja na pieska jest polecana dla par, które znają już swoje seksualne preferencje i zdążyły nauczyć się nawzajem swoich ciał. Jest to raczej pozycja dla osób nieco bardziej doświadczonych. Pierwszy raz na pieska może być dla kobiety bardzo bolesny. Współżycie seksualne najlepiej rozpocząć od klasycznych pozycji, w których oboje partnerzy będą czuli się komfortowo, a niespodziewany ból nie przerwie ich namiętności i nie spowoduje urazu na przyszłość.

Pozycja na pieska – zalety i wady

Nie ma idealnej pozycji seksualnej, która będzie spełniać oczekiwania wszystkich ludzi jednocześnie. Dlatego warto eksperymentować w łóżku i już wcześniej zapoznać się z zaletami i wadami poszczególnych pozycji. Jakie korzyści daje partnerom pozycja na pieska?

 • Mężczyzna ma swobodny dostęp do miejsc erogennych na ciele kobiety, może więc ją pieścić, a tym samym zwiększyć jej przyjemność ze stosunku.
  • Pozycja na pieska pozwala na głęboką penetrację.
   • Ze względu na intensywność doznań, jest to dobre rozwiązanie dla mężczyzn, którzy mają problemy z osiągnięciem orgazmu.
    • Mężczyzna znajduje się w pozycji, umożliwiającą obserwację miejsc intymnych kobiety, co powoduje jeszcze większe podniecenie.

     Do największych wad pozycji na pieska należą przede wszystkim:

     • Brak kontaktu wzrokowego partnerów przez cały czas trwania stosunku.
      • Pozycja na pieska uniemożliwia partnerom pocałunki.
       • Jeśli pozycja jest wykonywana na szorstkiej powierzchni, np. na dywanie, mogą wystąpić podrażnienia i zadrapania łokci oraz kolan.
        • Może wystąpić niespodziewany, nagły ból podczas stosunku na pieska , który zepsuje namiętną atmosferę w sypialni.

         Pozycja na pieska a zajście w ciążę

         Pozycja na pieska polecana jest wszystkim parom, które starają się o dziecko. Jednak ze względu na intensywność oraz ułożenie ciała, nie sprawdzi się ona raczej u kobiet w zaawansowanej ciąży.

         Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

         podziel się:

         Pozostałe wiadomości