Wojciech Karolak

    Wojciech Karolak

    Wojciech Karolak, uznawany za jednego z gigantów polskiego jazzu, zmarł w wieku 82 lat. Był wybitnym kompozytorem, pianistą i saksofonistą. Prywatnie - mąż Marii Czubaszek. O jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych dziennikarz Hirek Wrona. Zmarłego muzyka wzruszającym wpisem pożegnała aktorka Maja Bohosiewicz.

    Artur Andrus & Wojciech Karolak, na naszej scenie, wykonali utwór „Zając na Manhattanie”. Jak doszło do ich wspólnego projektu? Jaki związek ma z nim Maria Czubaszek? Jaka rolę odegrały rysunki z zającem? Dorota i Marcin przepytali na okoliczność naszych gości.

    Nawet, gdy miesza herbatę w filiżance, to dźwięk ten brzmi jak muzyka! W studiu Dzień Dobry TVN mieszał Wojciech Karolak, wybitny muzyk jazzowy i mąż Marii Czubaszek. Naszym gościem był też artysta, pisarz i partner Kory Jackowskiej - Kamil Sipowicz. Jak to jest być mężem znanej kobiety? Czy kiedykolwiek ktoś do niego powiedział do Sipowicza "Panie Jackowski". Czy cieszą ich sukcesy swoich życiowych partnerek? Jaka jest prywatnie Kora? Maria Czubaszek czy Kora Jackowska - która z nich jest perfekcyjną panią domu?