Hobby

Sztuczki karciane – triki dla początkujących i zaawansowanych

sztuczki karciane

Fot. Yuji Sakai / Getty Images

Hobby

Sztuczki karciane – triki dla początkujących i zaawansowanych

sztuczki karciane

Fot. Yuji Sakai / Getty Images

Zaskocz swoich bliskich i pokaż im nowe umiejętności. Sztuczki karciane to świetna rozrywka na każdą okazję. Możesz się ich nauczyć błyskawicznie w warunkach domowych.

Chcesz opanować nowe sztuczki karciane? Zobacz, jak proste są triki z użyciem talii kart. Możesz je zaprezentować swoim znajomym podczas spotkania, a także pobawić się razem z dziećmi. Sprawdź, jakie są proste i trudniejsze sztuczki z kartami.

Więcej:

Proste sztuczki karciane

Dla początkujących proste sztuczki z kartami mogą być świetną zabawą. Wystarczy, że będziesz mieć trochę cierpliwości i zaangażowania. To także nauka kreatywności oraz zdolności zwrócenia na siebie uwagi publiczności. Jeśli jesteś osobą nieśmiałą, może to być ciekawy trening osobowości.

Od czego warto zacząć? Ciekawa może być iluzja z kartami, dzięki której pokażesz drugiej osobie, że czytasz w jej myślach. Przygotuj talię kart, pudełko po kartach oraz nożyczki. Wytnij małą dziurkę w prawym dolnym rogu pudełka po kartach. Musi mieć ona taką wielkość, aby było widać, jaka karta znajduje się w środku. Takie przygotowanie do sztuczki magicznej z kartami wystarczy. Kiedy znajdziesz się wśród publiczności, wyjmij karty z pudełka i przekaż je jednej, wybranej osobie. Niech dokładnie przetasuje karty, a następnie wybierze jedną z nich i zapamięta dokładnie jej symbol. W trakcie rozmowy z widzem trzymaj pudełko na karty w taki sposób, aby dziurka była do spodu. W ten sposób nikt jej nie zauważy. Poproś, aby ta osoba pokazała publiczności wybrany symbol, a następnie włożyła karty do pudełka. Na pewno zrobi to w taki sposób, aby symbol wybranej, ostatniej karty był do dołu. W ten sposób rzekomo go nie zobaczysz. Trzymaj pudełko przed sobą dziurką w twoją stronę. Skup się i odliczaj, mówiąc, że za chwilę będziesz znać symbol karty. W tym czasie zerknij przez dziurkę na wybraną kartę i powiedz jej nazwę.

Zobacz także: Ciekawe i opłacalne studia po mat-fizie. Jaki kierunek warto wybrać?

Takie proste triki karciane z pewnością zaskoczą twoich widzów. Pomyślą, że czytasz w ich myślach. Podczas pokazu pamiętaj o tym, aby nikt nie widział dziurki wykonanej w pudełku po kartach. Najlepiej trenuj najpierw w domu. W ten sposób zyskasz doświadczenie i wprawę. Po wykonaniu sztuczki od razu schowaj talię kart do kieszeni i zmień temat, aby nie pojawiły się wątpliwości.

Triki z kartami – przyciąganie jak magnes

Magiczne sztuczki z kartami dotyczą nie tylko zapamiętywania symboli. Możesz także zaskoczyć swoich widzów tym, że kilka kart przyczepi się do twojej dłoni jak magnes. Jak to zrobić? Do tej karcianej sztuczki przyda ci się kilka lub kilkanaście kart, nożyczki oraz klej. Przygotuj się do tego wcześniej. Nożyczkami wytnij na środku prostokąt w taki sposób, aby móc go odgiąć i zrobić klapkę. Musi się ona zamykać i otwierać. Następnie sklej tę kartę z inną w taki sposób, aby wycięta część znajdowała się na górze. Kiedy klej wyschnie, wydawać się będzie, że karta jest jedna.

Kiedy zaczniesz swoje przedstawienie, weź karty do ręki w taki sposób, aby karta z klapką znajdowała się na samej górze, a resztę kart włóż tak, aby wyjątkowa karta je podtrzymywała. Kciukiem przytrzymuj karty i układaj je, a kiedy będziesz gotów, puść kciuk. W ten sposób publiczność będzie myśleć, że karty trzymają się dłoni. Taka magia z kartami zaskoczy twoich widzów. Zrób ją szybko i pewnie. Zacznij trening ze sztuczkami karcianymi jeszcze w domu, aby wystąpienie było udane i zaskakujące.

Zobacz także: Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze?

Sztuczki karciane dla dzieci

Dzieci mogą bez problemu opanować sztuczki karciane. Proste triki mogą zaprezentować swoim kolegom lub podczas spotkań rodzinnych. Zaskoczą swoją publiczność, co może okazać się świetną zabawą. Poznaj sztuczki karciane krok po kroku dla twojego dziecka i zacznijcie trenować razem.

Ciekawą i jednocześnie łatwą sztuczką karcianą jest tak zwane strzelanie kartami . Przyda się do tego talia kart i odrobina zdolności manualnych. Chwyć prawą ręką karty za krótsze brzegi. Kciuk umieść po jednej, wybranej stronie. Zegnij karty, a następnie połóż lewą rękę pod prawą w odległości około 10–15 centymetrów. Zacznij wypuszczać karty od jednej ręki do drugiej. Potrzebujesz odrobiny czasu, aby karty płynnie przechodziły od lewej strony do prawej.

Pamiętaj, aby karty spadały w tej samej odległości przez cały czas. W ten sposób będzie ci łatwiej nad tym zapanować. Co więcej, możesz z biegiem czasu powiększać dystans pomiędzy jedną ręką a drugą.

Tego typu sztuczki karciane dla początkujących mogą okazać się świetną okazją do trenowania zdolności manualnych oraz rozwijania kreatywności. Podczas pokazu możesz korzystać z dodatkowych elementów dekoracyjnych, np. kapelusza czy kosza.


Zobacz film: Nauka pierwszej pomocy dla najmłodszych. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
66
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0