Zajęcia dodatkowe, szczególnie te sportowe - są wyjątkowo istotne dla zdrowego rozwoju dziecka. Psycholog sportu – Damian Białek wyjaśnił w Dzień Dobry TVN, dlaczego warto zadbać o regularny wysiłek fizyczny uczniów.
Edyta Herbuś: "Mam wielki sentyment do tego miejsca".
Jakie wybrać, by nie przemęczyć malucha? Kiedy zrezygnować?
Rodzice płacą nawet kilkaset złotych miesięcznie.
1 września wszyscy uczniowie ponownie wrócili do szkół. Wraz z pierwszym dzwonnikiem rozpoczęły się te same problemy – klasówki, kartkówki i zadania domowe. Do tego dodatkowe zajęcia i korepetycje z języka obcego. Czy kalendarz wypełniony od kołyski faktycznie jest dobrym rozwiązaniem dla naszych dzieci? Na to pytanie odpowiedziała psycholog Zuzanna Butryn.
Z powodu pandemii koronawirusa uczniowie są skazani na naukę zdalną, co sprawia, że wielu z nich ma zaległości. Aby pomóc dzieciom i młodzieży, ministerstwo edukacji proponuje wprowadzenie w szkołach zajęć dodatkowych. Czy będą one obowiązkowe? Co jeszcze proponuje resort?
Balet, pływanie, piłka nożna i przyśpieszony kurs szachowy. Chcemy, żeby nasze dzieci miały wiele zainteresowań, które będą rozwijane dzięki przeróżnym dodatkowym zajęciom. Niestety nie zawsze to co wymyślimy, może być dobre dla naszych pociech. Jak to równoważyć?
Bardzo wielu rodziców posyła swoje dzieci na dodatkowe, płatne zajęcia pozalekcyjne. Średnio wydają na nie 330 zł miesięcznie. Czy w obecnym systemie szkolnictwa wysyłanie dzieci na tzw. korki jest konieczne? Jeśli rzeczywiście jest taka potrzeba, by wysłać dziecko na korepetycje, jakie wybrać? W studiu Dzień Dobry TVN o korepetycjach rozmawialiśmy z Katarzyną Pijanowską, trener efektywnego uczenia się.