Justyna Skowrońska zajmuje się terapią z wykorzystaniem rogatych zwierząt domowych.
"Są zajęcia ze ślimakami, żółwiem, kameleonem".
Zooterapia zwraca uwagę na wieloaspektowe korzyści, jakie zwierzęta wywierają na ludzi. Już samo posiadanie zwierzaka domowego i opieka nad nim dobroczynnie wpływa na rozwój i kondycję psychoruchową i emocjonalną właściciela i odwiedzających gości. Dlatego zooterapia może stanowić uzupełnienie kompleksowej rehabilitacji pacjenta.
"To szalenie mądre ptaki"
Delfinoterapia to rodzaj specjalnej psychoterapii. Należy pamiętać o tym, że wbrew pozorom, najważniejszą rolę w terapii z delfinami odgrywa umiejętny psychoterapeuta – delfiny są tylko ważnym dodatkiem. Na czym polega delfinoterapia i kiedy zaleca się ją stosować?
Na profilu Martyny Wojciechowskiej na Instagramie pojawiło się poruszające zdjęcie, za pośrednictwem którego dziennikarka i podróżniczka poruszyła temat roli zwierząt w terapii chorych. Fotografia chwyta za serce.
"Wiesz mamo? Ja się wszystkiego boję. Ale alpak się nie boję, ja się przy nich staję odważny" - powiedział mamie Ignacy, który ma problemy z nawiązywaniem kontaktów z ludźmi. Alpaki świetnie nadają się również do pracy z dziećmi z zespołem Downa. Na czym dokładnie polega alpakoterapia? W Zielonych Drzwiach Anna Maruszeczko gościła alpakoterapeutkę Martę Pietrzykowską i uczestnika zajęć z alpakami Kubę Warsz-Orakzai i jego mamę Magdalenę Warsz-Orakzai.