Profilaktyka zdrowia

Metoda Hellingera to nie psychoterapia

Profilaktyka zdrowia

Metoda Hellingera to nie psychoterapia

W czasie "ustawień rodzinnych" obce osoby wcielają się w role naszych najbliższych. Cały seans nadzoruje guru, który z założenia jest wszechwiedzący. Co o kontrowersyjnej metodzie Hellingera sądzą psychologowie? Dlaczego została zakazana w Niemczech? W Dzień Dobry TVN psycholog, psychoterapeuta i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Zofia Milska-Wrzosińska wytłumaczyła, dlaczego metoda Hellingera wzbudza tak wiele kontrowersji w środowisku terapeutów.

Joaquim Perra Marujo twierdzi, że "ustawienia rodzinne" to metoda opierająca się na miłości. Zgłaszają się do niego ludzie nie tylko ciekawi przeszłości swojej rodziny, ale również osoby z problemami finansowymi i zdrowotnymi. Co o metodzie Hellingera mówią osoby, które uczestniczyły w ustawieniach?

Zobacz też: Psychoterapia – metody i rodzaje

 

 

 

 

Źródło: Dzień Dobry TVN |
Co sądzisz o tym artykule?
60
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
4
20.04.2020
pannanna
Ustawienie są nie dla wszystkich, i terapia jest nie dla wszystkich! Trzeba być GOTOWYM! Ustawienia pokazują rzeczy, których jeszcze nie jest w stanie wytłumaczyć powszechnie popularna nauka, a może i nie chce tego robić... proszę spojrzeć zatem na fizykę kwantową. Byłam na terapii wiele lat, otworzyła mi oczy i pokazała problemy,ale nie zmieniła życia tak jak zrobiły to ustawienia. Zwiększyły też poziom współodczuwania i kontakt z ciałem. Ale jeśli ktoś nie jest gotowy, albo niedowierza to nie skorzysta. nie ma co namawiać ludzi.
25.11.2019
Sisi
Żadna terapia nie pomogła mi tak bardzo, jak właściwie ustawienia systemowe. Lęk padł na terapeutów, psychologów, stąd próby nazwania tej metody szarlatanska... Osoby wysoko wibracyjne czują energię, w tym wsparcie duchowej rodziny. Osobiście dużo czuję i widzę... Prababcia wskazała mi właśnie ten kierunek pracy. A niedowiarkow zachęcam do zapoznania się choćby z nauką zwaną embriologia.
16.02.2019
hehe
pani Zofia, w swej ulubionej roli , osoby, która wie lepiej niż inni hehe
08.12.2018
Lol
Wszelkie psychoterapię to metody wyssane z palca. Brak im rzetelnych podstaw naukowych a także zdrowego rozsądku. Ich twórcy prześcigają się w wymyslaniu czegoś, czego jeszcze nie było. To nie tylko głupie czy wypracowane, ale przede wszystkim szkodliwe.
Rozwiń wszystkie komentarzy