Profilaktyka zdrowia

Lek dla wcześniaków

Profilaktyka zdrowia

Aktualizacja:

Do naszej redakcji napisali zdesperowani rodzice wcześniaków w sprawie leku o nazwie Synagis. Ten drogi lek jest potrzebny ich dzieciom, ale jego refundacja stoi pod znakiem zapytania. Dlaczego preparat stosowany od 10 lat w Europie nie jest refundowany w Polsce? Ile kosztuje całkowita kuracja tym preparatem?

Dzień Dobry,

jesteśmy rodzicami skrajnych wcześniaków, urodzonych kilka miesięcy przed planowanym terminem porodu. Nasze dzieci dzięki nieprawdopodobnej woli walki przeżyły, jednak, by mogły cieszyć się zdrowiem potrzebują leku o nazwie Synagis. Lek jest zbyt drogi, aby większość rodziców mogła sobie na niego pozwolić. W ubiegłym roku Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o refundacji preparatu. Niestety w tym roku refundacja stoi pod znakiem zapytania. Zwracamy się zatem do redakcji programu Dzień Dobry TVN z gorącą prośbą o przyjrzenie się sprawie. Do tej pory tematem zainteresowała się radiowa "Trójka" i portal gazeta.pl. (...) Prosimy o kontakt (...).

Dziękujemy z góry,

zdesperowani rodzice: Agata Torańska i Paweł Zborowski, Aneta i Krzysztof Rogowscy, Monika i Tomasz Lachowicz, Ewa i Ireneusz Gwizdkowscy, Dorota i Grzegorz Molendowscy, Anna i Jan Wielgus, Monika i Piotr Pisarek, Beata i Robert Borudzcy oraz pozostali rodzice skrajnych wcześniaków.

Autor: Katarzyna Chrzanowska-Kozioł

Źródło: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości