Tłusty krem do twarzy
Zimą, gdy temperatura spada, wieje silny wiatr, skóra bardzo szybko nam wysycha. Tłusty krem do twarzy to podstawa pielęgnacji. Nasz ekspert przekonuje, że można go zrobić w domu. Do jego wykonania potrzebny jest naturalny wosk pszczeli, dobrej jakości olej tłoczony na zimno oraz suszone zioła, np. lawenda, która nawilża skórę, nagietek lekarski lub korzeń żywokostu.
Bielizna termoaktywna z wełny merino
Jak zdradził nam Dawid Kozioł, bielizna z wełny merino zachowuje swą świeżość tak długo, jak ważny jest nasz skipass. Jest ciepła i potrafi wchłonąć nawet do 40 proc. potu i zatrzymać go w środku, a my nie czujemy dyskomfortu. Wieczorem bieliznę należy wywietrzyć. Na zimowy wypad nie wybierajmy ubrań bawełnianych.
Termosy
Termosy na żywność i napoje pozwolą nam zabrać ze sobą ciepłą potrawę do zjedzenia lub herbatę do picia w plenerze. Taki rozgrzewający posiłek i gorący napój to dla wychłodzonego organizmu nie tylko dawka kalorii, ale również sposób na uchronienie się przed marznięciem i późniejszym chorowaniem. Dbajmy o to, by napój czy jedzenie nie miało styczności z plastikiem.
Mapa
Tradycyjna mapa zamiast nawigacji w telefonie komórkowym czy zegarku wyprawowym. Uczy nie tylko oszczędzania energii, ale co najważniejsze orientacji w terenie.
Menażka i sztućce
Podczas wędrowania możemy urozmaicić sobie czas wspólnym przygotowaniem posiłku na łonie natury. Na szlakach można spotkać specjalnie wyznaczone miejsca na ogniska. Rozpalenie ognia w zimie to nie lada wyzwanie, ale zawsze frajda dla dzieciaków.
Zobacz też:
- Mleczko i spray. Zielony Pan Gadżet podpowiada, jak samemu zrobić środki do czyszczenia
- Gry, które odciągną dzieci od telefonu. Jakie są zalety "planszówek"?
- Ekologiczne przechowywanie żywności. Sprytne gadżety do każdej kuchni
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Autor: Magdalena Gudowska