Porady

Eko gadżety na ferie. Tłusty krem do twarzy to podstawa. Zrób go sam

Porady

Eko gadżety na ferie. Tłusty krem do twarzy to podstawa. Zrób go sam

Jak sprawić, by nasz wypad na ferie był ekologiczny? Swoimi pomysłami podzielił się nasz ekspert Dawid Kozioł. Podobno to wcale nie takie trudne. A więc, do dzieła!

Tłusty krem do twarzy

Zimą, gdy temperatura spada, wieje silny wiatr, skóra bardzo szybko nam wysycha. Tłusty krem do twarzy to podstawa pielęgnacji. Nasz ekspert przekonuje, że można go zrobić w domu. Do jego wykonania potrzebny jest naturalny wosk pszczeli, dobrej jakości olej tłoczony na zimno oraz suszone zioła, np. lawenda, która nawilża skórę, nagietek lekarski lub korzeń żywokostu.

Bielizna termoaktywna z wełny merino

Jak zdradził nam Dawid Kozioł, bielizna z wełny merino zachowuje swą świeżość tak długo, jak ważny jest nasz skipass. Jest ciepła i potrafi wchłonąć nawet do 40 proc. potu i zatrzymać go w środku, a my nie czujemy dyskomfortu. Wieczorem bieliznę należy wywietrzyć. Na zimowy wypad nie wybierajmy ubrań bawełnianych.

Termosy

Termosy na żywność i napoje pozwolą nam zabrać ze sobą ciepłą potrawę do zjedzenia lub herbatę do picia w plenerze. Taki rozgrzewający posiłek i gorący napój to dla wychłodzonego organizmu nie tylko dawka kalorii, ale również sposób na uchronienie się przed marznięciem i późniejszym chorowaniem. Dbajmy o to, by napój czy jedzenie nie miało styczności z plastikiem.

Mapa

Tradycyjna mapa zamiast nawigacji w telefonie komórkowym czy zegarku wyprawowym. Uczy nie tylko oszczędzania energii, ale co najważniejsze orientacji w terenie.

Menażka i sztućce

Podczas wędrowania możemy urozmaicić sobie czas wspólnym przygotowaniem posiłku na łonie natury. Na szlakach można spotkać specjalnie wyznaczone miejsca na ogniska. Rozpalenie ognia  w zimie to nie lada wyzwanie, ale zawsze frajda dla dzieciaków. 

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
49
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0