Profilaktyka zdrowia

Metoda Hellingera to nie psychoterapia

W czasie "ustawień rodzinnych" obce osoby wcielają się w role naszych najbliższych. Cały seans nadzoruje guru, który z założenia jest wszechwiedzący. Co o kontrowersyjnej metodzie Hellingera sądzą psychologowie? Dlaczego została zakazana w Niemczech? W Dzień Dobry TVN psycholog, psychoterapeuta i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Zofia Milska-Wrzosińska wytłumaczyła, dlaczego metoda Hellingera wzbudza tak wiele kontrowersji w środowisku terapeutów.

Joaquim Perra Marujo twierdzi, że "ustawienia rodzinne" to metoda opierająca się na miłości. Zgłaszają się do niego ludzie nie tylko ciekawi przeszłości swojej rodziny, ale również osoby z problemami finansowymi i zdrowotnymi. Co o metodzie Hellingera mówią osoby, które uczestniczyły w ustawieniach?

Zobacz też: Psychoterapia – metody i rodzaje

 

 

 

 

Źródło: Dzień Dobry TVN |
Co sądzisz o tym artykule?
60
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
25.11.2019
Sisi
Żadna terapia nie pomogła mi tak bardzo, jak właściwie ustawienia systemowe. Lęk padł na terapeutów, psychologów, stąd próby nazwania tej metody szarlatanska... Osoby wysoko wibracyjne czują energię, w tym wsparcie duchowej rodziny. Osobiście dużo czuję i widzę... Prababcia wskazała mi właśnie ten kierunek pracy. A niedowiarkow zachęcam do zapoznania się choćby z nauką zwaną embriologia.
16.02.2019
hehe
pani Zofia, w swej ulubionej roli , osoby, która wie lepiej niż inni hehe
08.12.2018
Lol
Wszelkie psychoterapię to metody wyssane z palca. Brak im rzetelnych podstaw naukowych a także zdrowego rozsądku. Ich twórcy prześcigają się w wymyslaniu czegoś, czego jeszcze nie było. To nie tylko głupie czy wypracowane, ale przede wszystkim szkodliwe.