Związki i seks

Fetysz rajstop – czego dotyczy, jakie są rodzaje, czy jest kosztowny?

kobiece nogi w czarnych rajstopach na kanapie

Getty Images

Związki i seks

Fetysz rajstop – czego dotyczy, jakie są rodzaje, czy jest kosztowny?

kobiece nogi w czarnych rajstopach na kanapie

Getty Images

Fetysz rajstop dotyczy wielu mężczyzn. Może przybierać różną formę. Fetysz stóp w rajstopach, czarne rajstopy, kabaretki, fetysz wąchania rajstop. Z czym wiąże się fetysz rajstop i jak przekłada się na relacje w związku?

Fetysz rajstop , stóp, włosów, szpilek…. To najpopularniejsze rodzaje fetyszy. Dla jednych stanowią dodatkową atrakcję i urozmaicenie życia seksualnego, inni uważają je za zaburzenie. Czym jest fetysz rajstop i czy należy szukać sposobów, by się go pozbyć? Czy uwielbienie dla kobiecych pończoch wiąże się dla fetyszysty z dodatkowymi wydatkami?

Fetysz rajstop – czy trzeba się go pozbyć?

Fetyszem może być wszystko, co nas podnieca, a nie ma bezpośredniego związku z seksem. Dla fetyszysty niezbędne są sprecyzowane okoliczności lub przedmioty, by w ogóle mógł się podniecić i osiągnąć satysfakcję ze zbliżenia. Czy idąc tym tropem, fetysz rajstop może wpływać negatywnie na relacje z drugą osobą? Należy to rozpatrywać z dwóch perspektyw. Rajstopy mogą stanowić fetysz akceptowany przez partnera lub nie. Druga kwestia dotyczy tego, że fetysz rajstop jest związany z dodaniem pikanterii czy też podniecające są rajstopy a nie kobieta.

Jeśli mężczyzna prosi swoją partnerkę o to, by ze względu na fetysz rajstop zakładała je w trakcie seksu, nie jest to jeszcze niczym złym. Być może atmosfera w sypialni robi się bardziej gorąca i odpowiada to również kobiecie. Przy obustronnej akceptacji fetysz rajstop może rozpalać związek. Jednak, kiedy w partnerze budzi niechęć, staje się źródłem problemów. Pomocy u specjalisty należałoby szukać, kiedy seks bez udziału rajstop jest niemożliwy. Kiedy to rajstopy podniecają mężczyznę, a nie kobieta, która je ma na sobie. Wtedy też fetysz rajstop może być rozpatrywany jako zaburzenie. Zdaniem seksuologów i psychiatrów, każdy fetysz powinien być postrzegany tylko w tej kategorii.

Fetysz rajstop. Widok kobiety w rajstopach

Fetysz rajstop może łączyć się z pociągiem do stóp i wysokich obcasów. Fetysz stóp w rajstopach nie należy wcale do rzadkości. Pończochy i rajstopy nie muszą, ale mogą dotyczyć jedynie tego, że mężczyzna podnieca się na widok kobiety w rajstopach. Część Panów mówi o tym, że lubią, kiedy partnerka ma rajstopy i szpilki, co związane jest z podkreśleniem kobiecego ciała i wyeksponowaniem konkretnych partii ciała. Fetysz rajstop w tym ujęciu nie jest uważany za coś szkodliwego i takie drobne fetysze ma większość z nas. Innym fetyszem jest to, że rajstopy, pończochy czy kabaretki muszą być w określonym kolorze. I tak uwielbienie do czarnych rajstop jest innym fetyszem niż ubóstwianie kabaretek. Dla fetyszysty taki szczegół może mieć ogromne znaczenie. Jeżeli rajstopy będą inne, może nie osiągnąć satysfakcji.

Inne fetysze rajstop

Równie dobrze może chodzić o… wąchanie rajstop. Zdarza się, że fetysz rajstop jest związany z tym, że mężczyzna lubi wąchać pończochy w okolicach intymnych lub stóp. I wcale nie zależy mu na tym, by były one w tym momencie założone. Innym fetyszem rajstop , z którym również można się spotkać, to ich zakładanie przez mężczyznę. Są Panowie, którzy lubią ubierać się w damskie ubrania, a część z nich odczuwa wyjątkowe podniecenie, kiedy włożone zostaną rajstopy.

Fetysz rajstop jest kosztowny?

O ile rajstopy fetyszem traktowanym jako łóżkowe urozmaicenie, a partnerka nie ma nic przeciwko, mężczyzna nie ukrywa swoich pragnień. Jeśli jednak jego fetysz rajstop dotyczy ich wąchania albo zakładania, niekoniecznie chce, by ktoś o tym wiedział. Zanim Internet zdominował każdą sferę życia, fetyszysta musiał się ukrywać ze swoimi pociągami i szukać możliwości, by zrealizować swoje pragnienia. Teraz często korzysta z dobrodziejstw sieci i anonimowości. Coraz więcej mężczyzn przyznaje się w Internecie do fetyszu stóp w rajstopach, pończochach, kabaretkach, ich wąchania i innych potrzebach. Automatycznie pojawiły się oferty, które mogą ich wyjątkowo zainteresować.

Są strony, na których osoby z fetyszem rajstop , mogą kupić używane rajstopy. Czasem fetyszyści życzą sobie, by rajstopy były noszone cały dzień bez bielizny, by miały wyraźniejszy zapach. Wymagania specyficzne i… kosztowne. Za jedną parę takich rajstop panie życzą sobie 1000 zł i więcej. Rynek, na którym można kupić używaną damską bieliznę i inne części garderoby rośnie w siłę, a mężczyźni z fetyszem rajstop nie są jedynymi klientami. Co robią mężczyźni z brudnymi kupionymi ubraniami? Według jednej z przeprowadzonych ankiet przeszło 30 procent wykorzystuje je do masturbacji, podobna liczba potrzebuje ich do wąchania. Nieco mniej, bo 13 procent je nosi, 12 procent wkłada do szafki lub szuflady, 8 procent je liże, 5 procent potrzebuje jej widoku, a 1 procent po wypraniu zakłada.

Zobacz film: Jak pozbyć się wstydu w sypialni? Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
20
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
13.08.2020
Gagatek
Używane rajstopy można kupić za 20 zł lub nawet buty, a nie za 1000 zł.