Horoskop

W jaki sposób odczytywać sny o śmierci bliskiej osoby?

Horoskop

Aktualizacja:
fot.: gettyimages.com/AMR Image

Marzenia senne pojawiają się z różną częstotliwością. W niektórych przypadkach osoba śniąca doskonale pamięta wszystkie szczegóły, w innych wspomnienie jest mgliste i zamazane. Według sennika sen, w którym pojawia się śmierć, tak jak większość innych, nie powinien być interpretowany wprost.

Do poprawnej interpretacji marzenia sennego wymagana jest szczegółowa analiza kontekstu, który w niektórych przypadkach odgrywa kluczową rolę. Ważne jest również otoczenie i drobne detale, które mogę zaważyć na pozytywnym lub negatywnym znaczeniu snu. Śmierć według sennika interpretowana jest jako życiowa zmiana, która wpłynie na każdy aspekt życia osoby śniącej. Utożsamiana jest również z duchowym odrodzeniem, wewnętrzną transformacją oraz daleko idącą metamorfozą. Śmierć dziecka według sennika oznacza coś zupełnie innego niż śmierć matki czy ojca, dlatego należy dokładnie przypomnieć sobie przebieg marzenia sennego.

Co oznacza śmierć we śnie?

W zależności od okoliczności senniki przedstawiają różne interpretacje snów o śmierci. Choć z pewnością nie jest to przyjemne doświadczenie, może bowiem wywołać smutek, strach, a nawet rozpacz, nie należy odczytywać go w dosłowny sposób. Takie marzenie senne nie oznacza bowiem śmierci w prawdziwym życiu.

  • Według sennika śmierć dziecka widziana we śnie zapowiada duże rozczarowanie w życiu prywatnym. Być może bliska osoba z otoczenia pokaże swoje prawdziwe oblicze, którego osoba śniąca się nie spodziewała. Niestety najczęściej takie sytuacje kończą się zerwaniem relacji, dlatego przez pewien okres warto uważać na bliskich znajomych oraz przyjaciół i nie powierzać im nowych sekretów.
  • Sennik interpretuje śmierć dziadka jako szacunek do takich wartości jak tradycja, życie rodzinne, wierność i lojalność. Jest to jak najbardziej pozytywny znak, który mówi o tym, że osoba śniąca może spotkać na swojej drodze nowego przyjaciela.
  • Śmierć matki według sennika może oznaczać chęć opuszczenia domu rodzinnego oraz życia na własnych zasadach. Ponadto dla osób, które łączy silna więź z mamą, sny o jej śmierci oznaczają strach przed samotnością. W żadnym wypadku nie należy jednak oczekiwać, że takie marzenie senne się spełni.
  • Śmierć ojca widziana we śnie z jednej strony zapowiada długie życie rodzica, z drugiej zaś potrzebę konkretnej zmiany życiowej. Być może osoba śniąca szuka natchnienia i biernie czeka na nowy etap w swoim życiu. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad przeprowadzką. Wszystkie rzeczy i osoby w starym otoczeniu są pewnego rodzaju kotwicą, która ciąży i pozwala jedynie na mozolne kroczenie. Pozbywając się ciężaru, można zacząć wszystko od początku, z nową energią i zapałem.
  • Śmierć męża według sennika pojawia się często w przypadku kryzysów w małżeństwie. Gorące uczucie, które do niedawna łączyło dwie osoby, jest ledwo wyczuwalne. Kobiety, które doświadczyły marzenia sennego tego typu, mają przed sobą trudne decyzje, jednak odwlekają je w czasie.

Śmierć kogoś bliskiego – co jeszcze mówi sennik?

Według sennika wiadomość o czyjejś śmierci jest interpretowana jako zapowiedź nieuchronnych zmian, jednak to, czy będą one pozytywne, czy negatywne zależy wyłącznie od osoby śniącej. Warto kilka razy przemyśleć każdą, nawet z pozoru błahą decyzję, a najlepiej skonsultować ją z kilkoma osobami. Sen o własnej śmierci z jednej strony zapowiada szczęśliwe chwile, z drugiej zaś okazję, dzięki której los może odmienić się na lepsze. Warto być wyczulonym na wszystkie propozycje, nawet te, które z pozoru wydają się mało atrakcyjne, gdyż nieoczekiwanie mogą rozwinąć się w dobrym kierunku.

  • Sennik mówi, że śmierć babci widziana we śnie to subtelny sygnał od podświadomości, która chce nam przekazać, że należy przygotować się na trudne momenty. Chwilowa utrata bezpieczeństwa i stabilizacji z jednej strony obniża komfort życia, z drugiej zaś hartuje charakter.
  • Śmierć brata według sennika oznacza radość w rodzinie. Nie jest określone, jaki konkretny rodzaj pociechy to będzie, jednak należy spodziewać się przyjemnych chwil spędzonych w gronie najbliższych.
  • Śmierć siostry widziana we śnie symbolizuje opiekuńczość. Sprawy, osoby lub rzeczy, które do tej pory leżały w gestii zainteresowań osoby śniącej, mogą zostać odsunięte na dalszy plan.
  • Śmierć ojca, który już nie żyje, to według sennika sygnał od naszej podświadomości, która zwraca uwagę, że z popełnionych błędów nie zostały wysunięte żadne wnioski. W takiej sytuacji warto raz jeszcze przeanalizować trudne sytuacje, aby wyciągnąć rady na przyszłość.

Sen o czyjejś śmierci nigdy nie powinien być interpretowany dosłownie. Marzenia senne są obrazami i dźwiękami, które przesyła podświadomość. Niekiedy są to wskazówki, innym razem ostrzeżenia. Aby poprawnie zinterpretować znaczenie snu, należy poddać go dogłębnej analizie, która może trwać nawet kilka dni.

Zobacz też:

Sennik - co oznacza poród dziecka?

Drzwi - sennik. Co znaczy gdy śni nam się np. pukanie do drzwi?

Sennik: cmentarz. Co oznacza, kiedy pojawia się we śnie?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości