Porady stylistki

Zrób się na seksowną babuszkę! Chusta na głowie powraca w wielkim stylu! Jak ją wiązać?

Porady stylistki

Zrób się na seksowną babuszkę! Chusta na głowie powraca w wielkim stylu! Jak ją wiązać?

Chusty i apaszki to bardzo eleganckie dodatki. Dobrze dobrana apaszka, a przede wszystkim ładnie zawiązana, potrafi odmienić wygląd całej stylizacji. Apaszki i chusty można wiązać na wiele sposobów, w zależności od pogody czy rodzaju dekoltu. Warto nauczyć się kilku technik wiązania chusty, aby zawsze wyglądać elegancko. 

  • Jak wiązać chustę na głowie – 3 niezawodne sposoby
  • Wiązanie w stylu hollywoodzkim
  • Wiązanie bandana
  • Turban
  • Jak wiązać chustę na szyi – krok po kroku
  • Wiązanie chusty na szyi klasycznie
  • Wiązanie chusty na szyi jak krawat
  • Jak wiązać kwadratową chustę na szyi?


Zobacz też: Dziki hit sezonu - zwierzęce wzory. Z czym je łączyć, by uniknąć kiczowatego efektu?


Chustka zawiązana na supełek pod szyją i skrywająca włosy to tzw. "babushka scarf". W latach 50. i 60. chustka na głowie była jednym z najmodniejszych trendów, lansowanym przez takie gwiazdy jak Grace Kelly czy Audrey Hepburn. Ich miłośniczką jest sama królowa Elżbieta II. 

Chustka wiązana na głowie to także look, który pokochały dzisiejsze gwiazdy, takie jak Rihanna czy Kendall Jenner. Celebrytki lansują je podczas wielkich wyjść, przez co chustka wiązana na głowie to dziś obowiązkowa stylizacja, którą trzeba wypróbować w sezonie wiosennym i letnim. 

W naszym studiu stylizację “babushka scarf” w roli głównej przygotowała Ewelina Rydzyńska.

Jak wiązać chustę na głowie – 3 niezawodne sposoby

Przy różnych okazjach mogą się przydać różne sposoby wiązania chusty na głowie. Chusta sprawdzi się, kiedy za oknem jest chłód i wiatr, a ty nie chcesz zepsuć fryzury, zakładając czapkę. Zabezpieczy także włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych w bardzo upalne dni. Poniżej trzy sposoby wiązania chusty na głowie: w stylu hollywoodzkim, bandana i turban.

Wiązanie w stylu hollywoodzkim

Krok pierwszy: chustę złóż na pół, aby powstał trójkąt.

Krok drugi: szerszą stronę chusty przyłóż do włosów, lecz nieco powyżej ich krawędzi, a krańce zawiąż wokół szyi i przełóż do tyłu.

Krok trzeci: zwiąż znajdujące się z tyłu końce.

Pamiętaj, że wiązanie to ma być bardzo swobodne. Idealnym dopełnieniem stylizacji będą piękne, duże okulary.

Wiązanie bandana

Krok pierwszy: złóż chustę na pół, aby powstał trójkąt.

Krok drugi: szerszą stronę przyłóż do czoła w tym miejscu, w którym zaczyna się linia włosów.

Krok trzeci: końce zwiąż bardzo mocno na karku. Jeżeli materiał jest śliski, możesz dla pewności zrobić dwa supełki. Niech końce delikatnie opadają na plecy.

Bandana świetnie sprawdzi się podczas aktywnego letniego wypoczynku. Włosy będą zabezpieczone przed słońcem, a ty będziesz prezentowała się elegancko!

Turban

Krok pierwszy: złóż dużą chustę na 3 lub nawet 4 części wzdłuż i załóż na szyję, trzymając końce w rękach.

Krok drugi: przełóż końce na czubek głowy, skrzyżuj je tam i przełóż za głowę.

Krok trzeci: z tyłu mocno zawiąż końce, a następnie jeszcze raz przeciągnij na czubek głowy.

Krok czwarty: końcówki chusty elegancko wepchnij w wykonany węzeł. Możesz przymocować je małymi wsuwkami.

Sposób wiązania chusty na turban jest modny w wielu krajach. Można go wykorzystać zarówno zimą, aby ochronić głowę przed chłodem, jak i latem. Do wiązania turbanu najlepiej wybierać duże chusty.

Jak wiązać chustę na szyi – krok po kroku

Wiązanie chusty pod szyją nie jest bardzo skomplikowane. Mimo to wiele kobiet ma z tym problem i często tylko swobodnie zarzuca chustę. Oczywiście to jeden ze sposobów jej noszenia, ale są lepsze! Zatem jak wiązać chustę pod szyją? Poniżej przedstawiamy klasyczne i zawsze modne wiązania chusty na szyi krok po kroku. Przekonaj się, jakie to proste!

Wiązanie chusty na szyi klasycznie

Krok pierwszy: podłużną chustę złóż na pół. Przełóż ją za kark, tak by obydwa końce znalazły się po jednej stronie ramion.

Krok drugi: chwyć jeden koniec chusty i przełóż go przez powstałą pętelkę.

Krok trzeci: chwyć drugi koniec chusty, przełóż na drugą stronę i również przepleć przez pętelkę.

W ten bardzo prosty sposób można uzyskać klasyczne wiązanie chusty.

Wiązanie chusty na szyi jak krawat

Krok pierwszy: zawieś chustę na szyi w ten sposób, aby obydwa końce znalazły się z tyłu, swobodnie opadając na plecach.

Krok drugi: przeciągnij końce tak, aby znalazły się z przodu, po czym zwiąż chustę dość blisko szyi. Uważaj jednak, żeby wiązanie nie było zbyt mocne.

Krok trzeci: weź do ręki prawy koniec i przełóż nad lewym, a następnie przeciągnij w lewo i do góry, owijając węzeł. Opleć supeł.

Krok czwarty: zakończ wiązanie poprzez przełożenie końcówki przez węzeł, a następnie przeciągnij ją w dół.

Jak wiązać kwadratową chustę na szyi?

Wiązanie kwadratowej chusty na szyi jest bardzo proste! Jeden z najpopularniejszych sposobów to wiązanie w stylu kowbojskim. Kwadratową chustę wystarczy złożyć w trójkąt i zawiązać na karku. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jak wiązać chustę do płaszcza, to jest to jeden z najlepszych sposobów! Następnie chustę można delikatnie ułożyć z przodu, aby układała się dokładnie tak, jak chcemy. Ewentualnie można przekrzywić ją lekko na jeden z boków, żeby nie wyglądała nudno. Wiązanie dużej chusty nie jest trudne. Nawet niedbale zawiązana obszerna chusta dodaje zimowej stylizacji dużo uroku!

Jeszcze innym sposobem jest zawiązanie chusty pod szyją jak muszki. Jednak taka chusta powinna być delikatna i niezbyt duża. Należy złożyć ją na trzy części, założyć na szyję i zawiązać podwójny supeł. Następnie włożyć końce w utworzony supeł i uformować muchę. Takie wiązanie delikatnej chusty lub apaszki doskonale pasuje do formalnego stroju. Różne sposoby wiązania chusty na szyi pozwalają na bycie modną każdego dnia!


Więcej:

Co sądzisz o tym artykule?
1
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0