Porady stylistki

Do kogo pasują figi brazylijskie?

Kobieta w czarnej bieliźnie

FXQuadro / Getty Images

Porady stylistki

Do kogo pasują figi brazylijskie?

Kobieta w czarnej bieliźnie

FXQuadro / Getty Images

Figi brazylijskie to jedne z najbardziej odważnych i eksponujących kobiece atuty modeli majtek. To także najbardziej wycięte figi, które kierują uwagę na kobiecie pośladki. Powstały jako symbol buntu przeciwko mieszczańskiej kulturze, narzucającej kobiecie nieustanne ukrywanie swojego ciała. Przywędrowały do Europy prosto z brazylijskich plaży i stały się jednym z bieliźnianych hitów ostatnich lat.

Figi brazyliany to swoisty złoty środek między purytańskimi figami a niewiele zakrywającymi stringami. Brazylijskie figi mniej więcej tyle samo odsłaniają, co zasłaniają. I zapewne właśnie w tej dwoistości kryje się ich magnetyzm. Sporo mężczyzn taką właśnie bieliznę uważa za najbardziej zmysłową.

Figi brazylijskie – krótka charakterystyka

Figi brazyliany , jak sama nazwa wskazuje, należą do rodziny fig, a więc najbardziej skromnych, niezbyt mocno wyciętych majtek damskich. Rodziny, która jest również wśród kobiet na całym świecie najbardziej popularne. Figi brazyliany wyróżniają się jednak na tle pozostałych modeli majtek. Zdecydowanie daleko im do „babcinych” mocno zabudowanych fig, podobnie jak do szortów i damskich bokserek. Zbliżają się do fig tanga, natomiast są nieco inaczej niż one wycięte. Figi tanga są bowiem wycięte przede wszystkim z tyłu, co sprawia że przypominają stringi. Natomiast wycięcie fig brazylijskich jest głębokie zarówno z przodu, jak i tyłu. Większą uwagę zwraca oczywiście tył całego modelu, natomiast obydwie części łączą się wąskim paskiem, który biegnie dość wysoko nad biodrem.

Figi brazyliany mogą być gładkie lub koronkowe , wykonane z bawełny lub innych materiałów. Oczywiście najbardziej polecane są te z tkanin oddychających, zapewniających swobodną cyrkulację powietrza. Jeśli jednak figi brazyliany są bielizną noszą tylko od czasu do czasu, to można sobie pozwolić na zakup tych wykonanych z materiałów syntetycznych.

Dla kogo figi brazyliany?

Figi brazylijskie są dedykowane przede wszystkim dziewczynom o zgrabnej talii i równych proporcjach. Takie majtki świetnie wyglądają głównie na dobrze zbudowanych, krągłych pośladkach. Sportowa pupa, odpowiednio zaokrąglona i podniesiona w brazylijskich figach i spodniach o wysokim stanie, może wyglądać naprawdę zjawiskowo. Natomiast często poleca się figi brazylijskie dziewczynom, które chcą nieco optycznie powiększyć pupę bez ingerencji skalpela. O ile mocno wykrojone stringi albo maksymalnie zabudowane stringi optycznie spłaszczają pośladki, o tyle brazylijskie stringi działają na ich korzyść. Nie warto jednak zestawiać ich na przykład ze spodniami biodrówkami lub nisko opuszczonymi spódnicami, ponieważ można uzyskać nieco kuriozalny efekt wizualny. Również z przypadku mocno dopasowanych sukienek, należałoby zrezygnować z fig brazylijskich, ponieważ istnieje zbyt duże ryzyko, że odcinałyby się wyraźnie na tle takiej kreacji, co również dawałoby mało atrakcyjny efekt.

Figi brazylijskie warto kupować z wielką rozwagą. Odważny krój tej bielizny w przypadku jej niedopasowania może dawać odwrotne do zamierzonych efekty estetyczne. Zbyt duże figi będą się nieładnie zwijać w okolicy bioder, z kolei te zbyt małe, będą w nieestetyczny sposób opinać pośladki.

Brazylijskie figi na plaży

Strój kąpielowy z figami brazylijskimi to właściwie oryginalny strój, w którym po raz pierwszy pojawiły się te majtki. Obecnie brazylijskie figi kąpielowe to tylko jedna z odmian tego typu bielizny, wcale nie najbardziej popularna na europejskich plażach. Bikini z figami brazylijskimi jest uważane przez sporą część Europejek za bardzo odważny strój plażowy . Na wybrzeżu Hiszpanii, Włoch czy Portugalii spotkać można zdecydowanie więcej kobiet w klasycznym bikini z zabudowanymi figami.

Strój kąpielowy z figami brazylijskimi ma jednak sporo plusów. Przede wszystkim pozwala na swobodne opalanie.To właśnie brazylijskie figi, oczywiście obok stringów, są tą bielizną, która zostawia najmniejsze ślady po opalaniu.

Jeśli kobieta decyduje się na bikini z brazylijskimi figami, warto aby miała zawsze przy sobie pareo albo tunikę plażową. Dzięki tym dodatkowym ubraniom będzie się ona mogła swobodnie, bez ryzyka niechcianych komentarzy, poruszać po plaży. Założenie sukienki lub tuniki plażowej umożliwia także – nawet przy tak mocno wykrojonym stroju kąpielowym – wyjście do pobliskiego baru lub knajpki.

Zobacz film: Bielizna, którą pokochały gwiazdy


Bielizna, którą pokochały gwiazdy. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
91
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0