Dziecko

Mądrzy Cyfrowi. Inicjatywa, która uczy, jak mądrze funkcjonować w sieci

Dziecko

Mądrzy Cyfrowi. Inicjatywa, która uczy, jak mądrze funkcjonować w sieci

MĄDRZY CYFROWI to pierwszy w Polsce program łączący edukację moralną i rozwijanie postaw prospołecznych nastolatków z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych. Już w najbliższy piątek, 24 maja odbędzie się debata dla młodzieży o istotnych wartościach moralnych człowieka. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarkę Annę Dziewit-Meller, która poprowadzi piątkową debatę.

Edukacyjny program dla dzieci i młodzieży

Program Mądrzy Cyfrowi jest realizowany przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" przy wsparciu Google.org, który ma na celu łączyć wartości człowieka z nowoczesnymi technologiami.

>>>Zobacz też: Cyfryzacja sposobem na nudę w szkołach?

Jest to inicjatywa opierająca się na programie dla dzieci i młodzieży, w którym mogą wziąć szkoły czy biblioteki.

Podczas debaty MĄDRZY CYFROWI, która odbędzie się na PGE Narodowych podczas Warszawskich Targów Książki, uczestnicy będą rozmawiać o moralnych, życiowych wartościach, takich jak: szacunek, uczciwość, odwaga, odpowiedzialność, mądrość. Będą rozmawiać jak te wartości rozpoznawać, nazywać i okazywać.

>>>Zobacz też: Dzieci hejtują w sieci! Sprawdź, czy twoje dziecko też to robi.

Uczestnicy będą również debatować o tym, jak kierować się moralnymi wartościami online i offline. W czasie debaty zostanie również poruszony temat: jak zmieniać świat na lepsze realizując projekty społeczne z wykorzystaniem nowych technologii.

Gościem Specjalnym debaty będzie Kasia Sokołowska, reżyser i choreograf, jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci w polskim świecie mody.

>>>Zobacz też: Nowoczesne technologie w szkole. Pomoc czy przeszkoda?

Co sądzisz o tym artykule?
86
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0