Motoryzacja

Czego nie widzi kierowca ciężarówki?

Motoryzacja

Czego nie widzi kierowca ciężarówki?

Wydaje się, że kierowca ciężarówki siedzący ponad dwa metry nad ziemią powinien widzieć wszystko doskonale. Niestety wcale tak nie jest.

Nagrania monitoringów miejskich mrożą krew w żyłach

Mariusz Jabłoński jest instruktorem nauki jazdy. Ucząc swoich kursantów jeździć ciężarówką wielokrotnie musiał interweniować, ponieważ ci nie widzieli przechodniów na przejściu dla pieszych.

Kierowca ciężarówki dobrze widzi to co się dzieje z przodu, daleko, nad innymi samochodami osobowymi. Nie widzi bezpośrednio tego, co się dzieje pod maską.

Mimo, że samochody ciężarowe wyposażone są w aż siedem lusterek, to kierowcy w niektórych sytuacjach pozostają bezradni.

Zobaczcie nasz eksperyment. Z pomocą wieloletniego instruktora nauki jazdy wyznaczyliśmy „martwe pola”, których kierowca ciężarówki nie jest w stanie zauważyć.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
71
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
21.12.2019
KAKTUS
Powinni uczyć w szkole o tych ,,martwych punktach" w osobówkach też są, ,,szczególnie jak zabierasz zwierzaka do lasu na spacerniak i podjezdzasz, a on biegnie za autem, którego kierowca w lusterku ,,właśnie nic nie widzi"
A co mówić o ciężarówkach, siedzę wysoko to brak możliwości widoku kto jest z boku. Tego powinni uczyć w szkołach jazdy, dużo tego nie musi być do 5 min na poczatku, działa