Szaliki, które dają ciepło i zdobią. "Tylko fantazja nas powstrzymuje"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Szaliki, chusty i krawatki – jak stylowo wiązać jesienny zestaw?
Szaliki, chusty i krawatki – jak stylowo wiązać jesienny zestaw?
Zosia Zochniak o zrównoważonej modzie
Zosia Zochniak o zrównoważonej modzie
"Styl na wagę złota". W pracowni Marty Banaszek
"Styl na wagę złota". W pracowni Marty Banaszek
Gwiazdy o modzie z drugiej ręki
Gwiazdy o modzie z drugiej ręki
Styl na wagę złota odc. 2
Styl na wagę złota odc. 2
"Styl na wagę złota". Mateusz Leszczyński
"Styl na wagę złota". Mateusz Leszczyński
Szaliki mogą nie tylko być elementem garderoby, który daje ciepło, ale również pełnić funkcję ozdobną. Nie musimy kupować wielu modeli. Wystarczy nauczyć się je ciekawie wiązać. Jak to robić zdradziła w Dzień Dobry TVN stylistka Agnieszka Krajewska.

Szale i szaliki - jak je nosić?

Sposobów na wiązanie szalika jest wiele. Przy jego pomocy możemy m.in. nieco wysmuklić swoją sylwetkę. - Kiedy [szalik - przyp. red.] jest wydłużony - odejmujemy [sobie kilogramów - przy. red.], natomiast, kiedy omotamy go mocno wokół szyi, skracamy szyję, czyli dodajemy - tłumaczyła Agnieszka Krajewska. Frędzle, w trakcie ruchu, dodadzą nam lekkości.

Są też szale, które pełnią funkcję ozdobną, ale możemy się nimi okryć w chłodniejsze dni. Natomiast te wykonane tylko z jedwabiu będę jedynie wzbogacały naszą stylizację. - Zawsze doda nam takiej świeżości przy twarzy - zaznaczyła Krajewska.

Powraca moda na krawatki i gawroszki

Wraca moda na krawatki i gawroszki, czyli delikatne apaszki. Można je wiązać na wiele sposobów. - Bokiem (...), ale można tez jak krawat zawiązać. On naprawdę daje nam wiele możliwości stylizacyjnych. Tylko fantazja nas powstrzymuje - podkreśliła ekspertka.

Apaszka jest też odpowiednia dla mężczyzny. - Nie ogrzeje, ale latem cudownie wychładza, bo jedwab stanowi materiał naturalny - zaznaczyła stylistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości