Zakończył się proces sądowy w sprawie ataków terrorystycznych, do których doszło 13 listopada 2015 roku w Paryżu. Jaki wyrok zapadł?
W listopadzie 2015 roku w Paryżu doszło do serii zamachów terrorystycznych. Tadeusz Koniarz jako pierwszy polski fotoreporter dotarł na miejsce jednego z zamachów. Jego paryskie fotoreportaże zostały nagrodzone m.in. na prestiżowym konkursie Grand Press Foto 2016. Co czuł w Paryżu, robiąc zdjęcia? Co było wówczas dla niego najtrudniejsze? Tadeusza Koniarza oraz Martę Garcia-Darowską, konserwator zabytków, która towarzyszyła Koniarzowi w Paryżu gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN.
Wokalista Michał Kwiatkowski otwarcie mówi o tym, że jest gejem. Aby stawić czoła homofobii, zaangażował się w kampanię "Ramię w ramię po równość". Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, by powiedział nam o jej założeniach. Mogliśmy również zobaczyć zdjęcia, na których widać go z partnerem. Czy był kiedyś atakowany za swoją orientację seksualną? Czy we Francji, gdzie mieszka, ludzie są bardziej tolerancyjni? Zapytaliśmy go również o obecną sytuację w Paryżu. Jak zachowują się jego mieszkańcy prawie trzy tygodnie po zamachach?
Po zamachach w Paryżu w jednym ze szwajcarskich kantonów wprowadzono zakaz noszenia strojów całkowicie zakrywających ciało i twarz. Dotyczy on m.in. kobiet, które noszą burki. Za złamanie zakazu mają grozić wysokie kary. O tym, czy powinien być on wprowadzony w całej Unii Europiejskiej rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z: kierownikiem Zakładu Islamu Europejskiego UW dr Martą Widy-Behiesse, szefową Centrum Muzułmańskiego w Krakowie Anettą Dziedzic i dziennikarzem Piotrem Ślusarczykiem. Czy według Koranu kobiety powinny się zasłaniać? Jaka jest różnica między burką, nikabem, hidżabem i czadorem?
Anna Kalczyńska, wraz z ekipą Dzień Dobry TVN, była w centrum wydarzeń, w Paryżu: "Byliśmy w tej dzielnicy, gdybyśmy poszli do innej restauracji bylibyśmy wśród tych ludzi (...) być tak blisko to jest takie doświadczenie ... graniczne". Jakie emocje panowały na ulicach miasta chwilę po zamachach? Co czują ludzie, którzy uratowali się z masakry? Nasza dziennikarka skontaktowała się też z panem Mieczysławem Włodarczykiem, który mieszka na ulicy, przy której znajduje się klub Bataclan i ze swojego balkonu widział tragiczne wydarzenia. Pan Mieczysław przesłał nam także przerażający film, na którym widać jak służby francuskie wynoszą z budynku ciała zabitych w zamachu osób ...