Cała sytuacja znacząco odbiła się na zdrowiu Krystyny Przybylskiej.
Etyka zawodowa to zespół norm o charakterze moralnym i społecznym, z których bezpośrednio wynikają obowiązki pracowników zatrudnionych na danych stanowiskach pracy.
Lojalność to pojęcie, które posiada różne znaczenia w zależności od branży lub dziedziny. Możemy mówić o lojalności w związkach partnerskich, lojalności wobec pracodawcy lub też o lojalności konsumenckiej. Słownik PWN definiuje lojalność jako uczciwość i rzetelność, ale także jako przywiązanie i zaangażowanie. Czym jest lojalność?
Coraz częściej pracownicy firm, oprócz podstawowego wynagrodzenia, mogą liczyć na takie dodatki jak: służbowy telefon, komputer, samochód. W jaki sposób powinniśmy korzystać ze „służbowych dodatków”, by nikt nie posądził nas o nadużycie? W jaki sposób szef może kontrolować pracownika? Czy pracodawca ma prawo zwolnić pracownika, kiedy ten wysyła prywatne maile ze służbowej skrzynki? Zapytaliśmy o to Miłosza Brzezińskiego, konsultanta biznesowego oraz Jakuba Wezgraja, radcę prawnego, eksperta w dziedzinie prawa pracy.
Jak to jest z tą naszą polską uczciwością? Postanowiliśmy to sprawdzić przeprowadzając pewną prowokację. Jak reagowali warszawiacy na widok leżącego na ulicy portfela? Jak pod względem uczciwości wypadamy na tle państw europejskich? Zapytaliśmy o to Tomasza Sobierajskiego, socjologa i Jakuba Poradę, dziennikarza.
Rok temu płk Krzysztof Olkowicz, pełniąc funkcję dyrektora koszalińskiego więzienia, wpłacił grzywnę za osadzonego w areszcie niepełnosprawnego intelektualnie mężczyznę, który ukradł wafelek. Pan Krzysztof za "wykroczenie" został skazany. Tym czynem pułkownik zwrócił na siebie uwagę Rzecznika Praw Obywatelskich, który mianował go swoim zastępcą. Jak się odnajduje na nowym stanowisku? I o co zamierza walczyć?
Jedni uważają, że praca w korporacji to bezpieczeństwo, komfort pracy i możliwości rozwoju, a inni porównują ją do wojska i wyśmiewają niemiłosiernie. Kto ma rację? Czy korporacja ubezwłasnowolnia? Czy człowiek po latach spędzonych w korporacji przestaje mówić własnym językiem, a zaczyna używać tzw. „korpo-mowy”? Czy istnieje życie poza korporacją? O tym trener biznesu Artur Szaran i Rafał Ferber - twórca fanpage'a "Mordor na Domaniewskiej". Czy to prawda, że Marcin Prokop marzył o pracy w korporacji?