Parenting

Karkołomny podjazd dla wózków w Szczecinie. "Schody-porażka"

Parenting

Karkołomny podjazd dla wózków w Szczecinie. "Schody-porażka"

W Szczecinie ktoś robi mamom pod górkę, i to dosłownie. W Lesie Arkońskim do użytku oddano niedawno podjazd dla wózków. Problem w tym, że jest bardzo stromy. Próbował z niego skorzystać nasz reporter Robert Stockinger. Sprawdź, czy mu się udało. 

Podjazd dla wózków

Las Arkoński w Szczecinie to popularne wśród mieszkańców miejsce odpoczynku.  Jest park, dużo zieleni, alejki, można się tam wybrać na spacer czy pobiegać. Jakiś czas temu, do użytku oddano nowe schody z podjazdem, które miały ułatwić życie osobom z małymi dziećmi i niepełnosprawnym. Niestety, schody są bardzo strome, trudno się nimi schodzi nawet młodemu, zdrowemu człowiekowi, a co dopiero mamie z wózkiem i dzieckiem w środku.

Trochę potraktowaliśmy to jak żart. Schody są nie do użytku ani dla mam, ani dla osób niepełnosprawnych

- mówi pani Magda, która nagłośniła sprawę fatalnego obiektu.  

Schody - porażka

Na górze jest wiadukt, więc jeśli ktoś spaceruje po parku i chce się dostać się do głównego ronda na końcu ulicy, to musi te schody pokonać. A co jeśli nie da rady? 

Trzeba się cofnąć około 250 metrów albo w drugą stronę 150 metrów, więc musimy chodzić naokoło. A tu mamy piękny skrót, który - gdyby był do użytku - to naprawdę byłby bardzo przyjazny dla mam z dziećmi. Te schody to totalna porażka

 - dodaje pani Katarzyna . 

Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że to jest nowy obiekt.

Tutaj wcześniej nie było schodów. Więc jak już ktoś co robi, to powinien to zrobić tak, żeby to było użytku wszystkich, nie tylko dla mam z wózkami, ale i dla osób niepełnosprawnych. Jak nie było schodów, to każdy sobie jakoś radził, od razu wybierał inną drogę

 - podkreśla pani Magda.

Nasz reporter podjął wyzwanie i spróbował podjechać z wózkiem feralnymi schodami. Zadanie miał ułatwione, ponieważ wózek był pusty, nie było w nim dziecka. Próba zakończyła się kompletną porażką. 

Proszę tego nie próbować! 

- ostrzega Robert Stockinger.   

Nie każdy superbohater nosi pelerynę - podsumowuje reporter Dzień Dobry TVN. Dlatego mamy-superbohaterki w Szczecinie noszą wózki na swoich ramionach na 3 piętro.  

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
61
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0