Sport i fitness

Po udarze wróciła do sportu, ale po nowym urazie mówi już "stop!". Karolina Riemen-Żerebecka zakończyła karierę

Sport i fitness

Po udarze wróciła do sportu, ale po nowym urazie mówi już "stop!". Karolina Riemen-Żerebecka zakończyła karierę

Reprezentantka Polski w skicrossie Karolina Riemen-Żerebecka, uczestniczka dwóch edycji igrzysk olimpijskich, z powodu kontuzji kolana postanowiła zakończyć karierę. Czym teraz zamierza się zająć?

Karolina Riemen-Żerebecka to utalentowana narciarka alpejska, specjalistka skicrossu, złota medalistka mistrzostw Polski, olimpijka.

Początkowo z sukcesami uprawiała narciarstwo alpejskie, postanowiła jednak przerzucić się narciarstwo dowolne i specjalizować się w skicrossie. W tej konkurencji reprezentowała Polskę między innymi podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver w 2010 r oraz w Soczi w 2014 r.

>>> Zobacz także:

Mistrz narciarstwa alpejskiego o swoim przepisie na sukces

Polak zdobył brązowy medal w slalomie w Pjongczangu

Alex Kopacz. Bobsleista, któremu fizyka pomogła zdobyć medal olimpijski

W 2017 r., na treningu przed mistrzostwami świata w Sierra Nevada Karolina koszmarnie upadła. Zdecydowano o jej przewiezieniu do szpitala. Podczas półtoragodzinnego oczekiwania na helikopter jej serce przestało pracować. Na szczęście rytm przywrócono dzięki defibrylatorowi. W szpitalu okazało się, że na skutek upadku Karolina doznała wylewu w pniu mózgu, wylewu w lewej półkuli mózgu, a jej ciało jest w połowie sparaliżowane. Jakby tego było mało, Karolina miała też bardzo poważny problem z okiem. Postanowiono wprowadzić ją w śpiączkę farmakologiczną. Lekarze nie dawali jej dużych szans na pełne wyleczenie - uważali, że do końca życia będzie leżała w łóżku. Tymczasem ona stoczyła nieprawdopodobną walkę i wróciła do sportu.

Jakiś czas po tym wywalczyła kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu 2018. Niestety przed wyjazdem upadła i trafiła na stół operacyjny z urazem kręgosłupa. Teraz silniejszy od śpiączki i kręgosłupa okazał się uraz kolana, po którym narciarka zdecydowała się zakończyć karierę sportową.

Mimo wielu kontuzji, Karolina cały czas powtarza, że jest szczęściarą.

Osiągnęłam bardzo wiele. Nie wyobrażałam sobie, nawet w minimalnej części, że tak będzie.

- powiedziała.

Teraz Karolina zaczyna nowy etap w życiu.

Mam dużo propozycji zawodowych. Mam też jakieś plany z koleżankami i znajomymi.

- zdradziła.

Mąż Karoliny, Tomasz Żerebecki marzy natomiast o powiększeniu rodziny:

Mam w planach bliźniaki.

Co na to Karolina?

Nie jestem jeszcze przekonana, co do momentu.

- powiedziała z uśmiechem.


Co sądzisz o tym artykule?
82
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0