Związki i seks

Papierowe gody – pomysły na prezenty oraz życzenia

Młoda kobieta daje prezent mężczyźnie

Fot. GettyImages / kupicoo

Związki i seks

Papierowe gody – pomysły na prezenty oraz życzenia

Młoda kobieta daje prezent mężczyźnie

Fot. GettyImages / kupicoo

Pomysły na prezent na papierową rocznicę ślubu można mnożyć. Sprawdzą się tu zarówno rozwiązania odwołujące się do nazwy tej wyjątkowej okazji, jak i klasyczne wypady we dwoje na romantyczną randkę w ciekawe miejsce

Zupełnie innym pomysłem jest także podarowanie drugiej połówce na papierowe gody prezentu, o którym marzy. To także świetny sposób, aby zapewnić o swojej miłości. Jak spędzić to święto i co ofiarować osobie, z którą zdecydowało się iść przez życie?

>>> Zobacz także:

Papierowa rocznica ślubu – prezent dla drugiej połówki czy dla obojga?

Co kupić osobie, z którą zdecydowało się iść przez życie? Nie zawsze trzeba kierować się nazwami rocznic jako wytycznymi do sprawiania podarunków swojej drugiej połówce. Prezentem na papierowe gody może być po prostu czas spędzony razem w pewien kreatywny sposób. Zamiast indywidualnych upominków, można więc zdecydować się na zakup prezentu dla dwojga. Mogą to być np.: romantyczna kolacja połączona z rejsem, pobyt w SPA, wieczór degustacji win w eleganckiej restauracji, a nawet warsztaty kulinarne dla par czy po prostu bilet do kina lub teatru. Fanom dużej porcji wrażeń warto zaś zaproponować skok ze spadochronem, lot balonem lub motolotnią czy lot widokowy samolotem nad miastem. Zawsze sprawdzi się także wyjazd w ulubione miejsce, które kojarzy się parze sentymentalnie.

Jeśli chodzi o prezenty indywidualne natomiast, sprawdzą się takie prezentowe klasyki, jak: książka z dedykacją, personalizowana poduszka, T-shirt lub kubek, czekoladowy miłosny telegram czy biżuteria z grawerem. Warto też rozważyć prezenty, które będą spełnieniem jednego z marzeń drugiej połówki, jak np. rajd samochodem dla niego czy pakiet zabiegów upiększających lub relaksacyjnych dla niej.

Papierowy prezent na rocznicę ślubu

Jest wielu zwolenników kultywowania tradycji polegającej na wręczaniu podarunków związanych z nazwą tej wyjątkowej okazji. Pierwsza rocznica ślubu, papierowa, stwarza więc szerokie pole do popisu w kwestii wyboru prezentu. Oprócz kartek można pokusić się o przygotowanie podarunku w formie origami, wręczyć drugiej połówce swój autorski wiersz miłosny czy nawet zrobić bukiet kwiatów z papieru. Fanom szalonych, niestandardowych rozwiązań można polecić wykonanie na zamówienie okładki gazety ze wspólnym zdjęciem i artykułem w formie historii miłosnej. Świetnie sprawdzi się też personalizowany kalendarz czy organizer.

Papierowym prezentem dla drugiej połówki może być też plakat. W internecie można znaleźć wiele inspirujących przykładów, które można wykonać samodzielnie. Świetnie sprawdzą się te z miłosnym przesłaniem napisanym po angielsku np.:

  • I love you to the moon and back,
  • Always kiss me goodnight,
  • Inspire, love, shine,
  • You&me,
  • And they lived happily ever after,
  • Better together.

W ramkach na ścianie sprawdzą się też piękne miłosne sentencje czy wyznania płynące prosto z serca. Pomysłową alternatywą do wymienionych przykładów mogą być także spisane, wydrukowane i umieszczone w ramie śmieszne powiedzonka osoby, z którą dzieli się życie.

Innym trafnym prezentem na papierową rocznicą ślubu może być też album ze zdjęciami lub umieszczenie ich na sznurku i powieszenie pod sufitem np. w sypialni na czas celebrowania tej ważnej chwili z ukochaną osobą. Kolejnym podarunkiem związanym z nazwą godów może być portret. Zamiast tego na płótnie można pokusić się o poproszenie artysty wykonującego karykatury o stworzenie zabawnego obrazku z wami w roli głównej.

Bardzo wzruszającym i prostym do wykonania prezentem będzie słoik pełen małych karteczek zwiniętych w minirulony. Na każdym jest napisany powód miłości do drugiej osoby, a z racji tego, że papierowe gody przypadają rok po ślubie, powinno ich być 365. Jest więc pole do popisu w kwestii kreatywności. Świetnym pomysłem na papierowy prezent są też puzzle z waszym wspólnym zdjęciem.

Papierowa rocznica ślubu – życzenia

Czego życzyć młodym na rocznicę papierową? Życzenia w formie wierszyka mogą być o następującej treści:

„Wszystko, co tylko miłe na świecie,

Wszystko, co tylko pomyślność wróży,

Niech się wam w jedno ogniwo splecie

I będzie szczęściem w życia podróży!”


„Tak niedawno państwo młodzi,

A dziś para ta obchodzi

Papierową już rocznicę,

Więc z całego serca życzę:

Niechaj związek trwa w miłości,

A w nim zawsze radość gości.

Droga życia będzie prosta

I ominie każda troska”.

Życzenia na papierową rocznicę ślubu prosto z serca, które zawsze się sprawdzają, to np. te o treści:

„Abyście dalej szli przez życie

Trzymając się mocno za ręce.

Zawsze uśmiechnięci, zawsze razem,

Zawsze pewni swoich uczuć.

Niechaj los Wam sprzyja,

Niosąc powodzenie”.


„Z okazji 1. rocznicy ślubu, papierowej przesyłamy najserdeczniejsze życzenia, wszelkiej pomyślności, miłości z roku na rok coraz dojrzalszej, realizacji marzeń, wzajemnej życzliwości i wyrozumiałości oraz doczekania w zdrowiu i szczęściu złotych godów”.


Co sądzisz o tym artykule?
66
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0