Technologia

Niezbędnik ucznia. Nie tylko podręczniki i zeszyty

Technologia

Autor:
Adrianna
Kowalczyk
Mint Images/Getty ImagesNauka zdalna

Pandemia zmieniła wiele naszych przyzwyczajeń i znacząco wpłynęła na otaczającą nas rzeczywistość.  Dziś, zamiast zestawu papierowych podręczników, w wyprawce ucznia znajdzie się laptop. Nauka bez komputera? To już niemal niemożliwe. A przecież zmianom uległa nie tylko edukacja, lecz także rozrywka i życie społeczne.

Czy uczniowie rzeczywiście potrzebują komputerów?

Na to pytanie właściwie każdy już zna odpowiedź. Przez ostatnie półtora roku to właśnie one stały się podstawowym narzędziem umożliwiającym nie tylko naukę zdalną, ale także kontakty z nauczycielami i rówieśnikami. Nie zmienia to jednak faktu, że komputery w życiu szkolnym były niezbędne jeszcze wcześniej. Oczywistym przykładem mogą być tu zajęcia z informatyki, gdzie dzieci uczą się programowania czy tworzenia prostych animacji, ale także inne przedmioty, gdzie sprzęty elektroniczne są powszechnie wykorzystywane. W przyszłości uczniowie będą wykorzystywali komputery do codziennej pracy, więc niezwykle ważne jest przygotowanie ich do wejścia w dorosłość również pod tym kątem.

Jak wybrać idealny laptop dla ucznia?

Z perspektywy rodzica z pewnością ważna będzie wielkość laptopa, jego waga i wymiary, wydajność pracy i żywotność baterii. Dla ucznia nie mniej ważne będą podzespoły, które oprócz obsługiwania aplikacji do nauki umożliwią także przekształcenie komputera w mobilne centrum rozrywki (czyli, mówiąc w skrócie, pozwolą na uruchomienie gier, czy oglądanie filmów) oraz na rozwój pasji. Coraz więcej młodych ludzi, obserwując kariery swoich internetowych idoli, pragnie podążać ich śladem, więc próbują swoich sił w tworzeniu materiałów wideo czy muzyki.

Aby pogodzić wszystkie te potrzeby, wybierając sprzęt, należy zwrócić szczególną uwagę na takie parametry jak procesor, karta graficzna, ilość pamięci RAM, rozmiar i waga laptopa. Nie bez znaczenia jest także wygląd urządzenia, w końcu obecnie to, jak wygląda nasz sprzęt osobisty, także określa (i podkreśla) nasz styl. Problem pojawia się jednak, gdy brak wiedzy technicznej nie pozwala określić, czy parametry, które oferuje wybrany laptop, są wystarczające. Co wtedy zrobić? Warto rozejrzeć się za komputerami z certyfikatem Intel EVO. Ta charakterystyczna naklejka na obudowie sprzętu to gwarancja wszystkich najbardziej pożądanych w laptopach cech.

Laptop z Intel EVO certyfikatem

Odznaka Intel EVO to prestiżowe wyróżnienie, które mogą zdobyć laptopy z różnych półek cenowych, pod warunkiem, że spełnią określone wymagania.  Najważniejszym kryterium jest tutaj wydajność komputera i zapewnienie użytkownikowi wysokiego komfortu pracy. W laptopach, które otrzymały certyfikat Intel EVO każdy znajdzie dokładnie to, czego potrzebuje: świetny procesor, dobrą kartę graficzną, wysokiej jakości głośniki, kamerę i szybki dysk SSD. Co więcej, bateria certyfikowanego laptopa zapewnia przynajmniej 9 godzin pracy bez konieczności ładowania urządzenia - dzięki temu użytkownik może wygodnie pracować i uczyć się, gdzie tylko zechce. Laptopy z naklejką Intel EVO spełniają wszystkie powyższe kryteria, co przekłada się na ich świetne przystosowanie do codziennej nauki i pracy.

Autor:Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego:  Mint Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości