Jeremy Clarkson to dziennikarz najbardziej kojarzony z programem "Top Gear". 64-latek niedawno wyznał, iż niedawno mierzył się z problemami zdrowotnymi, na skutek których trafił do szpitala. Objawy, których doświadczył przypominały zawał serca. W jakim stanie jest dziennikarz?
Sprawą zainteresowali się dziennikarze programu "Uwaga! TVN".
Informację o jego śmierci przekazali pracownicy studia nagraniowego Electrical Audio.
Zabieg nie tylko poprawia jakość życia pacjentów, ale też chroni przed nagłą śmiercią.
Podczas badania należy jedynie podać kilka podstawowych informacji.
Karolina Korwin Piotrowska pojawiła się na premierze filmu dokumentalnego Ewy Ewart "Bez retuszu", który opowiada historię choroby makijażystki gwiazd Magdaleny Atkins. Dziennikarka wspierała ją w trudnym dla niej czasie, choć jak przyznała, sama wówczas borykała się z poważnymi problemami zdrowotnymi.
Kevin Spacey wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Taszkencie, stolicy Uzbekistanu. Podczas pracy na branżowym evencie aktor poczuł, że jego lewe ramię zaczyna drętwieć, co jest objawem kojarzonym zwykle z zawałem serca. 64-latek został przewieziony karetką do szpitala. W jakim jest stanie?
Al Di Meola to znany amerykański gitarzysta. Muzyk grał koncert w Bukareszcie, podczas którego zaczął odczuwać niepokojący objaw - ból w klatce piersiowej. Jak się później okazało, artysta doznał zawału. Jak się teraz czuje?
"Medycyna to nie jest matematyka".
"Podwójny czas" - czas letni i zimowy - obowiązuje w blisko siedemdziesięciu krajach na całym świecie. W nocy, z soboty na niedzielę będziemy spać krócej. O godzinie 2.00 wskazówki zegarków musimy przestawić na godzinę 3.00. Naukowcy twierdzą, że zmiana czasu na letni może negatywnie wpływać na nasze zdrowie.
Kobiety często bagatelizują oznaki zawału serca, bo te są niespecyficzne. Jakie są zatem objawy zawału u pań? Jak mu zapobiegać? O tym w Dzień Dobry TVN mówił kardiochirurg prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek.
Pod koniec maja Pani Beata Tyszkiewicz przeszła zawał serca i trafiła do szpitala. Już czuje się lepiej i "nie wybiera się na tamten świat". Przed paroma dniami internet obiegły zdjęcia, na których widać aktorkę, która pod szpitalem pali papierosa i pije kawę. Sytuację, w studiu Dzień Dobry TVN, skomentowali Anna Kalczyńska, Andrzej Sołtysik i Barbara Pasek.
Według danych Eurostatu Polacy są na drugim miejscu w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o liczbę godzin spędzanych w pracy - średnio jest to ponad 43 godziny tygodniowo. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psychoterapeutę Roberta Rutkowskiego, by zapytać, dlaczego - jego zdaniem Polacy tak dużo czasu poświęcają pracy, jak można zrelaksować się w biurze i dlaczego zapracowani ludzie podczas urlopu miewają zawały.
Na całym świecie - także w Polsce - testowana jest kamizelka, która ratuje życie osobom mającym problemy kardiologiczne. W przypadku wykrycia oznak zawału zostają uruchomione - umieszczone w niej - elektrody, które „podają" pacjentowi impuls elektryczny (analogiczny do tego jaki podaje defibrylator). O fenomenie tej kamizelki powiedział w Dzień Dobry TVN kierownik Kliniki Elektrokardiologii Uniwersytetu Medycznego W Łodzi prof. Jerzy Krzysztof Wranicz. W studiu gościliśmy także fizyka Tomasza Rożka, którego zapytaliśmy o przyszłość "inteligentnej odzieży" wspieranej przez elektronikę.
Choroby sercowo-naczyniowe sieją większe spustoszenie wśród ludzi niż choroby nowotworowe. Na chorobę wieńcową coraz częściej zapadają kobiety. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy kardiologa Piotr Gryglas . Jakie są objawy kobiecego stanu przedzawałowego?
Pacjenci wzywają ich do bólu kręgosłupa, do bólu gardła, a nawet gorączki. A powinni do udaru, zawału czy wypadku drogowego. Twierdzą, że najwięcej problemów nastręczają im ludzie pod wpływem alkoholu. Jak wygląda praca ratownika medycznego? Goścmi Dzień Dobry TVN byli ratownicy medyczni: Jacek Rosłonek, Paweł Piekut, Ariel Szczotok. Jak są hartowani? Jak radzą sobie w obcowaniu ze śmiercią? Czy kiedykolwiek tracą zimną krew?
Aby być kontrolerem ruchu lotniczego trzeba mieć stalowe nerwy i serce jak dzwon. To jeden z najbardziej stresujących zawodów. Jeden z kontrolerów powiedział, że, częściej bywa na pogrzebach kolegów niż na przyjęciach z okazji ich przejścia na emeryturę. O tym, dlaczego coraz to młodsze osoby mają zawał mięśnia sercowego oraz jak zapobiegać chorobom układu krążenia, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z kardiologiem prof. Zbigniewem Gaciongiem.
Emocje związane z udziałem polskiej reperezentacji w Euro 2012 już za nami, a przed nami fala upałów. Jak nie odwodnić się w czasie upałów? Jaki wpływa mają wysokie temperatury na osoby zagrożone zawałem? Gościem Dzień Dobry TVN był internista Piotr Gryglas.
Choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce. Co roku umiera z ich powodu ponad 170 tys. osób. Akcja „Nie Zawal! Wybierz życie” ma na celu edukację i profilaktykę przedzawałową . Opiekę merytoryczną nad akcją objęło Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Jak dbać o siebie po przebytym zawale? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy prof. dr hab. med. Janinę Stępińską, Prezesa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.